Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Filtr Pyłkowy OPEL. Umów wymianę

Filtry Opel: powietrza, kabiny, paliwa, oleju

Filtry Opel - od lewej, od góry: powietrza, kabiny, paliwa, oleju. Zobacz porównanie filtr pyłkowy zwykły/z węglem aktywnym.

Filtr pyłkowy pełni dwie funkcje: dostarcza jadącym czystego powietrza do oddychania i chroni kabinę (oraz klimatyzację/układ wentylacji) przed zbyt szybkim kurzeniem się. Wymiana bywa karkołomnym zadaniem, bo mechanik musi dostać się do podszybia lub pod schowek pasażera, a sam filtr przeciwpyłkowy jest duży i delikatny. Są filtry zwykłe i z węglem aktywnym (grafitowy kolor). W serwisie Opel Dixi‑Car zalecamy te z węglem.

Okres między wymianami filtra pyłkowego nie musi być sztywno określony. Opel ma tu swoje wytyczne, ale wiele zależy od użytkownika - w jakich warunkach jeździł - ale i od modelu Opla, po prostu w niektórych modelach filtr zatyka się szybciej. W samochodzie z klimatyzacją filtr kabiny wymieniamy zwykle raz na rok.

 

Promocja filtrów kabiny do 15.03.2024

Rabat 20% na części (filtry pyłkowe) oraz rabat 15% na usługę ich wymiany. Zobacz w katalogu

Zapraszamy do Serwisów Dixi-Car.

 

Promocja Filtry kabiny Serwis Opel Grandland X, kobiety, maseczki, czyste powietrze

 

Model Opla Cena filtra kabiny z wymianą
(oryginalny filtr Opel)

Corsa D, E, F, Astra II-VI,
Vectra C, Insignia A, B,
Meriva A, B, Mokka,
Crossland X, Grandland X,
Zafira B, C, Zafira Life,
Adam, Karl,
Combo, Vivaro, Movano

od 135 zł

Cena wymiany na oryginalną część Opel.
Mamy również tańsze filtry Eurorepar.

Chcesz wiedzieć dokładniej? Zajrzyj do działu Filtry w naszym sklepie, odnajdź filtr kabinowy do swojego modelu; czasem do wyboru jest zwykły filtr pyłkowy (biały) i węglowy (grafitowy). Weź poprawkę na koszt wymiany filtra w serwisie Dixi-Car - przeważnie 0,3-0,4 rbh.

 

Umów wymianę, zapraszamy!

Zielona słuchawka, zadzwoń

Serwis Warszawa / Raszyn

(22) 716 30 20 wew. 1

pon-pt 7.30-18.30

 

Co składa się na koszt wymiany filtra kabinowego?

Zauważalny udział ma robocizna. Na filmie widać wymianę w Vectrze C. Dostęp do filtra jest różny w zależności od modelu.

 

 

Jak często wymianiać filtr przeciwpyłkowy?

Raz, ew. dwa razy w roku. Można połączyć wymianę filtra z dezynfekcją klimatyzacji. Obydwie usługi załatwisz w serwisie OPEL Dixi-Car. W samochodzie bez klimatyzacji można ew. wymieniać filtr rzadziej.

 

Kiedy filtr kabiny wytrzyma dłużej/krócej?

Warunki, które sprzyjają filtrowi kabiny: wilgotny rok, jazda w górach lub po dobrze utrzymanych drogach poza miastem, jazda z wyłączoną dmuchawą, albo z niskimi obrotami wentylatora, mały roczny przebieg.

Warunki, w których filtr zużywa się szybciej: suchy rok (duża zawartość kurzu w powietrzu), jazda drogami nieutwardzonymi albo w mieście, szczególnie tam, gdzie mamy do czynienia ze smogiem, starym parkiem samochodowym; wyjazd do kraju o niskim standardzie utrzymania dróg, używanie wentylatora na wysokim biegu, klimatyzacja elektroniczna (stale pracująca dmuchawa), w ogóle obecność klimatyzacji vs. samochód bez klimy, duży roczny przebieg.

 

Jakie są objawy filtra nadającego się do wymiany?

Zapach w kabinie. Parowanie szyby przedniej, pomimo że dmuchamy weń dmuchawą. Wrażenie słabiej działającej klimatyzacji, wentylacji lub ogrzewania. Kurzenie się kabiny. Objawy mogą zależeć od modelu.

 

Filtr zwykły czy węglowy?

Filtr kabiny węglowy pochłania dodatkowo zapachy (spaliny innych samochodów), zalecany jest do miasta, jeśli często stoimy w korku. Różnica cenowa - ~dwukrotna. Do niektórych modeli Opla do wyboru jest w gamie części oryginalnych filtr zwykły i węglowy. Do nowszych modeli z reguły zakłada się ten z węglem aktywnym.

Filtr przeciwpyłkowy Opel Astra F

Filtr przeciwpyłkowy zwykły, Opel Astra F.

Filtr przeciwypłkowy węgiel aktywny Opel Astra K, Insignia B, Mokka A, Meriva B

Filtr z węglem aktywnym odznacza się szarym, grafitowym kolorem papieru filtrującego. Na fot. filtr do Opli Astra V, Meriva B, Mokka A, Insignia B.

 

Czy samochody bez klimatyzacji mają filtr kabiny?

Oczywiście tak, nawet w modelach bez klimatyzacji filtr kabiny ma jak najbardziej sens i jest montowany. W autach bez klimatyzacji filtry pyłkowe wytrzymują dłużej, nawet kilka lat. Szczególnie jeśli zwykliśmy opuszczać szyby dla wentylacji wnętrza w cieplejszych okresach roku, a załączać dmuchawę tylko by ogrzać kabinę, czyli jesienią czy zimą, gdy powietrze bywa czystsze.

 

Czy można jeździć bez filtra pyłkowego?

Kiedyś samochody nie miały filtrów kabiny, więc oczywiście tak, możliwe jest wyjęcie filtra i jazda bez niego. Układ klimatyzacji-wentylacji oraz cała kabina będzie nam się kurzyć i zużywać szybciej. Już lepiej mieć filtr i wymieniać go rzadziej ;)

 

Filtr przeciwpyłkowy Opel

Filtr kabiny jest zwykle "cienki", ale ma dużą powierzchnię. Dlatego jest delikatny, a wymiana bywa utrudniona, bo duży "panel" trzeba wpasować gdzieś w podszybie. Zwróć uwagę na napis 'air flow'. Filtr montujemy tak, żeby powietrze płynęło zgodnie z kierunkiem strzałek.

 

Zobacz też:

Usługi serwisu klimatyzacji

 

 

Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.

 

 

 

78% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka Automatu. Mamy to!

02.2023

Lewarek zmiany biegów automatu, podgrzewane fotele, usb, start stop, ładowarka indukcyjna

78% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka auta z automatyczną skrzynią biegów. Mamy to! SsangYong to producent SUV‑ów i crossoverów z Korei. Każdy z modeli jest dostępny z automatem. Na wyprzedaży rocznika 2023 rabat do 20 000 zł.

I mamy te samochody - są w salonie Dixi-Car od ręki. SsangYong odnotował w Polsce w 2022 roku 400-procentowy wzrost sprzedaży. Co ciekawe, premiera 2023 - nowy Torres - został pokazany w Polsce jako pierwszym kraju w Europie.

Duża marka koreańska w Polsce. Na dodatek specjalizująca się w samochodach z automatycznymi skrzyniami biegów. Zgodnie z preferencjami kupujących nakreślonymi przez Otomoto na podstawie wyszukiwań w tym portalu.

SsangYong to najstarszy producent SUV-ów i crossoverów z Korei, a samochody nowe mają korzystne ceny i 5 lat gwarancji (na Torresa - 10 Lat Gwarancji). Dodatkowo opcje 4WD, Automatyczna skrzynia, LPG (instalacja dedykowana do samochodu przez importera).

Źródło: Szukamy tanich, używanych samochodów i marzymy o nowych SUVach - OTOMOTO prezentuje motoryzacyjne trendy z 2022 roku. Otomoto.pl 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowa marka BAIC. Jak wymawiać? Ruszyła sprzedaż w Salonie Warszawa