Warszawa (22) 716 30 20
Radom (48) 360 98 26
Nowy Opel Combo przystosowany do przewozu osoby niepełnosprawnej na wózku jest już dostępny. W porównaniu z Combo poprzedniej generacji, to nowe jest bardziej osobowe, więc lepiej wykończone.
Na fot. krótsze nadwozie L1 wyposażone w rampę.
Można też zamówić rampę Taxi, która po złożeniu tworzy równą podłogę; przydaje się, gdy samochodem nie jedzie osoba z niepełnosprawnością.
Klapa musi być unoszona do góry. Drzwi dwuskrzydłowe, otwierane na boki, nie są oferowane z zabudową dla osoby niepełnosprawnej.
Fragment zderzaka unosi się z klapą.
Gabaryty standardowego Combo, czyli wjeżdżamy na parkingi wielopoziomowe, korzystamy z miejsc parkingowych o standardowych wymiarach.
Wygłuszenie, wykończenie kabiny jak w samochodzie osobowym, bo to Combo Life.
Po cenę samego samochodu, bez zabudowy, zajrzyj do cennika pdf Combo Life, umieszczonego na tej stronie - wybierz wersję i silnik. Każdy klient kupuje ze sporym rabatem - zajrzyj do promocji.
Do ceny samochodu trzeba dodać koszt zabudowy wykonywanej w Polsce. Jest to koszt znaczący, ale znacznie niższy niż cena samego samochodu. Bardzo uśredniając cena nowego, przystosowanego dla osoby niepełnosprawnej samochodu to ok. 1,5x cena zwykłego Combo.
Łukasz Kozioł
Specjalista ds. sprzedaży samochodów dostawczych
tel. 605 900 089
Zestawy do przebudowy Combo wytwarza renomowana firma Tripod Mobility z Holandii. Rejestracja w Polsce odbywa się na podstawie ważnej homologacji typu wydanej dla całej EU. Samochód razem z zabudową zamawiasz w Dixi-Car, przebudowa odbywa się w Warszawie.
Warto podkreślić, że bazą do takiej zabudowy jest Combo Life (a nie Cargo), czyli samochód wyposażony we wszelkie udogodnienia, wygłuszenia pojazdu osobowego. Wszystkie warianty silnik-skrzynia biegów są dostępne z zabudową dla niepełnosprawnych. W chwili gdy powstaje tekst oferujemy z zabudową nadwozie o standardowej długości - zobacz wymiary. Wydłużone nadwozie XL prawdopodobnie od jesieni 2019.
Instrukcja obsługi zabudowy i gwarancja w języku polskim. Części zamienne do zabudowy, świadczenia gwarancyjne i pogwarancyjne elementów zabudowy realizuje firma zabudowująca mieszcząca się w Warszawie. Gwarancja na zabudowę to 24 miesiące.
W wyposażeniu samochodu musi znaleźć się unoszona do góry klapa tylna, i tym samym drzwi dwuskrzydłowe, otwierane na boki, nie są dostępne z zabudową dla niepełnosprawnych. Dwie różne wersje tylnej kanapy umożliwiają kilka możliwości aranżacji wnętrza w tylnej części. Można pozostawić oryginalne fotele/kanapę w odpowiedni sposób zmodyfikowane, lub pozbyć się rozwiązania fabrycznego i skorzystać z siedzeń dostarczanych przez Tripod:
Ze względu na zakres przebudowy samochód nie może być wyposażony w: 7 miejsc siedzących, koło zapasowe, schowki pod sufitem w tylnej części pojazdu (bagażnik).
Instrukcja zabudowy Tripod - m. in. pasy mocujące wózek, rampa, siedzenia
Opel Polska ma w parku demo pierwszy zabudowany w Polsce samochód Combo przystosowany do przewozu osoby niepełnosprwnej korzystającej z wózka. Możemy podjąć w Twoim imieniu próbę umówienia się na prezentację tego egzemplarza. Oto jego zdjęcia:
Łukasz Kozioł
Specjalista ds. sprzedaży samochodów dostawczych
tel. 605 900 089
W celach poglądowych prezentujemy Combo generacji D przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych; oferowaliśmy je do ok. połowy 2018 r.
Podwyższany dach, wysokie drzwi tylne, odsuwane drzwi boczne z obydwu stron. Samochód można łatwo konwertować na 5-osobowy, przez rozłożenie tylnej kanapy.
Wózek we wnętrzu. Płaska podłoga pozwala na użytkowanie Combo w roli pojazdu towarowego.
Auto na zdjęciach polecamy ZOZ-om, placówkom opieki społecznej, osobom niepełnosprawnym, rodzinom opiekującym się osobą niepełnosprawną.
Jeśli oprócz albo zamiast przewozu osoby na wózku, chcesz jeździć komfortowo w pięć osób, albo wozić towary - to jest to również doskonała oferta. Prezentowane Combo to fabryczny model H2 (podwyższany), co daje komfort ludziom i pozwala załadować takie przedmioty jak rury, rośliny doniczkowe, wysokie stelaże na ubrania, itp.
Podwyższony dach, duże przeszklenia dla komfortu pasażerów "tyłu". Tylne drzwi również podwyższone. Boczne drzwi odsuwane.
Rampa wjazdowa o niezbyt dużym nachyleniu - wielu niepełnosprawnych wjedzie samodzielnie.
Przeszklenie przednie i boczne.
Boczne drzwi prawe i lewe odsuwane. Korzystne, jeżeli traktujemy Combo jako pojazd firmowy, wozimy towar.
Opel Combo Tour L1H2. L1 oznacza standardową długość nadwozia. H2 oznacza podwyższany. Przystosowany do przewozu osoby niepełnosprawnej na wózku.
Zamówione przez klienta Combo z windą.
Winda Dhollandia. Sprzedając ten samochód, sprzedawca odkrył, że dla niższej osoby niepełnosprawnej wystarczające jest Combo H1, czyli o podstawowej wysokości. To pokazane na zdjęciach, to H2, czyli podwyższone nadwozie.
Zobacz też:
Zadzwoń do naszych specjalistów ds. zabudów lub wypełnij formularz.
Opel jedyny w Polsce z dwoma modelami w TOP5!
10.2019
Opel, jako jedyny producent, ma dwa modele w pierwszej piątce rankingu najlepiej sprzedających się samochodów na polskim rynku we wrześniu (miejska Corsa i kompaktowa Astra).
Nową Astrę w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku wybrało 10 433 klientów polskich salonów; modelu Corsa - Opel sprzedał 6 842 sztuki. Zapowiada to dobrą dostępność części i konkurencyjne ceny serwisu w przyszłości. Na trzecim miejscu znalazła się Insignia - 2 916 szt. sprzedanych w Polsce od stycznia do września.
Skąd tak dobre wyniki Corsy i Astry? Poza niemiecką technologią, dobra cena. Na horyzoncie już nowa Corsa i nowa Astra.