Diamondbrite na Lakier: słońce, UV, ptasie odchody, sok z drzew

Błyszczący lakier na Insigni B

Taki - błyszczący - lakier zachowasz na lata powlekając swój samochód Diamondbrite'm. Na fot. nowa Insignia B. Usługę wykonujemy na samochodach nowych i używanych wszystkich marek.

Nie lubisz owadów, ptasich kup na samochodzie? Chcesz, by lakier błyszczał jak nowy w kilkuletnim aucie? Brytyjska powłoka Diamondbrite na karoserię podbija rynek. Producent daje 6 lat gwarancji.

Po nałożeniu Diamondbrite lakier jest wyczuwalnie bardziej gładki, śliski. Łatwiej umyć samochód (zmyć owady, ptasie kupy, żywicę, smołę). Jako premia: zabezpieczenie tapicerek kabiny przed utrwalonymi plamami.

Zamów wykonanie pakietu Diamond Brite (lakier + kabina) na swoim samochodzie w serwisie Dixi-Car: Raszyn (Warszawa) lub Radom.

 

Diamondbrite. Ptasie odchody, owady, UV, słońce, żywica, soki z drzew

 

Cena (pokrycie lakieru + zabezpieczenie tapicerek we wnętrzu) 1699 zł

Cena dotyczy samochodów osobowych wszystkich marek. Obejmuje chemię Diamonbrite na lakier i tapicerki oraz robociznę nałożenia tych preparatów na twój samochód.

pdf Kompendium Diamondbrite

 

Pytania i odpowiedzi

Przed czym chroni Diamondbrite?

Krótkookresowo przed ptasimi odchodami, sokiem, żywicą z drzew, owadami przyklejającymi się w czasie jazdy poza miastem. Diamond Brite wygładza lakier (wypełnia nierówności), dzięki czemu w/w destruktory słabiej się przyklejają do karoserii (łatwo je zmyć).

Długookresowo przed słońcem, promieniowaniem UV. Lakier przez kilka lat będzie błyszczał jak nowy.

Dodatkowo Diamondbrite zabezpiecza przed utrwalonymi plamami na tapicerce w kabinie. Na tapicerki mamy oddzielny preparat i jest on zawarty w w/w cenie.

 

Diamond Brite, ochrona lakieru, jak działa?

Jak zmienia się powierzchnia lakieru samochodowego po pokryciu go Diamondbritem?

Jak zmienia się wygląd lakieru i wnętrza?

Fabrycznie lakier jest chropowaty (pod mikroskopem). Diamondbrite wypełnia te nierówności. Jest jak wosk, tylko starcza na kilka lat. Po pokryciu karoserii lakier jest w dotyku gładszy, bardziej śliski.

Tapicerka, po pokryciu Diamondbrite'm nie utrwala plam z kawy, herbaty, krwi, itp. Tapicerka pokryta preparatem w wyglądzie i dotyku jest taka sama, jak przed usługą.

 

Co klient otrzymuje za w/w cenę?

Pokrycie karoserii samochodu Diamondbrite'em i zabezpieczenie wnętrza przed zaplamieniem. Naszym zdaniem zabezpieczenie lakieru to ok. 80% wartości pakietu.

 

Jakie korzyści?

  • łatwiej umyć samochód (mniej fizycznej pracy)
  • nie trzeba woskować; jedno pokrycie Diamondbrite'm starcza na kilka lat
  • jeśli parkujesz pod drzewami, twój samochód będzie statystycznie częściej czysty (nawet deszcz go lepiej obmyje)
  • lakier ładniejszy po umyciu, błyszczy się (jakby samochód wyjechał dopiero co z salonu)
  • używany samochód "kupuje się oczami" - gdybyś odsprzedawał auto pokryte Diamondbrite'em
  • niektóre osoby wiążą błyszczący lakier z prestiżem - nawet gdy samochód ma ok. 10 lat

 

Doświadczenie pracownika salonu

Pracownik Dixi-Car pokrył swoją Insignię Diamondbritem:

Większość z nas ma doświadczenia z ptasimi odchodami na karoserii. Z reguły usuwa sie je po kilku dniach i jest to proces dość uciążliwy, ponieważ są one wżarte w lakier. Polega to na kilkukrotnym namaczaniu i wycieraniu. Ostatnie kawałki wręcz trzeba zeskrobywać z powodu wżarcia w lakier.

Diamondbrite sprawił, że tego typu czynność wymaga zmoczenia i jednorazowego wytarcia ręcznikiem papierowym, nie ma problemu z kawałkami wżartymi w lakier.

 

Skoro Diamonbrite jest taki dobry, dlaczego producenci samochodów nie zabezpieczają nim fabrycznie nowych aut?

Jest ogromna presja na obniżenie kosztów produkcji. Jesteśmy świadkami, jak producenci usuwają elementy wyposażenia "za kilka złotych". Przemnożone przez kilkaset tysięcy samochodów...

Tymczasem nałożenie Diamondbrite na lakier jest pracochłonne. Po nałożeniu trzeba odczekać i dopiero polerować. A robocizna na Zachodzie droga.

Druga rzecz: korzyści z Diamondbrite widać dopiero po wyjechaniu z salonu (łatwość umycia karoserii) i po kilku latach (lakier wciąż błyszczy się jak nowy).

Producentowi zależy natomiast, by: 1. klient kupił samochód w salonie (wtedy i tak się błyszczy, bez Diamondbrite'u); 2. nie doszło do usterki lakieru w czasie trwania 2-letniej gwarancji lakierniczej.

Diamondbrite daje 6 lat gwarancji na swoją powłokę.

 

Lakier akrylowy (niemetalik), metalizowany, perłowy...

Na wszystkie trzy rodzaje lakieru Diamondbrite nadaje się w równym stopniu. Tu wyjaśniamy, czym się różni niemetalik od metaliku, od perły.

 

Czy używany samochód warto pokryć Diamondbrite'em?

Samochód w każdym wieku można zabezpieczyć Diamond Brite'em. W 10-letnim samochodzie lakier również stanie się gładszy, bardziej błyszczący. Natomiast po usłudze nie należy się spodziewać lakieru błyszczącego jak nowy, jeśli na naszym 10-latku lakier już jest popękany, zmatowiony. Tych wad lakierniczych Diamondbrite nam nie naprawi, co najwyżej uczyni je mniej widocznymi. Drugi czynnik to cena pokrycia Diamondbritem, która jest taka sama dla pojazdów nowych, jak używanych. Oczywiście przy nowych i prawie nowych samochodach, których wartość wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych, zysk z Diamondbrite'u będzie większy - choćby dzięki powiększeniu wartości odsprzedaży używanego, ale wszystko zależy od konkretnego przypadku, np. 25-letni samochód klasyczny z początku lat 90. też być może opłaca się pokryć. Jeśli ktoś darzy specjalnym sentymentem swoje auto z 2000 roku, zamierza jeździć nim następnych kilka lat i chce, żeby wyglądało, też może.

 

Czy Diamondbrite chroni przed perforacją (rdza przeżerająca blachy na wylot)?

Być może w pewnym stopniu chroni, ale nie jest to głównym celem preparatu i nie jest to podkreślane w przekazie reklamowym.

Celem preparatu Diamond Brite jest ochrona lakieru. Jeśli lakier jest lepiej chroniony, to i blacha pod nim teoretycznie wytrzyma dłużej, bo zewnętrzne czynniki się później do niej dobiorą. Ale Opel daje 12-letnią gwarancję perforacyjną, blachy są najczęściej i tak ocynkowane. Więc trudno w przypadku prawie nowego samochodu prorokować na temat wpływu Diamonbrite na opóźnienie ew. korozji, o ile ona w ogóle wystąpi w cyklu życia samochodu.

Oddzielny przypadek to samochody powypadkowe, gdzie blachy rdzewieją "od środka" (bo zostały źle oczyszczone przed lakierowaniem), tam oczywiście Diamondbrite nie przyczyni się do opóźnienia perforacji.

 

 

 

Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.

 

Kierowca poprawia lusterko

Serwis wg modelu: Astra, Corsa, Grandland X, Insignia, Mokka

Działamy zgodnie z zasadami higieny

 

 

 

Dixi-Car drugim dealerem w Polsce!

12.2020

Salon Opel Corsa F, sprzedawcy, maseczki

W roku 2020 Dixi‑Car przeskoczył z czwartej na drugą pozycję wśród dealerów OPEL w Polsce, pod względem liczby sprzedanych nowych samochodów (osobom prywatnym i klientom firmowym - auta osobowe i dostawcze). Są to dane za styczeń‑listopad 2020.

Po 11 miesiącach 2020 Dixi‑Car jest również:

  • drugim dealerem w Polsce pod względem sprzedaży do dużych flot
  • trzecim dealerem w Polsce w kategorii samochody dostawcze

Stoimy na pudle - w trudnym roku ;)

Więcej statystyk

Sezonowa promocja serwisu
Promocja sezonowa serwisu. Bilans Auta za 99 zł. Odgrzybienie klimy od 79 zł. Pióra wycieraczek z wymianą od 115 zł.

Zobacz ceny
Umów się na serwis mechaniczny/elektroniczny
Umów się na serwis mechaniczny

Wypełnij formularz
Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz
Ceny przeglądów okresowych
OT-15, OT-30, itd.

zobacz cenę przeglądu


 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowy Opel Crossland 2021 cena