Samochody Elektryczne. Idą zmiany dla pracowników polskich salonów?

Opel ogłosił szkolenia z e‑samochodów dla pracowników polskich salonów i autoryzowanych serwisów. Zmienia się pożądany profil pracownika. Co to znaczy dla obecnych pracowników i kandydatów, którzy dopiero szykują się do pracy w dealerstwie?

Praca samochody elektryczne Opel

Technicy Opla diagnozują elektryczną Amperę-e.

Dotychczas tematy prądowe były w naszej pracy sprawą ważną, ale jednak poboczną. Każdy wiedział, że instalacja elektryczna ma 12V, a akumulator ok. 60 Ah. Trudny przypadek można było scedować na elektromechanika, który musiał znać teorię związaną z elektrycznością, wzory, itd.

Za chwilę do sprzedaży trafi elektryczna Corsa, czyli BEV oraz Grandland X PHEV, czyli hybryda ładowana z gniazdka. Od tych dwóch modeli zacznie się masowa elektryfikacja Opli, w 2024 r. wszystkie nasze modele mają już mieć odmiany elektryczne. W samochodach napędzanych silnikami elektrycznymi muszą się pojawić instalacje wysokonapięciowe, czyli ok. 300-voltowe, by przewody i podzespoły mogły utrzymać rozsądne średnice i rozmiary. Co to oznacza dla pracowników dealerstw?

Może największą zmianą, i nie tylko dla pracowników dealerstw, ale i dla klientów, będzie jednak to: gdy rachunki za jazdę zaczniemy liczyć w kilowatogodzinach, stanie się oczywiste, ile energii potrzeba do napędu 1,5-tonowego samochodu w porównaniu choćby z miesięcznym rachunkiem za prąd naszego mieszkania.

My w Dixi-Car przygotowujemy już materiały dla klientów: Samochody elektryczne Opla.

 

Zobacz też 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Promocje i dofinansowanie na samochody elektryczne Opel