Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Car Pass. Do czego służą kody i jak je odzyskać?

Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.

CarPass Opel

Karta z kodami Opel Car Pass.

Car Pass to dwa lub trzy kody bezpieczeństwa, które otrzymuje kupujący nowego Opla na karcie formatu karty kredytowej. Przyjrzyjmy się, do czego przydają się kody Car Pass w trakcie eksploatacji samochodu, dlaczego dochodzi do ich zagubienia i jak je odzyskać. Serwis Dixi-Car odzyskuje kody bezpieczeństwa w ciągu 15 minut, w godzinach pracy serwisu, bez umawiania - zapraszamy.

Nowsze modele Opel - umownie od ok. 2006 roku produkcji mają dwa kody Car Pass:

Starsze modele (np. Astra II, Corsa B, C, Vectra C przed liftingiem) mają jeszcze trzeci, a nawet czwarty kod - do radia (Radio Code) i zmieniarki (CD-Changer code). Serwis Dixi-Car odzyskuje wszystkie kody, jakie ma twój model Opla, czyli dwa, trzy lub rzadko - cztery.

 

Odzyskanie kodów Car Pass

Cena
  • Skontaktowanie się z europejską bazą Opel
  • Przekazanie klientowi, w formie wydruku z bazy, dwóch, trzech lub czterech kodów Car Pass (w zależności od modelu i rocznika - czytaj poniżej)
500 zł

Warunki wykonania usługi

 

Zielona słuchawka, zadzwoń

Serwis Warszawa / Raszyn

(22) 716 30 20 wew. 1

pon-pt 7.30-18.30

 

Kiedy karta "ginie"?

Po zakupie nowego Opla karta Car Pass z kodami trafia zwykle głęboko do archwium właściciela - jeśli jest potrzebna, to od wielkiego dzwonu. Po kilku latach bezproblemowej jazdy pierwszy właściciel zapomina przekazać kartę Car Pass przy odsprzedaży pojazdu używanego. Typowa sytuacja: import używanego Opla z Zachodu, przez pośrednika, czasem są uszkodzenia blacharskie - karta kodowa ginie gdzieś w ferworze walki.

 

Kiedy kody Car Pass są potrzebne?

W kilku sytuacjach:

  1. Przeprogramowanie sterowników - np. może to być wymiana radia albo sterownika silnika, czyli całego podzespołu, albo tylko optymalizacja/aktualizacja oprogramowania. W obydwu przypadkach tzw. kod immobilizera (Security Code) będzie potrzebny. Częsta sytuacja: zapala się nam żółta kontrolka na desce - jedziemy do serwisu, który dokonuje naprawy, ale przy okazji informuje nas, że dla naszego modelu Opel przewidział tzw. "środek zaradczy" w postaci aktualizacji oprogramowania, i tu potrzebny jest Security Code z karty Car Pass
  2. Wyrobienie nowego kluczyka - zgubiliśmy kluczyk. By dorobić nowy, serwis poprosi nas o Key No z karty Car Pass
  3. Aktywacja fukcji - np. świateł dziennych, komputera pokładowego; usługa opcjonalna1, nie jest to awaria samochodu - potrzebny Security Code.
  4. Odblokowanie radia po odłączeniu akumulatora - potrzebny Radio Code (starsze modele; nowsze używają Security Code)

W starszych modelach można było latami nie odzyskiwać kodów Car Pass, nawet jeśli się je kiedyś utraciło; jedynie kod do radia był potrzebny po każdym odłączeniu akumulatora. W nowszych modelach, w których jest więcej sterowanych komputerowo podzespołów, zgubiona karta Car Pass potrafi boleśnie przypomnieć o sobie. Nasz serwis wykonuje obecnie usługę odzyskiwania Car Pass dość często, szczególnie przy samochodach z importu prywatnego.

Pracownicy nszego działu aut używanych są wyczuleni na przekazanie karty Car Pass klientowi przy wydawaniu samochodu.

1 Można np. aktywować komputer pokładowy w Corsie E, Astrze IV. Te modele miewają fabrycznie wprogramowane na wyświatlaczu: prędkość, zegarek, stoper. Można dodać: zasięg, chwilowe zużycie paliwa, średnie spalanie.

 

 

Używane

Opel Corsa F 1,2 benzyna 100KM, GS Line

benzyna , 2021 , skrzynia manualna , kolor CZERWONY HOT/KARDIO-METALIK

od 68900 cena brutto (faktura vat-marża)

Zobacz

Nissan Qashqai II 1,3 DIG-T 140KM, N-Connecta, Salon PL, Vat23%

benzyna , 2019 , skrzynia manualna , kolor czarny metallic

od 86900 89900  zł cena brutto

Rata od 809,24 zł/mc   netto w leasingu - zapytaj o szczegóły

Zobacz

SsangYong Korando 2,0 benzyna 150KM, Salon Polska, 1 właściciel

benzyna , 2015 , skrzynia manualna , kolor biały

od 45900 cena brutto (faktura vat-marża)

Rata od 720 zł/mc   Kredyt z ratą stałą, 35% wpłaty, okres finansowania 60 miesięcy

Zobacz

Opel Corsa E 1,2 16V 70KM

benzyna , 2017 , skrzynia manualna , kolor CZARNY MET.

od 39900 cena brutto (faktura vat-marża)

Zobacz

Więcej samochodów używanych

 

 

Dwa, trzy czy cztery kody?

Karta Car Pass, kody

Najważniejszy w nowych Oplach jest Security Code. Key No, czyli kod kluczyka przydaje sie przy dorabianiu klucza. Dodatkowo: Radio Code i CD-Changer Code.

Starsze modele Opla mają trzy kody bezpieczeństwa: kod immobilizera (Security Code), kod radia (Radio Code) i kod kluczyka (Key No). Przykładowe modele Opel Astra II, Zafira A, Corsa B, Corsa C, Omega B, Vectra B, Vectra C przed liftingiem.

Nowsze modele mają dwa kody Car Pass: kod immobilizera (Security Code) i kod kluczyka (Key No). Producent w pewnym momencie zrezygnował z kodu do radia, bo zestaw audio loguje się kodem immobilisera. Przykładowe modele: Opel Astra IV, Vectra C po liftingu, Insignia, Zafira C.

Czasem może być jeszcze czwarty kod - do zmieniarki CD. Na karcie będzie to CD-Changer Code. W naszej praktyce spotykamy go jedynie w Omedze B.

Docelowo ma być jeden kod bezpieczeństwa w Oplach - to na razie pogłoski.

Jak rozpoznać, który kod do czego służy?

Utraciliśmy kartę Car Pass, ale mamy zapisane kody długopisem na kartce. Jak rozpoznać który jest do czego?

1234 - większość osobowych modeli Opla ma Security Code (kod immobilizera) w formacie czterocyfrowym. Tylko przy dostawczych Oplach Vivaro, Movano jest więcej znaków - dochodzą litery.

Kod radia też był czterocyfrowy, ale we współczesnych Oplach już nie występuje.

Kod kluczyka łatwo rozpoznać po literze na początku, np. Z1234, H1234. Litera oznacza profil kluczyka.

 

Czy można się obejść bez kodu kluczyka?

Kod kluczyka jest potrzebny nie tylko wtedy, gdy dorabiamy sam kluczyk, ale również wtedy, gdy dorabiamy wkładkę zamka. Np. mieliśmy włamanie przez tylną klapę, albo przez drzwi kierowcy, wkładka została zniszczona, obawiamy się, że kolejny włamywacz miałby ułatwione zadanie. Nie mamy kodu kluczyka. Co wtedy?

Pewnym rozwiązaniem jest zamówienie zamka z kluczykiem innym niż nasz fabryczny. Będziemy mieli wtedy dwa różne kluczyki, ale jeśli mamy centralny zamek, to ten drugi kluczyk i tak będzie leżał w szufladzie. Oczywiście można skorzystać z zalecanej procedury, czyli dorobienie nowej wkładki zamka, pod kluczyk, który masz.

 

Gdzie trzymać kartę Car Pass?

Na pewno nie w samochodzie. Powinna być w domu i najlepiej z daleka od miejsca przechowywania kluczyków do samochodu. Natomiast warto mieć kody ze sobą w czasie wizyty w serwisie. Pewnym rozwiązaniem jest spisanie kodów i przechowywanie ich np. w menedżerze haseł w smartfonie. Sama karta CarPass nie jest żadnym dokumentem, można równie dobrze spisać kody, a kartę spalić. Natomiast obecność karty może w pewnym stopniu wpływać na wartość samochodu używanego przy odsprzedaży.

 

 

Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.

 

 

 

78% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka Automatu. Mamy to!

02.2023

Lewarek zmiany biegów automatu, podgrzewane fotele, usb, start stop, ładowarka indukcyjna

78% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka auta z automatyczną skrzynią biegów. Mamy to! SsangYong to producent SUV‑ów i crossoverów z Korei. Każdy z modeli jest dostępny z automatem. Na wyprzedaży rocznika 2023 rabat do 20 000 zł.

I mamy te samochody - są w salonie Dixi-Car od ręki. SsangYong odnotował w Polsce w 2022 roku 400-procentowy wzrost sprzedaży. Co ciekawe, premiera 2023 - nowy Torres - został pokazany w Polsce jako pierwszym kraju w Europie.

Duża marka koreańska w Polsce. Na dodatek specjalizująca się w samochodach z automatycznymi skrzyniami biegów. Zgodnie z preferencjami kupujących nakreślonymi przez Otomoto na podstawie wyszukiwań w tym portalu.

SsangYong to najstarszy producent SUV-ów i crossoverów z Korei, a samochody nowe mają korzystne ceny i 5 lat gwarancji (na Torresa - 10 Lat Gwarancji). Dodatkowo opcje 4WD, Automatyczna skrzynia, LPG (instalacja dedykowana do samochodu przez importera).

Źródło: Szukamy tanich, używanych samochodów i marzymy o nowych SUVach - OTOMOTO prezentuje motoryzacyjne trendy z 2022 roku. Otomoto.pl 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Wyprzedaż rocznika 2023 SsangYong