Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Car Pass. Do czego służą kody i jak je odzyskać?

Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.

CarPass Opel

Karta z kodami Opel Car Pass.

Car Pass to dwa lub trzy kody bezpieczeństwa, które otrzymuje kupujący nowego Opla na karcie formatu karty kredytowej. Przyjrzyjmy się, do czego przydają się kody Car Pass w trakcie eksploatacji samochodu, dlaczego dochodzi do ich zagubienia i jak je odzyskać. Serwis Dixi-Car odzyskuje kody bezpieczeństwa w ciągu 15 minut, w godzinach pracy serwisu, bez umawiania - zapraszamy.

Nowsze modele Opel - umownie od ok. 2006 roku produkcji mają dwa kody Car Pass:

Starsze modele (np. Astra II, Corsa B, C, Vectra C przed liftingiem) mają jeszcze trzeci, a nawet czwarty kod - do radia (Radio Code) i zmieniarki (CD-Changer code). Serwis Dixi-Car odzyskuje wszystkie kody, jakie ma twój model Opla, czyli dwa, trzy lub rzadko - cztery.

 

Odzyskanie kodów Car Pass

Cena
  • Skontaktowanie się z europejską bazą Opel
  • Przekazanie klientowi, w formie wydruku z bazy, dwóch, trzech lub czterech kodów Car Pass (w zależności od modelu i rocznika - czytaj poniżej)
250 zł

Warunki wykonania usługi

 

Zielona słuchawka, zadzwoń

Serwis Warszawa / Raszyn

(22) 716 30 20 wew. 4

pon-pt 7.30-18.30, sob 8-14

Serwis Radom

(48) 360 98 26 wew. 1

pon-pt 8-16

 

Kiedy karta "ginie"?

Po zakupie nowego Opla karta Car Pass z kodami trafia zwykle głęboko do archwium właściciela - jeśli jest potrzebna, to od wielkiego dzwonu. Po kilku latach bezproblemowej jazdy pierwszy właściciel zapomina przekazać kartę Car Pass przy odsprzedaży pojazdu używanego. Typowa sytuacja: import używanego Opla z Zachodu, przez pośrednika, czasem są uszkodzenia blacharskie - karta kodowa ginie gdzieś w ferworze walki.

 

Kiedy kody Car Pass są potrzebne?

W kilku sytuacjach:

  1. Przeprogramowanie sterowników - np. może to być wymiana radia albo sterownika silnika, czyli całego podzespołu, albo tylko optymalizacja/aktualizacja oprogramowania. W obydwu przypadkach tzw. kod immobilizera (Security Code) będzie potrzebny. Częsta sytuacja: zapala się nam żółta kontrolka na desce - jedziemy do serwisu, który dokonuje naprawy, ale przy okazji informuje nas, że dla naszego modelu Opel przewidział tzw. "środek zaradczy" w postaci aktualizacji oprogramowania, i tu potrzebny jest Security Code z karty Car Pass
  2. Wyrobienie nowego kluczyka - zgubiliśmy kluczyk. By dorobić nowy, serwis poprosi nas o Key No z karty Car Pass
  3. Aktywacja fukcji - np. świateł dziennych, komputera pokładowego; usługa opcjonalna1, nie jest to awaria samochodu - potrzebny Security Code.
  4. Odblokowanie radia po odłączeniu akumulatora - potrzebny Radio Code (starsze modele; nowsze używają Security Code)

W starszych modelach można było latami nie odzyskiwać kodów Car Pass, nawet jeśli się je kiedyś utraciło; jedynie kod do radia był potrzebny po każdym odłączeniu akumulatora. W nowszych modelach, w których jest więcej sterowanych komputerowo podzespołów, zgubiona karta Car Pass potrafi boleśnie przypomnieć o sobie. Nasz serwis wykonuje obecnie usługę odzyskiwania Car Pass dość często, szczególnie przy samochodach z importu prywatnego.

Pracownicy nszego działu aut używanych są wyczuleni na przekazanie karty Car Pass klientowi przy wydawaniu samochodu.

1 Można np. aktywować komputer pokładowy w Corsie E, Astrze IV. Te modele miewają fabrycznie wprogramowane na wyświatlaczu: prędkość, zegarek, stoper. Można dodać: zasięg, chwilowe zużycie paliwa, średnie spalanie.

 

 

Używane

Opel Crossland 110KM Elegance

benzyna , 2022 , skrzynia manualna , kolor Czerwony Metalik

od 108900 cena brutto

Zobacz

OFERTA DNIA

Opel Insignia 2,0 CDTI 120KM, Navi, martwe pole, kamera

Diesel , 2015 , skrzynia manualna , kolor czarny metallic

od 46900 cena brutto (faktura vat-marża)

Zobacz

Dacia Duster 1.5dci Full Wersja Skóra Navi Automat Gwarancja

Diesel , 2017 , skrzynia automat , kolor niebieski metalic

od 49900 52900  zł cena brutto (faktura vat-marża)

Zobacz

Opel Corsa Benzyna 100KM Salon Polska

benzyna , 2011 , skrzynia manualna , kolor Szary Metalik

od 21900 cena brutto (faktura vat-marża)

Zobacz

Więcej samochodów używanych

 

 

Dwa, trzy czy cztery kody?

Karta Car Pass, kody

Najważniejszy w nowych Oplach jest Security Code. Key No, czyli kod kluczyka przydaje sie przy dorabianiu klucza. Dodatkowo: Radio Code i CD-Changer Code.

Starsze modele Opla mają trzy kody bezpieczeństwa: kod immobilizera (Security Code), kod radia (Radio Code) i kod kluczyka (Key No). Przykładowe modele Opel Astra II, Zafira A, Corsa B, Corsa C, Omega B, Vectra B, Vectra C przed liftingiem.

Nowsze modele mają dwa kody Car Pass: kod immobilizera (Security Code) i kod kluczyka (Key No). Producent w pewnym momencie zrezygnował z kodu do radia, bo zestaw audio loguje się kodem immobilisera. Przykładowe modele: Opel Astra IV, Vectra C po liftingu, Insignia, Zafira C.

Czasem może być jeszcze czwarty kod - do zmieniarki CD. Na karcie będzie to CD-Changer Code. W naszej praktyce spotykamy go jedynie w Omedze B.

Docelowo ma być jeden kod bezpieczeństwa w Oplach - to na razie pogłoski.

Jak rozpoznać, który kod do czego służy?

Utraciliśmy kartę Car Pass, ale mamy zapisane kody długopisem na kartce. Jak rozpoznać który jest do czego?

1234 - większość osobowych modeli Opla ma Security Code (kod immobilizera) w formacie czterocyfrowym. Tylko przy dostawczych Oplach Vivaro, Movano jest więcej znaków - dochodzą litery.

Kod radia też był czterocyfrowy, ale we współczesnych Oplach już nie występuje.

Kod kluczyka łatwo rozpoznać po literze na początku, np. Z1234, H1234. Litera oznacza profil kluczyka.

 

Czy można się obejść bez kodu kluczyka?

Kod kluczyka jest potrzebny nie tylko wtedy, gdy dorabiamy sam kluczyk, ale również wtedy, gdy dorabiamy wkładkę zamka. Np. mieliśmy włamanie przez tylną klapę, albo przez drzwi kierowcy, wkładka została zniszczona, obawiamy się, że kolejny włamywacz miałby ułatwione zadanie. Nie mamy kodu kluczyka. Co wtedy?

Pewnym rozwiązaniem jest zamówienie zamka z kluczykiem innym niż nasz fabryczny. Będziemy mieli wtedy dwa różne kluczyki, ale jeśli mamy centralny zamek, to ten drugi kluczyk i tak będzie leżał w szufladzie. Oczywiście można skorzystać z zalecanej procedury, czyli dorobienie nowej wkładki zamka, pod kluczyk, który masz.

 

Gdzie trzymać kartę Car Pass?

Na pewno nie w samochodzie. Powinna być w domu i najlepiej z daleka od miejsca przechowywania kluczyków do samochodu. Natomiast warto mieć kody ze sobą w czasie wizyty w serwisie. Pewnym rozwiązaniem jest spisanie kodów i przechowywanie ich np. w menedżerze haseł w smartfonie. Sama karta CarPass nie jest żadnym dokumentem, można równie dobrze spisać kody, a kartę spalić. Natomiast obecność karty może w pewnym stopniu wpływać na wartość samochodu używanego przy odsprzedaży.

 

 

Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.

 

Działamy zgodnie z zasadami higieny


 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Opel wyprzedaż rocznika