Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Co OPEL na pikniku motoryzacyjnym w radomskiej Samochodówce?

Praca dla mechaników - z tym newsem OPEL Radom przebił się do uczniów technikum i gimnazjalistów w czasie Pikniku Motoryzacyjnego w radomskim Zespole Szkół Samochodowych. A ponieważ przyszli i rodzice, pokazaliśmy trendsetterskie SUV-y Opla i Mitsubishi. Dwa podwójne zaproszenia do kina w konkursie na najszybszą wymianę koła poszły do gości, którzy przyszli zobaczyć Nyskę, Syrenkę i klasyczne rowery Wigry.

kwiecień 2018

Opel Mitsubishi piknik Samochodówka Radom

Na pikniku motoryzacyjnym w Samochodówce w Radomiu. Mitsubishi Outlander, Eclipse Cross, Opel Grandland X, Opel Mokka. Przedstawiciele salonu Dixi-Car Radom.

 

Branżą samochodową Radom stoi, nic dziwnego, że na pikniku stawiły się tłumy. Nie sądź po naszych zdjęciach, niektóre zrobiliśmy wczesnym rankiem 25.04.2018, by nie przesłaniać klasyków. Na pikniku byli gimnazjaliści - kandydaci, obecni uczniowie Samochodówki, absolwenci, fani motoryzacji, grono dealerów radomskich.

Dixi-Car ufundował dwa podwójne zaproszenia do kina w konkursie na najszybszą wymianę koła.

 

Uczniowie ZSS Radom - Opel Grandland X, Mokka X

Po lekcjach - uczniowie samochodówki przy bestsellerze Mokka i świeżo-popremierowym Grandlandzie X. Czy znawcy mogą się mylić?

 

Duży Fiat, Maluch, samochodówka Radom, dzień otwarty

Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu w dniu pikniku, 25 kwietnia 2018. Uczniów witają FSO 1500, produkcja zakończona w 1991 r. i Fiat 126 el, produkcja do 2000 r.

 

Kremowa Nysa 522

Nysa 521 czy 522? Podwyższony dach wskazuje na... Samochodówka uczy też rozwiązań klasycznych, a design i zespół napędowy Nysy to po prostu "lektura obowiązkowa" i wstęp do nauki dla przyszłego technika samochodowego. ZSS reprezentował Maciej Mikulski, kierownik warsztatów szkolnych.

 

 

Troska o detal w rowerach Wigry

Odnowione rowery Wigry, obecne skrzynki narzędziowe podsiodłowe, dynama ze spiralnymi przewodami odbierającymi prąd, żarnikowe reflektory, klasyczne błotniki o kanciastym przekroju. Ciekawym odstępstwem od oryginału wydają się być malowane na czarno felgi.

 

 

Truppenfahrrad 1941

Uczniowie Samochodówki odnawiają też rowery. Tr.Fa, czyli Truppenfahrrad z 1941, produkowany przez wiele wytwórni niemiecki wojskowy rower, tu w wersji ze skrzynkami na amunicję, miny, granaty. Brak osłony łańcucha zgodny z oryginałem. Obecność dynama wskazuje na wersję sprzed 1943. Na drugim planie polski rower wojskowy Łucznik, wzór 35, produkowany w Radomiu, ogumienie 26-calowe w porównaniu z niemieckim rowerem na kołach 28".

 

Trylinka przed samochodówką

Trylinka przed Samochodówką na 25 Czerwca 66 korespondowała z klasycznymi pojazdami. Na fot. jednak najnowsza technika i technologia z Dixi-Car. Od lewej: Ople Mokka, Grandland X; Mitsubishi Eclipse Cross, Outlander.

 

Zainteresowanie pod maską. Fiat 132

Czym zainteresowanie? Mitsubishi Eclipse Cross - czyli model tuż po kwietniowej premierze w Polsce. Z silnikiem benzynowym 1.5 Turbo MIVEC 163KM. Jaki samochód po lewej stronie zdjęcia?

 

Opel Mokka X pod maską

Pod maską Opla MOKKI X mamy co najmniej benzynę 1.6115KM (to dla amatorów "bez turbo") lub Diesla 1.6 CDTi 110KM. Pozostałe jednostki też są już turbodoładowane i mocniejsze. Zobacz dane techniczne. Ilu producentów w małym SUV-ie nie schodzi poniżej 110 koni?

 

 

Zobacz także

 

 

48% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka SUV‑a. Mamy to!

02.2023

SUVy i crossovery SsangYong. Made in Korea. 5 lat gwarancji

48% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka SUV‑a. Mamy to! SsangYong to najstarszy producent SUV‑ów i crossoverów z Korei. Na wyprzedaży rocznika 2023 rabat do 25 000 zł.

I mamy te samochody - są w salonie Dixi-Car od ręki. SsangYong odnotował w Polsce w 2022 roku 400-procentowy wzrost sprzedaży. Co ciekawe, premiera 2023 - nowy Torres - został pokazany w Polsce jako pierwszym kraju w Europie.

Trzecia duża marka koreańska w Polsce. Na dodatek specjalizująca się w SUV-ach i crossoverach. Zgodnie z preferencjami kupujących nakreślonymi przez Otomoto na podstawie wyszukiwań w tym portalu.

SsangYong to najstarszy producent SUV-ów i crossoverów z Korei, a samochody nowe mają korzystne ceny i 5 lat gwarancji (na Torresa - 10 Lat Gwarancji). Dodatkowo opcje 4WD, Automatyczna skrzynia, LPG (instalacja dedykowana do samochodu przez importera).

Źródło: Szukamy tanich, używanych samochodów i marzymy o nowych SUVach - OTOMOTO prezentuje motoryzacyjne trendy z 2022 roku. Otomoto.pl 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Wyprzedaż rocznika SsangYong