Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Wymiana amortyzatorów w samochodach OPEL. Usługa + części. Zapraszamy

Amortyzator, kolumna MacPhersona Opel

Kolumna MacPhersona Opel. Zamontujemy oryginalne amortyzatory Opel, lub na Twoje życzenie, amortyzatory Eurorepar w super cenie.

Dobra wiadomość odnośnie amortyzatorów w Oplu! Nie ulegają awarii. Zawieszenie w Oplach w ogóle jest trwałe. Kolumny MacPhersona, czy ew. zwykłe amortyzatory teleskopowe na tylnej osi, zawodzą w Oplach tylko w wyjątkowych sytuacjach. Amortyzatory wymieniamy więc klientom sporadycznie. Na co zwrócić uwagę w Oplu?

—Amortyzatory to rzadkie wymiany, układ zawieszenia w Oplu jest trwały. Przy każdorazowym przeglądzie wykonujemy ich pomiar na ścieżce diagnostycznej i oględziny pod kątem wycieków. W przypadku wykrycia nieprawidłowości klient otrzymuje ofertę naprawy. Technologicznie zmieniamy dwa amortyzatory na jednej osi – mówi szef serwisu OPEL Dixi-Car

 

Prewencja - nie dopuścić do rozszczelnienia amortyzatora

  1. Amortyzatory ulegają awarii, gdy tracą szczelność, a przyczyną bywa piach z drogi. A więc po pierwsze pilnujemy nadkoli z tworzyw, by były na swoich miejsach we wnękach kół. Nie że warsztat blacharski po naprawie je jakoś inaczej założy, czy w ogóle nie założy. Oczywiście nadkole możemy też zgubić sami, jeżdżąc po gruzie, albo z dużą prędkością pokonują próg zwalniający - śpiącego policjanta. Niby odbój powinien nie dopuścić do zabrania nadkola przez bieżnik opony. O ile odbój jest na miejscu...
  2. Druga rzecz - gumowe osłony McPhersonów - nie mogą ich porwane zwoje spoczywać na dnie kielicha kolumny. Mylące jest oglądanie MacPhersonów na podniesionym samochodzie, kiedy to wahacze opadają i widać odsłonięte, błyszczące gładziami sworznie amortyzatora. Rolę osłon gumowych McPhersonów docenimy patrząc na nie z kanału, przy obciążonych kołach, kiedy to dopiero widać, jak krótkawe osłony skutecznie zasłaniają, chronią przed piachem, gładzie robocze sworzni amortyzatorów.
  3. Wyważenie kół. Niewyważone, bijące koła, powoli niszczą amortyzatory.

 

Diagnoza - możliwa samodzielna

Nieszczelny amortyzator łatwo namierzyć samodzielnie. Przyciskając każdy z czterech narożników auta do ziemi z łatwością wyczujemy, jeśli jeden z amortyzatorów "nie trzyma", czyli nadwozie buja dwa-trzy razy po zwolnieniu nacisku. Sprawny amortyzator pozwala nadwoziu wrócić na wyjściową wysokość i to wszystko. Nie ma bujania. Jeśli awaria amortyzatora jest świeża, to zaglądając pod samochód możemy jeszcze zobaczyć wyciek z amortyzatora.

Natomiast nie wykryje się tym sposobem amortyzatora, który dopiero zaczyna się rozszczelniać; tu potrzebna jest ścieżka diagnostyczna, na którą zapraszamy do Dixi-Car. Test amortyzatorów wykonujemy w Dixi‑Car przy okazji dorocznego przeglądu olejowego.

 

Oferta ASO OPEL Dixi-Car

Wymieniamy amortyzatory przednie i tylne we wszystkich modelach Opla, m. in. Astra F, G, H, J, K • Corsa • Adam • Karl • Insignia A, B • Vectra A, B, C • Mokka A • Zafira A, B, C • Crossland X • Grandland X • Meriva A, B • Antara • Omega • Combo • Vivaro • Movano.

 

Zielona słuchawka, zadzwoń

Serwis Warszawa / Raszyn

(22) 716 30 20 wew. 1

pon-pt 7.30-18.30

 

 

 

Amortyzator Opel

 

 

Zobacz też:

Amortyzatory przednie w sklepie Dixi-Car

Amortyzatory tylne w sklepie Dixi-Car

Sprężyny, odboje

 

Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.

 

 

 

78% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka Automatu. Mamy to!

02.2023

Lewarek zmiany biegów automatu, podgrzewane fotele, usb, start stop, ładowarka indukcyjna

78% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka auta z automatyczną skrzynią biegów. Mamy to! SsangYong to producent SUV‑ów i crossoverów z Korei. Każdy z modeli jest dostępny z automatem. Na wyprzedaży rocznika 2023 rabat do 20 000 zł.

I mamy te samochody - są w salonie Dixi-Car od ręki. SsangYong odnotował w Polsce w 2022 roku 400-procentowy wzrost sprzedaży. Co ciekawe, premiera 2023 - nowy Torres - został pokazany w Polsce jako pierwszym kraju w Europie.

Duża marka koreańska w Polsce. Na dodatek specjalizująca się w samochodach z automatycznymi skrzyniami biegów. Zgodnie z preferencjami kupujących nakreślonymi przez Otomoto na podstawie wyszukiwań w tym portalu.

SsangYong to najstarszy producent SUV-ów i crossoverów z Korei, a samochody nowe mają korzystne ceny i 5 lat gwarancji (na Torresa - 10 Lat Gwarancji). Dodatkowo opcje 4WD, Automatyczna skrzynia, LPG (instalacja dedykowana do samochodu przez importera).

Źródło: Szukamy tanich, używanych samochodów i marzymy o nowych SUVach - OTOMOTO prezentuje motoryzacyjne trendy z 2022 roku. Otomoto.pl 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Wyprzedaż rocznika 2023 SsangYong