Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Serwis Gwarancyjny Opla - Telefony, pytania i odpowiedzi

Serwis gwarancyjny Opel pracownicy

Zespół ASO Opel Dixi-Car Raszyn/Warszawa.

Które ASO Opel wybrać do wykonania naprawy gwarancyjnej? Które podzespoły i czynności serwisowe są objęte gwarancją producenta, a które nie? Czy gwarancja na Opla kupionego w Polsce obowiązuje za granicą?

Wszystko o 2‑letniej Gwarancji standardowej Opel, którą otrzymujesz na nowy samochód oraz o rozszerzonej ochronie pogwarancyjnej w ramach Umowy Serwisowej.

 

Warunki Gwarancji na nowe samochody Opel

Gwarancja Mechaniczna

2 Lata

bez limitu przebiegu + 2 lata całodobowego Assistance1

 • Gwarancja obejmuje koszt części i robocizny
 • Osobowe i dostawcze Ople
 • Liczy się od daty I rejestracji lub od daty wydania (wcześniejsza z tych dat)
 • Po upływie dwóch lat, możesz skorzystać z Ochrony Serwisowej do 8 Lat, tożsamej z gwarancją
 • Assistance, czyli pomoc na drodze, możesz wydłużyć o kolejny rok, dwa, trzy..., wykupując Gwarancję Mobilności Opel

1 2-letnie Assistance mają Ople z datą pierwszej rejestracji od 1 stycznia 2021. Jeśli Twój Opel był po raz pierwszy zarejestrowany do 31 grudnia 2020, ma jeden rok Assistance.

Gwarancja na Lakier

2 Lata

bez limitu przebiegu

 • Dotyczy ew. zmatowienia lub popękania lakieru
 • Osobowe i dostawcze Ople

Gwarancja Perforacyjna

12 Lat

bez limitu przebiegu

 • Dotyczy ew. korozji blachy. Blachy Opli są ocynkowane
 • Warunkiem utrzymania gwarancji perforacyjnej jest zlecanie corocznych przeglądów powłoki antykorozyjnej w autoryzowanej stacji Opel
 • Osobowe i dostawcze Ople
 • Są wyjątki: Movano - 6 lat, Combo D - 8 lat, Combo Cargo - 5 lat, dostawcze odmiany Vivaro C i Zafiry Life - 5 lat. Więcej

 

 

Które ASO wybrać?

Opel serwis gwarancyjny

Serwis Gwarancyjny OPEL Dixi-Car w Raszynie k. Warszawy. Zapraszamy z samochodem na gwarancji i po gwarancji.

Naprawa gwarancyjna musi być wykonana przez Autoryzowaną Stację Obsługi, bo tylko taka stacja może się rozliczyć z importerem - Opel Polska - dzięki czemu naprawa jest dla Ciebie darmowa. Serwis nieautoryzowany nie może odzyskać kosztu naprawy od Opla, więc za naprawę w takim serwisie podzespołów objętych gwarancją oczywiście musiałbyś zapłacić.

Czym się kierować przy wyborze ASO do naprawy gwarancyjnej?

Czy można swój samochód naprawiać na gwarancji w innym ASO niż był kupiony? Tak, co więcej wszystkie ASO polskie i europejskie korzystają ze wspólnej, centralnej bazy historii serwisowej. Choć są tu wyjątki - serwis, który wykonywał naprawę, może mieć ją "zduplikowaną" i być może nieco inaczej (lepiej?) opisaną w swojej własnej bazie danych ;)

 

 

Umów Naprawę Gwarancyjną

Zapraszamy użytkowników Opli Astra, Corsa, Insignia, Mokka, Crossland, Grandland, Zafira, Combo Life, Combo Cargo, Vivaro, Movano. Na gwarancji i po gwarancji.

Zielona słuchawka, zadzwoń

Serwis Warszawa / Raszyn

(22) 716 30 20 wew. 1

pon-pt 7.30-18.30

Obsługujemy samochody klientów z całej Polski: Warszawa, Radom, Kielce, Lublin, łódzkie, Rzeszów, Płock, nawet Kraków, Gdańsk, Szczecin, Wrocław. Zapraszamy!

 

 

Pytania i odpowiedzi

Gdzie obowiązuje gwarancja Opel?

Gwarancja na samochód Opel kupiony w Polsce obowiązuje w Polsce i w Europie.

 

Co nie jest objęte gwarancją?

Gwarancją Opla nie są objęte:

Gwarancja sprzedawcy na samochody marki Opel nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z tytułu niezgodności towaru z umową.

 

Kiedy gwarancja ulega wydłużeniu?

Serwis gwarancyjny ASO Opel Combo podnośnik

Kadr z ASO Opel Dixi-Car w Radomiu. Na podnośniku Opel Combo.

Termin gwarancji Opla biegnie na nowo od chwili istotnej naprawy samochodu lub jego podzespołu. Najczęściej wydłużenie okresu gwarancji będzie dotyczyło tylko tego podzespołu, który był naprawiany, np. turbiny, natomiast na resztę samochodu, gwarancja będzie trwała tak jak dotychczas.

W przypadku mniej istotnych interwencji w mechanikę czy elektronikę samochodu, termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek usterki, kierowca nie mógł z auta korzystać. Np. jeśli samochód stał w serwisie na naprawie gwarancyjnej trzy dni, okres gwarancji wydłuża się o trzy dni.

 

Czy ASO ma interes w tym, żeby klient zapłacił za naprawę, a nie skorzystał z gwarancji?

Koszt naprawy gwarancyjnej pokrywa importer. Duża autoryzowana stacja, taka jak nasza, zatrudnia specjalistę, który dziennie obrabia (wysyła poprzez system komputerowy do tzw. refundacji przez Opel Polska) dziesiątki przypadków gwarancyjnych. Autoryzowana stacja nie będzie stała na przeszkodzie, by klient skorzystał ze swoich uprawnień gwarancyjnych, chyba że ASO wie, że nie dostanie zwrotu kosztów z Opel Polska. Wtedy serwis rzeczywiście może poinformować klienta, że dana naprawa nie jest objęta gwarancją. Interpretacja należy tu do klienta.

Nasze serwisy, w przypadkach spornych, niejednokrotnie same pokrywają koszt naprawy, lub proponują salomonowe rozwiązania, nawet gdy wiemy, że nie dostaniemy refundacji kosztu naprawy z Opel Polska.

Warto wiedzieć, że serwisy Dixi-Car inicjują kontakt "gwarancyjny" i zapraszają sms-owo, czy e-mailowo, klientów na bezpłatne kampanie techniczne producenta. Gdy Opel ogłosi naprawę jakiejś usterki, otrzymujemy listę takich VIN-ów i wręcz sami zachęcamy Cię do skorzystania z tej formy naprawy gwarancyjnej, bo to Opel za nią płaci. Notabene, mając konto na portalu MyOpel i tak dowiesz się, że Twoje auto może skorzystać z kampanii producenta.

 

Czy mogę wydłużyć fabryczną, dwuletnią gwarancję?

Tak, dzięki usłudze Umowy Serwisowe - do ósmego roku eksploatacji włącznie. Przedłużona ochrona w ramach Umowy Serwisowej ma zakres tożsamy z gwarancją producenta.

Ale Umowa Serwisowa może mieć też zakres szerszy niż gwarancja fabryczna. Może obejmować rownież przeglądy okresowe i części eksploatacyjne. Jeśli zdecydujesz się na wariant z elementami eksploatacyjnymi, nie płacisz za przeglądy, wymianę oleju, klocki hamulcowe i inne części podlegające normalnemu zużyciu.

Umowa Serwisowa, w odróżnieniu od gwarancji producenta, ma limit przebiegu - do 200 tys. km.

 

Serwis gwarancyjny ASO Opel Combo podnośnik

Panorama na halę serwisu Opel Dixi-Car Raszyn/Warszawa z samoobsługowej kawiarni. Obserwuj, jak naprawiamy Twojego Opla. Kawa z ekspresu gratis.

Recepcja, Biuro Obsługi Klienta serwisu Opel

Godzina 11:40, Biuro Obsługi Klienta w serwisie OPEL Dixi-Car Warszawa/Raszyn.

 

 

Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.

 

 

 

48% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka SUV‑a. Mamy to!

02.2023

SUVy i crossovery SsangYong. Made in Korea. 5 lat gwarancji

48% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka SUV‑a. Mamy to! SsangYong to najstarszy producent SUV‑ów i crossoverów z Korei. Na wyprzedaży rocznika 2023 rabat do 25 000 zł.

I mamy te samochody - są w salonie Dixi-Car od ręki. SsangYong odnotował w Polsce w 2022 roku 400-procentowy wzrost sprzedaży. Co ciekawe, premiera 2023 - nowy Torres - został pokazany w Polsce jako pierwszym kraju w Europie.

Trzecia duża marka koreańska w Polsce. Na dodatek specjalizująca się w SUV-ach i crossoverach. Zgodnie z preferencjami kupujących nakreślonymi przez Otomoto na podstawie wyszukiwań w tym portalu.

SsangYong to najstarszy producent SUV-ów i crossoverów z Korei, a samochody nowe mają korzystne ceny i 5 lat gwarancji (na Torresa - 10 Lat Gwarancji). Dodatkowo opcje 4WD, Automatyczna skrzynia, LPG (instalacja dedykowana do samochodu przez importera).

Źródło: Szukamy tanich, używanych samochodów i marzymy o nowych SUVach - OTOMOTO prezentuje motoryzacyjne trendy z 2022 roku. Otomoto.pl 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Promocja serwisu Opel wiosna 2024