Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Salon - FAQ często zadawane pytania

Poniższe pytania zadali nam klienci salonu.

 

Czy do Opla na gwarancji mogę założyć instalację gazową (LPG)?

Tak, ale pod kilkoma warunkami. Odpowiedź znajdziesz na naszej podstronie poświęconej instalacjom LPG.

 

Jaki silnik wybrać?

Przeczytaj poradnik: Jak wybrać silnik?

 

Jaki kolor samochodu kupić?

Przeczytaj poradnik: Jak wybrać kolor auta?

 

Dlaczego Opel wprowadził pakiety wyposażenia dodatkowego?

Wyjaśniamy to na stronie poświęconej pakietom.

 

W jakich godzinach czynny jest salon Dixi-Car?

Godziny pracy salonów - zarówno w Raszynie, jak i w Radomiu oraz dane kontaktowe dostępne są w dziale Kontakt.

 

Jak długo trzeba czekać na odbiór nowego samochodu?

Od jednego dnia do kilku tygodni. Zawsze posiadamy pewną ilość samochodów na placu firmowym. Większość z nich jest przeznaczona do natychmiastowego odbioru. Lista samochodów do odbioru "od ręki".

Zapraszamy do omówienia szczegółów z naszymi konsultantami sprzedaży – formularz.

 

Co oznacza termin "rok modelowy" występujący w waszych cennikach?

W firmie Opel rok modelowy rozpoczyna się w o kilka miesięcy wcześniej niż rok kalendarzowy. Przykład: chcesz kupić Opla Astrę wyprodukowanego w 2021 roku. Może to być samochód:

1. wyprodukowany między styczniem a czerwcem 2021 roku (jest to więc samochód z rokiem produkcji 2021 i rokiem modelowym 2021),

lub

2. wyprodukowany między lipcem a grudniem 2021 (w takim razie jest to samochód z rokiem produkcji 2021, ale już z rokiem modelowym 2022).

Jakie są różnice między samochodem z pierwszej połowy roku kalendarzowego a samochodem z drugiej połowy roku kalendarzowego? Mogą się one różnić wyposażeniem standardowym. Mogą być też pewne różnice w wyglądzie. Mogą być do nich dostępne różne silniki. Mogą trochę różnić się ceną.

Wreszcie nowy rok modelowy może być zmianą generacyjną. Np. Astra VI to rok modelowy 2022, a Astra V kończy się na roku modelowym 2021.

Dostępność: Może się zdarzyć, że dany model auta jest dostępny zarówno z rokiem modelowym 2021 jak i 2022. Jednak w niektórych przypadkach może być dostępny tylko rok modelowy 2021 lub tylko rok modelowy 2022. Szczegóły co do modelu i wersji, której szukasz, wyjaśni Ci pracownik salonu.

Rok produkcji a rok modelowy

 

 

Jakie mogę otrzymać zniżki na nowy samochód?

Aktualnie obowiązujące promocje na nowe samochody dostępne są na naszej podstronie poświęconej promocjom. Pytaj dodatkowo naszych konsultantów sprzedaży o programy dla firm, zniżki przy zakupie via leasing.  Strona promocji.

 

Czy od cen podanych w Waszych cennikach PDF odliczyliście już rabaty?

Nie. Oferty promocyjne są uzależnione od wielu czynników, np. zakup detaliczny lub na firmę lub w leasingu, promocje zmieniają się częściej niż ceny katalogowe, dlatego nasze cenniki zawierają ceny katalogowe, od których należy odjąć ustalone ze sprzedawcą upusty i rabaty; sprzedawca zrobi to za Ciebie i zaprezentuję ustaloną cenę transakcyjną.

 

Czy mogę zostawić w rozliczeniu swój używany samochód?

Oczywiście, nawet zachęcamy do tego, dział samochodów używanych w Raszynie mieści się w głębi salonu - wtedy od ceny nowego auta odejmiemy wartość używanego.

 

A jak jest wyceniany mój używany samochód?

W zależności od modelu, rocznika i historii serwisowej wycena będzie poprzedzona oceną techniczną danego samochodu w naszym serwisie, sporządzoną na piśmie, propozycja odkupu zostanie przekazana na piśmie.

 

W jakie opony będzie wyposażony nowy OPEL kupiony w waszym salonie: letnie, zimowe, czy wielosezonowe?

Standardowo wszystkie nowe Ople wyposażone są w opony letnie, w praktyce najlepiej sprawdzające się, gdy temperatura powietrza nie spada poniżej 5 stopni C. Opony zimowe oferujemy w sezonie zimowym jako dodatkowe wyposażenie.

 

Ile spala dany model?

Dane producenta w zakresie spalania + dane techniczne samochodu znajdziesz w cennikach przy każdym modelu. Twój samochód będzie palił nieco więcej niż podaje producent – przeczytaj dlaczego. Artykuł na blogu Dixi-Car.

 

Jakie modele Opla mają napęd 4x4?

Osobowa limuzyna Opel Insignia 4x4, terenowy Opel Antara, mału SUV Opel Mokka, historycznie również dostawczy Opel Movano, terenowa Frontera.

4x4 Opla

 

Co oznacza termin OPC?

OPC (Opel Performance Center) to dział firmy OPEL specjalizujący się w przygotowywaniu sportowych wersji samochodów. Niektóre z tych modeli są produkowane seryjnie i można je kupić w salonie Dixi-Car. Inne znów modele powstające w OPC nie wychodzą poza stadium prób na torze doświadczalnym i należy je traktować jako pokaz możliwości konstrukcyjnych firmy OPEL.

 

Czy kupując u Was Opla w leasingu muszę wykupić ubezpieczenie u ubezpieczyciela poleconego przez firmę leasingową?

Nie, nie musisz. Możesz wykupić ubezpieczenie w dowolnej firmie ubezpieczeniowej, my zapraszamy do naszych dziewczyn z działu ubezpieczeń i finansowania.

 

Czy mogę wziąć w Dixi-Car kredyt? A czy macie kredyt 50/50?

Wstępną ofertę finansowania przygotuje dla Ciebie każdy handlowiec, a nasz dział ubezpieczeń i finansowania pomoże wybrać z posiadanej oferty opcję najkorzystniejszą dla Ciebie, dodatkowo dziewczyny policzą kilka wariantów, przedstawią korzyści i wskażą ewentualne problemy, a potem będą za Ciebie pamiętały o terminach i przypominały i wspierały w dowolnych rozmowach z bankiem czy ubezpieczycielem.

 

Jakie są okresy międzyprzeglądowe poszczególnych modeli Opla oferowanych teraz w salonie?

Do ok. 2018 roku produkcji większość nowych Opli miała okresy międzyprzeglądowe co 30 tys. km lub co jeden rok, w zależności o tego, co nastąpi pierwsze.

Od ok. 2018 r., czyli od przejścia Opla z koncernu General Motors do koncernu Stellantis, trzeba patrzeć do książeczki serwisowej danego modelu. Okres międzyprzeglądowy różni się w zależności od modelu, silnika, a nawet kraju, w którym samochód był sprzedany w salonie. Jednak można podać pewne prawidłowości:

  • samochody z napędem benzynowym/diesla mają okresy międzyprzeglądowe co 1 rok lub co 15/20/30 tys. km (w zależności od silnika)
  • samochody z napędem elektrycznym mają okresy międzyprzeglądowe co 2 lata lub co 25 tys. km. Z wyjątkiem pierwszego przeglądu, który wypada już po roku eksploatacji, lub po 12,5 tys. km.

Zawsze obowiązuje zasada "w zależności od tego, co nastąpi pierwsze". Nawet jeśli jeździmy mało, np. 5 tys. km rocznie, i nie wyjeździmy limitu przebiegu, to i tak przyjeżdżamy na przegląd po 1 roku lub po 2 latach.

Są wyjątki, ich lista.

Niektóre dostawcze Ople mają dłuższe okresy międzyprzeglądowe - zobacz.

Może być konieczny wcześniejszy przyjazd na przegląd niż norma dla danego modelu, jeśli w twoim aucie wyświetli się napis 'InSp' na desce rozdzielczej samochodu. Bywa tak, gdy samochodem jeździmy w trudnych warunkach, np. gdy silnik pracuje przez znaczny czas na biegu jałowym. Przykład: norma jest co 30 tys. km lub co 1 rok, a może się wyświetlić 'InSp' po 10 miesiącach, albo po 20 tys. km. W nowych Oplach zamiast InSp wyświetlacz pokaże nam komunikat "Wymień olej silnikowy" i będzie migała kontrolka oleju - czytaj o przeglądach auto-adaptacyjnych, OAM - Oil Adaptive Maintenance.

Rozważ przyjazd na wymianę oleju silnikowego wraz z filtrem po przebiegu 5 tys. km od zakupu nowego samochodu - jesteśmy przekonani, że zwiększa to trwałość silnika. Nie jest to jednak warunek utrzymania gwarancji.

Zobacz też, czy możesz samodzielnie wymienić opony bez utraty uprawnień gwarancyjnych do swojego samochodu. Odpowiedź w dziale "Pytania często zadawane serwisowi".

 

Jakie są warunki gwarancji na nowe samochody SsangYong dostępne teraz w salonie Dixi-Car?

Gwarancja mechaniczna - 5 lat lub 100 000 km (SsangYong Rexton do 150 tys. km), w zależności od tego, co nastąpi pierwsze.

Na SsangYonga Torres - mamy w promocji nawet 10 lat gwarancji mechanicznej / 200 000 km!

Dodatkowo mogą być promocje, jak 5+2 lata gwarancji/150 tys. km na Musso i Musso Grand w SsangYong Professional.

Gwarancja na lakier - 5 lat lub 100 000 km (SsangYong Rexton do 150 tys. km).

Gwarancja perforacyjna na blachę - 6 lat bez limitu kilometrów.

Gwarancja na pokładowy system audio zamontowany fabrycznie - 3 lata lub 100 000 km.

Gwarancja na fabryczną instalację LPG:

  • zamontowana w Polsce w salonie w samochodzie nowym - 5 lat/100 tys. km.
  • zamontowana w Polsce w salonie w samochodzie używanym - 2 lata/100 tys. km, więcej

Gwarancja na akumulator wysokonapięciowy elektryka - 7 lat lub 150 000 km.

pdf Ogólne warunki gwarancji SsangYong

Zobacz ofertę serwisu gwarancyjnego SsangYong.

 

Jakie są warunki gwarancji na nowe Ople?

Osobowe Ople posiadają 2 lata gwarancji mechanicznej bez limitu przebiegu kilometrów, 2 lata gwarancji na lakier i 12 lat gwarancji perforacyjnej. Okres gwarancji biegnie od dnia odbioru samochodu od dealera (data wydania) lub od daty pierwszej rejestracji. Liczy się wcześniejsza z tych dat.

Niektóre dostawcze Ople mają inne okresy gwarancji - zobacz.

Gwarancja mechaniczna to gwarancja na takie elementy samochodu, jak silnik, układ hamulcowy, zawieszenie.

Gwarancja na lakier to gwarancja na takie usterki, jak zmatowienie czy popękanie lakieru.

Gwarancja perforacyjna to gwarancja, że blacha, z której wykonane jest nadwozie będzie odporna na korozję. Warunkiem utrzymania gwarancji perforacyjnej jest zlecanie corocznych przeglądów powłoki antykorozyjnej w autoryzowanym serwisie marki Opel.

Wraz z gwarancją otrzymujesz dwa lata Opel Assistance (samochody z datą pierwszej rejestracji od 1 stycznia 2021) lub jeden rok Opel Assistance (Ople po raz pierwszy zarejestrowane do 31.12.2020), a na kolejne lata przy każdym corocznym przeglądzie wykonanym w Autoryzowanym Serwisie otrzymasz propozycję zakupu Gwarancji Mobilności Opel za 90 zł, którą poważnie rozważ. Więcej o Gwarancji Mobilności Opel.

Opel oferuje też opcjonalną ochronę pogwarancyjną w ramach Umowy Serwisowej.

Zobacz ofertę serwisu gwarancyjnego Opel.

 

Czy można przedłużyć gwarancję na nowy samochód ponad to, co daje producent?

Tak. Jeśli właśnie kupujesz nowego Opla i myślisz już teraz o tym, co będzie gdy skończy się gwarancja producenta, to proponujemy Umowę Serwisową Opel. Więcej.

 

Ile kosztuje pierwszy przegląd?

Tu ceny przeglądów.

 

Czy w Dixi-Car w Raszynie jest serwis?

Czasami spotykamy się z takim zapytaniem w naszym salonie w Raszynie, gdyż budynek jest tak ustawiony, że nasza ponad 1000 m2 hala serwisowa nie jest widoczna z zewnątrz. Tak, oczywiście mamy serwis, najlepiej widać go z okien naszego baru na I piętrze, przez okna którego możesz patrzeć na swój samochód w trakcie całego procesu naprawy.

 

Czy to prawda, że silniki benzynowe turbo łatwo się psują?

Nie, choć przy niewłaściwej eksploatacji może tak się zdarzyć. Silniki wyposażone w układ doładowania wymagają zapoznania się instrukcją i przestrzegania zasad użytkowania takich samochodów, dotyczy to każdej marki. Niewłaściwe postępowanie może doprowadzić do uszkodzenia turbosprężarki, a chodzi o:

1. Po uruchomieniu silnika poczekaj co najmniej 20 sekund zanim ruszysz, a potem stopniowo zwiększaj obroty – turbosprężarka nie lubi popisowej jazdy z piskiem opon tuż po uruchomieniu, potem już jak lubisz.

2. Po zakończeniu jazdy ostudź turbosprężarkę zanim wyłączysz silnik, tj. niech silnik popracuje na wolnych obrotach co najmniej 30 sekund, niektóre instrukcje mogą mówić nawet 2-3 minuty; turbosprężarka nie lubi zatrzymywania silnika na wysokich obrotach – działając zgodnie z tym zaleceniem wyeliminujesz zbyt szybkie zużycie łożysk – technicznie chodzi o to, że ciśnienie oleju spada do zera, a turbosprężarka nadal wiruje z ogromną prędkością ponad 200 000 obr/min.

3. Wykonuj przewidziane dla danego auta okresowe wymiany oleju silnikowego, stosując specyfikacje oleju podane przez producenta, a także wymieniaj  zgodnie z instrukcją filtr powietrza. Ważne dla twojej turbosprężarki, żeby przy pracach tych zapewnić czystość i szczelność układu ssącego silnika.

4. Pamiętaj o dobrej jakości paliwie - odkładająca się sadza, prowadzi do unieruchomienia mechanicznego systemu sterowania turbosprężarki (szczególnie w turbinach o zmiennej geometrii).

5. Powstrzymaj się przez pokusą poprawy wydajności turbiny – ingerowanie w układ mechanicznego sterowania turbosprężarką może mieć fatalny koniec.

 

Co to jest ten filtr cząstek stałych?

DPF - filtr cząsteczek stałych, montowany jest w układach wydechowych silników wysokoprężnych (diesla), filtr ten oczyszcza gazy spalinowe z cząstek sadzy. Stosowany jest dla ochrony środowiska, obecnie obowiązkowo we wszystkich samochodach z silnikiem diesla. Wydajność prawidłowo działającego filtra zawiera się w przedziale od 85% do 100%, co oznacza, że do atmosfery przedostaje się nie więcej niż 15% pierwotnej zawartości zanieczyszczeń, które są w postaci stałej, jak np. ziarna piasku. Gromadzące się w filtrze cząstki sadzy powodują jego stopniowe zapychanie i utratę wydajności, wtedy silnik traci moc, gdyż przepływ gazów spalinowych jest utrudniony. W samochodach Opel zastosowano rozwiązanie, gdzie filtr cząstek stałych podlega procesowi samooczyszczania (spalanie sadzy po osiągnięciu przez filtr odpowiednio wysokiej temperatury). Jednak ze względu na warunki i styl jazdy, szczególnie przy jeździe miejskiej, proces samooczyszczania nie jest możliwy, konieczna jest wizyta w serwisie, proponujemy zwykle usługę oczyszczania filtrów DPF bez rozcinania filtra. Umiejscowienie DPF w Oplu Corsa D.

 

Jaka jest różnica między silnikami ECOTEC a TWINPORT ECOTEC?

Obydwie nazwy dotyczą rodziny 16-zaworowych, nowowczesnych silników benzynowych firmy OPEL. TWINPORT ECOTEC to silniki o pojemnościach od 1.0 do 1.6 litra z dodatkowymi małymi przepustnicami w kanałach dolotowych silnika. Ta niewielka innowacja powoduje że silniki z rodziny TWINPORT ECOTEC są bardziej ekonomiczne niż analogiczne silniki ECOTEC. Więcej o silnikach TWINPORT ECOTEC.

 

 

 

 

 

 

Tylu zamówień polski importer się nie spodziewał - i inne opinie o Torresie

08.2023

Opinia liczba zamówień SsangYong Torres, tablica rejestracyjna WN

Aż trudno uwierzyć w pojemność bagażnika, która według katalogu wynosi 703 l. Po złożeniu foteli możemy dostać ponad 1600 l. To są możliwości, którymi Koreańczycy w tej kwestii dosłownie pozamiatali

– pisze na:Temat, 24.07.2023.

 

Wnętrze również zachwyca. Wygląda na czyste i nowoczesne. Po prawej stronie widoczny jest całkiem spory multimedialny ekran o przekątnej 12,3 cala. Poniżej – podobnie jak w Audi, 8-calowy wyświetlacz przeznaczony do sterowania klimatyzacją czy podgrzewaniem foteli.

– pisze WRC Premium. Motorsport & Beyond, 20.07.2023.

 

Torres zaskakuje komfortem jazdy (z przodu kolumny resorujące, z tyłu wielowahacz Multi-Link). Kabina pasażerska jest dobrze wyciszona zaś układ kierowniczy precyzyjnie reaguje na wykonywane manewry. Parkowanie ułatwiają przednie i tylne czujniki oraz kamera cofania, która wyróżnia się dobrą jakością obrazu.

– pisze Nowoczesna Flota, 27.07.2023.

 

Zobacz opinie

Warszawa

Radom 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Promocja serwisu Opel lato 2024