Wykup w Opel Free2Move

Wykup Opel Free2Move

Wykupić na własność, czy zwrócić samochód po leasingu dealerowi? W Polsce tradycyjnie się wykupywało, ale nastawienie się zmienia...

Wykup Opla na własność po zakończeniu umowy Free2Move jest możliwy, ale abonament Free2Move robi się naprawdę niski, gdy nie planujemy wykupywać.

Wtedy ma dla nas znaczenie, czy wykup jest gwarantowany.

Część klientów przywykło jednak do przejmowania samochodu poleasingowego na własność. Zadajmy więc kilka pytań o "wartość końcową", inaczej wykup. Warto go ustawić na 1%, czy może 40%?

 

Dlaczego ludzie szukają informacji o wykupie, skoro ideą programu Opel Free2Move Lease jest, żeby nie wykupywać, tylko po leasingu wymienić samochód na nowy?

Klienci zwracają uwagę na wykup, ponieważ chcą wiedzieć, czy jest gwarantowany. Ile dokładnie wynosi i czy ze względu na zniszczenia/uszkodzenia/ślady użytkowania może się zmienić w końcowym etapie trwania umowy leasingowej.

- Ja nie dziwię się, że o to pytają, bo od tego zależy, czy jeżeli zwracam pojazd, to będę musiała "coś dopłacić" (gdyby w związku ze śladami użytkowania mogła spaść wartość końcowa z wartości X do Y, to okazałoby się, że klient zostawiając pojazd musiałby zdać pojazd i dopłacić X minus Y - mówi handlowiec B2B z naszego salonu - Natomiast na szczęście w umowie kwota odkupu jest gwarantowana i nie może się zmienić. Z drugiej strony, to też nie oznacza, że klient zawsze jest "chroniony". Mamy OWU umowy i "książeczkę", która określa, za co klient ponosi odpowiedzialność - takimi elementami jest np. tapicerka (przepalenia papierosem, pogryzienia/podrapania przez zwierzęta), bądź nie usunięte na bieżąco szkody z AC - choćby drobne zarysowania parkingowe, na które kiedyś użytkownicy nie zwracali uwagi, stąd w racie Free2Move jest zawsze pakiet ubezpieczenia wieloletniego, aby klientów nie wpadł "na minę". Klientowi wieloletni pakiet też się opłaca, bo likwidacja nawet najmniejszej szkody z AC mogłaby podnieść składkę ubezpieczenia w kolejnym roku. A przy pakiecie wieloletnim - nie podniesie.

Niektórzy życzą sobie mieć zagwarantowaną na później opcję, że "jednak wykupuję". Np. ojciec chce przekazać synowi 3-letni samochód w doskonałym stanie. Klienci przyzwyczaili się bowiem, że leasing służy do optymalizacji podatkowej i jest drogą do posiadania czy chociaż pozostawienia samochodu w rodzinie. A tu zonk - Opel Free2Move też obniża podatki, ale może głównie jest elementem miejskiego, nowoczesnego stylu życia: wynajmuję, po trzech latach zwracam i cieszę się nowym - a nowinek przybywa w Oplach - ostatnie lata przyniosły asystenta pasa ruchu, OpelEye, SBSA, nie mówiąc o wysypie nowych modeli, jak Insignia B, Astra piątej generacji, Crossland, Grandland X.

 

Jaką wartość procentową wykupu ustawić, jeśli nie planujesz przejmować samochodu na własność?

Najwyższą, na jaką zgodzi się dealer. W praktyce waha się nasz gwarantowany wykup w przedziale 30-70% wartości początkowej samochodu. Od przebiegu deklarowanego zależy to przede wszystkim. Przy 10 tys. km/rok wykup zbliży się do 60-70%.

Jeśli nie planujesz przejmować samochodu na własność po 2-4 letnim kontrakcie Free2Move, wykup 1% zupełnie nie miałby sensu.

 

Jeśli planuję wykupić samochód, to bardziej opłaca się "zwykły leasing", czy Opel Free2Move Lease?

Jeśli wiemy na pewno, że będziemy chcieli wykupić samochód po dwóch, trzech lub czterech latach leasingowania, to przede wszystkim wybieramy wykup 1% (a nie np. 40%).

Czy to będzie leasing "zwykły", czy abonament Free2Move, ma mniejsze znaczenie - raty leasingowe będą podobne; przy czym warto mieć świadomość poniższego:

 

Dlaczego, jeśli planujesz wykupić samochód, powinieneś zażyczyć sobie wykupu 1%?

Wynika to z ilości pożyczonych od banku środków. Dzięki obniżeniu wartości końcowej (czyli wykupu) do 1%, pożyczamy od banku "na krócej" - i obniżamy koszty bankowe związane z brakiem raty balonowej na końcu, dokładnie tak samo jak w przypadku leasingu operacyjnego z 1% wykupem w porównaniu do 40% wykupu.

 

O ile droższy będzie wykup samochodu po leasingu, gdybym sobie jednak ustawił/-a wartość końcową na 40% zamiast na 1%?

O ok. 1-2% ceny nowego samochodu. Przy Insigni za 100 000 zł, oznacza to dopłacenie "na koniec dnia" 1000-2000 zł.

 

 

Pytania? Służymy osobom prowadzącym działalność...

Łukasz Sosiński

Samochody osobowe   Samochody dostawcze

Menedżer ds. sprzedaży. Samochody nowe osobowe i dostawcze.

Salon Raszyn k. Warszawy

tel. 601 340 336  WhatsApp

Formularz 24h

Łukasz Kozioł

Samochody dostawcze

Specjalista ds. sprzedaży. Samochody dostawcze (użytkowe) i zabudowy specjalistyczne.

Salon Raszyn

tel. 605 900 089  WhatsApp

Formularz 24h

Krzysztof Chołuj

Samochody osobowe   Samochody dostawcze

Flota / b2b - Radom i okolice. Samochody osobowe i dostawcze.

Salon Radom

tel. 603 750 325  WhatsApp

Formularz 24h

 

 

Zobacz także

 

 

Opel samochód dla przedsiębiorcy, nagrody

 

 

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę na nowy samochód z dobrą ceną! Lub zadzwoń!

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Mam już Opla (lub ma ktoś z rodziny, lub ma moja firma)
Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, taksówkarz, niepełnosprawny - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych. 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowy Opel Crossland 2021 cena