Przegląd od 699 zł - ASO OPEL, Promocja

PRZEGLĄD
OSOBOWE OPLE
Z WYMIANĄ OLEJU
Z FILTREM od

699

Przegląd okresowy OPEL wymianą oleju na syntetyk 5W30. Jeśli masz osobowego Opla Corsa, Astra, Insignia, MOKKA X, Crossland, Grandland, Zafira, Meriva, Adam i inne w dowolnym wieku, zapraszamy na przegląd do serwisu Dixi-Car!

Wymiana oleju silnikowego (pełny syntetyk Opel Dexos1/Dexos2 5W30 - więcej o oleju) wraz z filtrem oleju (oryginał) i kilkudziesięcioma innymi operacjami kosztuje od 699 zł z VAT.

 
  Cena przeglądu1
Corsa, ADAM, KARL, Agila, Astra, Meriva, Zafira, Insignia, Mokka, Crossland, Grandland, Antara, Combo, inne nie wymienione niżej 699 zł
Vivaro, Zafira Life, Movano zobacz ceny

1 Nie zawiera czynności zależnych od wieku i przebiegu auta, np. wymiany rozrządu.

 

Promocja przeglądów do 30.11.2022

Dodajemy 1 rok Opel Assistance GRATIS. Więcej

Zapraszamy do Serwisów Dixi-Car.

 

 

Przegląd instalacji LPG

Poniższe dotyczy instalacji fabrycznych Opla. Przegląd instalacji LPG wykonuje się wg producenta co 15 000 km / 1 rok.

Cena przeglądu instalacji LPG przy wykonaniu razem z przeglądem okresowym samochodu - 349 zł.
Cena przeglądu LPG poza przeglądem okresowym - 399 zł.

Przegląd instalacji obejmuje:

 • czyszczenie parownika, a szczególnie znajdującego się w nim zaworka, który jest newralgicznym elementem
 • badanie komputerowe, ew. korektę ustawień instalacji i wydruk z badania komputerowego
 • wymianę filtra LPG tzw. głównego (czynność obowiązkowa)

Podane wyżej ceny nie obejmują natomiast wymiany drugiego filtra LPG, tzw. filtra niskiego ciśnienia. Koszt tego drugiego filtra z wymianą to dodatkowe ok. 49 zł. Drugi filtr należy wg producenta wymieniać co drugi przegląd LPG, czyli umownie co 30 000 km / 2 lata, natomiast nasz serwis zaleca wymieniać filtr niskiego ciśnienia przy każdym przeglądzie LPG, czyli co 15 000 km / 1 rok. Do decyzji klienta.

Skąd różnica w cenie razem z przeglądem samochodu / poza przeglądem samochodu? Przegląd LPG wymaga wykonania badania komputerowego GDS. Jeśli klient wykonuje przegląd LPG razem z przeglądem okresowym samochodu, badanie GDS ma już wliczone w koszt przeglądu okresowego.

Dodatkowe czynności/koszty, jakie mogą, ale nie muszą się pojawić przy przeglądzie LPG:

 • Modele, gdzie parownik jest w miejscu trudno dostępnym (dolna cześć silnika) - doliczymy 81 zł za pracę związaną z demontażem osprzętu silnika, by dostać się do parownika i go wyczyścić.
 • Wymiana świec zapłonowych w silnikach z instalacją gazową wypada co 30 000 km / 2 lata. Czyli dwa razy częściej niż przy silnikach bez LPG.

Użytkownicy Opli z LPG mogą spotkać się z pozornie sprzecznymi informacjami nt. jak często robić przegląd LPG, jak często wymieniać filtry LPG. Wyjaśniamy:

 • Polska i Turcja są uważane przez Opla za rynki o słabszej jakości gazu niż w pozostałej części Europy,
 • wymiana filtrów LPG i czyszczenie (a nawet wymiana parownika) są dla tych rynków zalecane dwa razy częściej niż dla reszty Europy,
 • ponadto Opel początkowo miał takie same normy dla Polski jak dla Europy, a dopiero później wprowadził obostrzenia,
 • jeśli ktoś sprowadził używanego Opla z Zachodu, pomimo że ma w książce np. wymianę filtrów gazu co 30 tys. km, jako że jeździ na polskim paliwie, powinien stosować w/w krótsze interwały dla Polski.

 

Co zawiera przegląd osobowego Opla?

Twoje korzyści
 • wymiana na olej syntetyczny o wydłużonej trwałości Opel Dexos1/Dexos2 5W30
 • oryginalny filtr oleju
 • skan ew. usterek Techem 2
 • kontrola wzrokowa przez doświadczonego mechanika naszej stacji
 • pieczątka ASO wykonanego przeglądu w książce serwisowej samochodu

 

W ramach przeglądu Twój Opel zostanie przeskanowany komputerem diagnostycznym Tech2/MDI (chodzi o sprawdzenie czy występują jakiekolwiek kody błędów; jeżeli kody błędów występują wtedy pełna diagnostyka jest dodatkowo płatna przez klienta).

Zapraszamy!

 

 

Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.

 

Kierowca poprawia lusterko

Serwis wg modelu: Astra, Corsa, Grandland X, Insignia, Mokka

Działamy zgodnie z zasadami higieny

 

 

Przegląd vs badanie techniczne

W życiu serwisu Dixi-Car dość często spotykamy się z niezrozumieniem dwóch pojęć. Niniejszym chcielibyśmy wyjaśnić prostym językiem czym jest przegląd samochodu, a czym badanie techniczne.

Badanie techniczne

Klient i doradca serwisu Opel

Badanie techniczne w stacji kontroli pojazdów jest czymś obligatoryjnym, czyli można powiedzieć jest naszym obowiązkiem. Jako właściciele samochodu musimy osobiście zadbać o to, by badanie techniczne było ważne. W zależności od rocznika, wyposażenia auta wykonuje się je w określonych odstępach czasu. Np. przy autach z zasilaniem LPG – co 1 rok. Auta bez alternatywnego paliwa mają pierwsze badanie po 3 latach od zakupu w salonie, następne po 2 latach i kolejne już corocznie. Jego rezultatem jest wpis do dowodu rejestracyjnego od uprawnionego diagnosty i dopuszczenie pojazdu do ruchu, albo nie. Badanie takie musi przejść każdy pojazd wyposażony w dowód rejestracyjny.

Co jest m.in. sprawdzane na takim badaniu:

 • właściwa identyfikacja – wszystkie numery muszą być czytelne, włączając w to naklejkę na przedniej szybie.
 • opony.  Sprawdza się głębokość bieżnika, która powinna mieć 1.6 mm grubości minimum. To swobodna granica, bo na ogół przyjmuje się, że wartość graniczna to 3 mm dla opon letnich i 4 dla zimowych.
 • szyby i blachy. Badania nie przejdzie samochód, który ma pękniętą szybę. Niedopuszczeniem do ruchu skutkuje także sytuacja, gdy mamy przeżarte rdzą na wylot ostre blachy. Dzieje się tak nie z powodów estetycznych, lecz ma to związek z bezpieczeństwem. Skorodowana blacha nie zapewnia bezpieczeństwa kierowcy i pasażerom, a dodatkowo staje się śmiertelnym narzędziem względem pieszych. Uszkodzony błotnik lub maska może zadziałać jak żyletka przecinając pieszego w pół.
 • sprawne hamulce. Diagnosta skontroluje je na specjalnej linii diagnostycznej. Jeżeli chodzi o istotne wskaźniki, to skuteczność hamowania musi przekraczać pięćdziesiąt procent, a hamulca ręcznego dwadzieścia pięć. Z kolei różnica sił hamowania na kołach jednej osi nie może przekroczyć trzydziestu procent.
 • sprawność amortyzatorów musi przekraczać czterdzieści procent, a różnica pomiędzy amortyzatorami jednej osi nie może przekraczać piętnastu procent.

Diagnosta nie może także zapomnieć o światłach, układzie kierowniczym, zawieszeniu i układzie wydechowym, spalinach oraz obligatoryjnych elementach wyposażenia auta. Jeżeli specjalista stwierdzi, że usterki są niewielkie, da nam krótki czas na rozwiązanie problemów i zaprosi na kolejną odpłatną wizytę.

Przegląd okresowy

Przegląd okresowy polega na okresowym (wyznaczonym w instrukcji producenta interwale czasowym / kilometrażowym) sprawdzeniu najważniejszych elementów samochodu. Wielu klientów ma przeświadczenie, że należy go robić jedynie w nowych autach, żeby nie stracić gwarancji. Spotykamy się także z opiniami, że jest to drogie, słyszymy narzekania, że za takie drobnostki, jak wymiana oleju, żarówki i wycieraczek potrafi kosztować aż kilkaset złotych. Musimy jasno stwierdzić: przegląd to nie sama wymiana oleju, to szereg podpunktów, które mechanik w stacji autoryzowanej musi sprawdzić, aby zadbać o nasze bezpieczeństwo i zapewnić jakość produktu. Firma OPEL stosuje w obecnej chwili bardzo korzystne promocje dla swoich klientów, porównywalne do prywatnych zakładów ceny przeglądów na oryginalnych częściach (już od 699 zł brutto na firmowym oleju 5W30 z badaniem komputerowym), docenia lojalność programem Usług Błyskawicznych, a dla starszych aut ofertą Serwis Dobrego Wieku, do tego dochodzą dodatkowe upusty sezonowe i lokalne,  stosowane przez samego delaera dla klientów marki.

Dodać trzeba, że mechanicy w stacji ASO widzą w zasadzie w codziennej praktyce tylko pojazdy marki, którą reprezentują, są regularnie szkoleni w cyklu szkoleń obowiązkowych. używają narzędzi specjalnych, znają ew. newralgiczne niedoskonałości danego modelu, rocznika i są w stanie skutecznie i szybko zaproponować klientowi rozwiązanie ew. niespodziewanej usterki.

Dla lojalnych klientów, którzy odwiedzają regularnie autoryzowane stacje obsługi producent wspólnie z dealerem potrafi także przygotować ofertę naprawy w ramach dobrej woli także po upływie okresu gwarancji fabrycznej.

Umów wizytę

 

 

Dixi-Car drugim dealerem w Polsce!

12.2020

Salon Opel Corsa F, sprzedawcy, maseczki

W roku 2020 Dixi‑Car przeskoczył z czwartej na drugą pozycję wśród dealerów OPEL w Polsce, pod względem liczby sprzedanych nowych samochodów (osobom prywatnym i klientom firmowym - auta osobowe i dostawcze). Są to dane za styczeń‑listopad 2020.

Po 11 miesiącach 2020 Dixi‑Car jest również:

 • drugim dealerem w Polsce pod względem sprzedaży do dużych flot
 • trzecim dealerem w Polsce w kategorii samochody dostawcze

Stoimy na pudle - w trudnym roku ;)

Więcej statystyk

Sezonowa promocja serwisu
Promocja Serwisu. Bilans Auta 119 zł. Rabat do 20% na części+usługi. Odgrzybienie klimatyzacji od 79 zł.

Zobacz ceny
Umów się na serwis mechaniczny/elektroniczny
Umów się na serwis mechaniczny

Wypełnij formularz
Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz
Ceny przeglądów okresowych
OT-15, OT-30, itd.

zobacz cenę przeglądu


 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowe auta dostawcze od ręki