Opel Corsa OPC, zdjęcia, parametry

 

 

Opel Corsa OPC

Opel Corsa OPC (generacja E) - prawdziwy lekkoatleta - silnik 1.6 Turbo o mocy 152 kW/207 KM - daje super drajdę z jazdy.

 

Corsa OPC (Opel Performance Center) piątej generacji (tzw. Corsa "E"). Silnik 1.6 Turbo 207 KM, moment obrotowy 245 Nm (w przedziale 1900 - 5800 obr./min.). Dzięki funkcji overboost wartość tę można chwilowo zwiększyć do 280 Nm. Przypomnijmy, że generacja D Corsy OPC miała silnik 1.6 192 KM z momentem 230 Nm.

 

Kiedy premiera?

Na targach w Genewie, 5-15 marca 2015. Wkrótce potem dostępna w Polsce.

 

Corsa OPC na szosie

Podwójny wydech Remus z dyfuzorami - uosobienie mocy.

 

 

Wygląd: Corsa OPC a cywilna Corsa

Wyczynowa Corsa OPC odróżnia się nowym, zarezerwowanym wyłącznie dla wersji OPC jaskrawoniebieskim kolorem (niebieski Arden), a także nowo zaprojektowanym przodem z dużymi wlotami powietrza. Otoczone aluminiowymi obwódkami otwory pod reflektorami nawiązują do estetyki większej sportowej krewniaczki Corsy, czyli Astry OPC. Przetłoczenie z przodu na wyraźnie zarysowanej masce optycznie podkreśla muskularność sylwetki auta. Dynamicznie wyprofilowane nadkola współgrają z odważnie zaprojektowanymi nakładkami na progi, które z kolei płynnie łączą się z tylną częścią samochodu.

Z tyłu: bezkompromisowy sportowy styl. Tłumik Remus z podwójną końcówką oraz otaczający go dyfuzor to kolejne sportowe detale, które pełnią zarówno funkcję estetyczną, jak i akustyczną, zwłaszcza po wciśnięciu pedału przyspieszenia.

 

 

Deska Corsa OPC

Skórzana kierownica spłaszczona w dolnej części, specjalny lewarek zmiany biegów, metalowe nakładki na pedałach - cechy charakterystyczne w modelach OPC.

 

 

Fotele kubełkowe Opel Corsa OPC

Kubełkowe foetele Recaro - dobre trzymanie boczne na ostrych zakrętach.

 

 

Obrotomierz

Obrotomierz Corsy OPC - znów różnice w stosunku do wersji cywilnej.

 

 

Silnik 1.6 Turbo: Corsa OPC a OPC "Nürburgring Edition"

Już z poprzedniej Corsy D OPC pamiętamy dwie wersje: standardową OPC i ekskluzywną OPC "Nürburgring Edition".

  Corsa OPC - generacja D

Corsa D
Generacja E Opla Corsy OPC

Corsa E
  OPC OPC Nürburgring Edition OPC OPC Nürburgring Edition
napęd 1.6 Turbo, 6-beg. manual 1.6 Turbo, 6-beg. manual
moc [kW/KM/obr./min.] 141/192/5800 154/210/5850   152/207
moment obrotowy [Nm/obr./min.] 230/1980-5850 250 (overboost: 280) / 2250-5850   245 (overboost: 280) / 1900-5800
przyspieszenie 0-100 km/h [s] 7,2 6,8   6,8
prędkość maks. [km/h] 225 230   230
zużycie paliwa (cykl mieszany) [l/100 km] 7,3 7,6   7,5
Emisja CO2, cykl mieszany, g/km 172 178   174

 

Wartości zużycia paliwa i emisji spalin mają cel porównawczy w odniesieniu do poszczególnych typów pojazdów. Wartości spalania i emisji uzyskiwane są w warunkach laboratoryjnych dla określonego typu pojazdu a nie jego indywidualnej wersji. Rzeczywiste zużycie paliwa zależne jest m.in. od wyposażenia pojazdu, stylu jazdy, warunków drogowych, zwiększonej masy własnej pojazdu a także sposobu korzystania z wyposażenia technicznego (np. klimatyzacji), itp.

 

 

Pod maską nowej generacji Corsy OPC znajduje się turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 152 kW/207 KM, który tylko czeka na sygnał do dynamicznej jazdy. Silnik 1.6 Turbo rozwija maksymalny moment obrotowy 245 Nm w przedziale 1900–5800 obr./min. Wartość tę można chwilowo zwiększyć o 35 Nm dzięki funkcji overboost. Wiele uwagi poświęcono szybkiemu przyrostowi momentu obrotowego oraz wydłużeniu płaskiego odcinka krzywej momentu w porównaniu z modelem poprzedniej generacji (w ekskluzywnej Nürburgring Edition maksymalny moment był dostępny dopiero od 2250 obr./min), dzięki czemu samochód stał się dużo bardziej elastyczny przy niskiej prędkości obrotowej. Moc w Corsie OPC jest przekazywana na koła przednie za pośrednictwem sześciobiegowej przekładni sterowanej precyzyjnie działającą dźwignią o krótkim skoku. Nowa Corsa OPC rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,8 sekundy. Samochód rozwija prędkość maksymalną 230 km/h. Mimo sportowych osiągów zużycie paliwa jest umiarkowane i wynosi 7,5 l/100 km w cyklu mieszanym (przy emisji CO2 na poziomie 174 g/km).

 

 

Corsa OPC na torze

Na torze: 6,8 sek. od 0 do 100 km/h. Prędkość masymalna 230 km/h..

 

Zawieszenie FSD

O 10 mm niższe niż w cywilnych wersjach Corsy. Zawieszenie w OPC powstało we współpracy z firmą Koni. Nowa technologia FSD (ang. Frequency Selective Damping) umożliwia dopasowanie charakterystyki resorowania do częstotliwości przechyłów nadwozia i pozwala na uzyskanie równowagi między bezkompromisową sportową twardością, a wysokim komfortem jazdy.

Mamy do dyspozycji tryb "Competition", w którym kontrola trakcji (TC) jest wyłączona, a ESP pozwala jechać nieco agresywniej. Jest równiez możliwość całkowitego wyłączenia ESP.

Układ kierowniczy jest bardziej "bezpośredni" niż w Corsach "nie-OPC". Standardowo otrzymamy opony Michelin 215/45R17 (w "zwykłej" Corsie mamy koła 15-calowe). W OPC przednie tarcze hamulcowe mają ponadstandardową średnicę 308 mm (albo 330 mm - patrz "Pakiet wyczynowy" niżej).

 

 

Tylny spojler

Pęd powietrza dociska samochód do drogi przy szybkiej jeździe - Corsa OPC pewniej sie prowadzi. Na fot spojler w bardziej ekstrawaganckiej wersji, która wytwarza dodatkową siłę dociskającą tylną oś pojazdu. Oferowana jest również mniej rzucająca się w oczy wersja standardowa.

 

Opcja: pakiet "Wyczynowy" do Corsy OPC

Dla osób o ponadstandardowych wymaganiach dostępna będzie Corsę OPC z pakietem wyczynowym. Cóż się nań składa:

  • mechaniczna blokada wielotarczowego mechanizmu różnicowego Drexler
  • 18-calowe koła z zapewniającymi doskonałą przyczepność oponami Michelin
  • jeszcze bardziej sportowa charakterystyka zawieszenia
  • wyczynowe hamulce Brembo z tarczami o średnicy 330 mm na przedniej osi, gwarantującymi optymalną skuteczność hamowania.

 

Na tor czy do miasta?

Konstruktorzy zdawali sobie sprawę, że Corsa OPC będzie użytkowana także w ruchu miejskim, ale w trakcie standardowych testów OPC na Nürburgring Nordschleife (zach. Niemcy) przekonali się, że sprosta ona wyzwaniom najtrudniejszego toru na świecie.

 

 

Atrapa chłodnicy Corsa OPC

Okolice atrapy chłodnicy zmienione w Corsie OPC w porównaniu z "cywilną" wersją.

 

 

Jazda w terenie górskim

Silnik 1.6 207 KM - doskonałe osiągi w terenie górzystym.

 

 

Lakier niebieski Arden

Flagowy lakier modeli OPC Opla - niebieski Arden. W nomenklaturze Opla nie jest to ani kolor "bazowy", ani metalik, ani perła, ani brylantowy, tylko tzw. kolor specjalny. Zobacz kolory, w których oferujemy cywilną Corsę.

 

 

 

 

Kup samochód

bez wychodzenia z domu

3. Przygotujemy ofertę, wszystkie formalności zdalnie. Specjalne finansowanie

Oferta, formalności

4. Dostarczymy samochód do Ciebie

Oferta, formalności

 

 

Zobacz także

 

 

Urodziłeś się 1989 - 2001? Czyżby Opel...

Młodzi, elektryczny Opel

Pierwsi polscy klienci zamówili już elektryczne Ople.

Salony Opel najpopularniejszymi wśród polskich milenialsów - ludzi w wieku 18‑30 lat, ustaliła firma technologiczna Proxi.cloud. Badanie na próbie ponad 100 tys. osób wykazało, że młodzi konsumenci, korzystający ze smartfonów, najczęściej są obecni w okolicach dealerów Opla.

‒ Na ruch w salonach wpływa wiele składowych, m.in. rozwój sieci dealerskiej, oferta cenowa, dostępne portfolio modelowe, pozycjonowanie koncernu i siła komunikacji. I właśnie Opel, czyli lider rankingu, należy do marek najczęściej pojawiających się w mediach. Dosyć często ogłasza też wysokie rabaty ‒ mówi Piotr Francuz, Business Manager z domu mediowego MediaCom.

Na drugim miejscu w rankingu Proxi.cloud znalazły się Renault i Peugeot, które to marki również mają doskonale zlokalizowane, z punktu widzenia pokolenia Y, salony.

Źródło: money.pl. Firma technologiczna Proxi.cloud zbadała ruch w 910 salonach w całej Polsce. Analizą objęła 102 923 konsumentów w wieku 18-30 lat, którzy bezpośrednio odwiedzili lub w bardzo bliskiej odległości przechodzili obok jednego z wybranych punktów. Łącznie odnotowano 272 499 takich wizyt. Badanie było realizowane od 08 lutego do 31 marca 2019 roku. Anonimowe dane zebrano za pośrednictwem tzw. geofencingów, czyli wirtualnych punktów na mapie. Dzięki nim rejestrowano liczbę użytkowników smartfonów wchodzących na dany teren.

Elektryczne modele Opla

 

 

 

 

 

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę na nowy samochód z dobrą ceną! Lub zadzwoń!

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Mam już Opla (lub ma ktoś z rodziny, lub ma moja firma)
Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, taksówkarz, niepełnosprawny - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

 

 

Dixi‑Car pierwszym dealerem Opla w Warszawie!

Opel Insignia, Zachęta Warszawa tęcza

W 2021 Dixi‑Car urósł do roli czołowego dealera Opla w Warszawie. Wcześniej byliśmy kojarzeni z przedmieściami stolicy, kupowali samochody u nas właściciele podmiejskich willi i przedsiębiorcy. Sytuacja się zmienia - w marcu 2021 jesteśmy już pierwszym dealerem w Warszawie, pod względem sprzedaży nowych samochodów.

Nowa Insignia z Dixi-Car pod Narodową Galerią Sztuki Zachęta i pod Warszawską Nike ma nie tylko symbolizować związki Dixi‑Car z Warszawą. To przede wszystkim symbol otwarcia marki Opel zarówno na prących do przodu innowatorów, jak i czerpiących siłę z chlubnej przeszłości.

Opel ma propozycje dla obydwu grup - choćby nową Mokkę i Crosslanda. Zapraszamy!

 

Salon Warszawa / Raszyn

(22) 716 30 20 wew. 1

Salon Radom

(48) 360 98 26 wew. 2

 

Warszawska Nike pomnik, samochód demonstracyjny

Demonstracyjny Opel Insignia Sports Tourer z Dixi-Car pod Pomnikiem Bohaterów Warszawy. Nike - bogini zwycięstwa.


Ogłoszenie, tuba
Czy kupić nowy samochód 2021/2022? [Taniej nie będzie] Wywiad

Ile się czeka na nowy samochód? Tłumaczymy

Więcej o Oplu Corsa

Corsy od ręki

Wyprzedaż

Dane techniczne
Opis
Zdjęcia
Filmy
Kolory
Tapicerki
Hasło reklamowe "Nowe OH"
Wersja OPC

 

pdf Katalog

pdf Akcesoria

 

Gwarancja, przeglądy

Gwarancja producenta: 2 lata więcej

Ochrona pogwarancyjna
FlexCare na 1, 2, 3 lata więcej

Jak często przegląd?
Benzyna, Diesel - co 30 tys. km/1 rok
LPG - co 15 tys. km/1 rok więcej

 

Konsultant sprzedaży nowych samochodów:

Raszyn/W-wa - 22 716 30 20
Radom - 48 360 98 26

Opel Kredyt

Nagrody dla Corsy E

Samochód roku w Hiszpanii, Serbii, Grecji, Rumunii.

Best Car in Class ("Najlepszy samochód w swojej klasie") w Danii, miesięcznik "BIL Magasinet".

Most sensible Car ("Najbardziej czuły samochód") w Niemczech, miesięcznik "Guter Rat" i tygodnik "Superillu".

Goldenes Lenkrad ("Złota Kierownica") w kategorii "Small car". Szwajcaria, tygodnik "Auto Bild".

 

 

Warszawa

Opel Corsa kontra Crossland X
Najtańsze nowe Ople: Corsa i Crossland X.

Który wybrać?

Ocenili nas

"

Chciałbym razem z żoną bardzo podziękować Panu Łukaszowi Sosińskiemu za bardzo profesjonalną i miłą obsługę. Od 22.04 jestem posiadaczem Opla Asty V właśnie dzięki dobrym radom pana Łukasza. Od naszej pierwszej wizyty w salonie Dixi-Car Raszyn do momentu wyjazdu z salonu nowym samochodem (a nawet później) Pan Łukasz zawsze był do naszej dyspozycji, służył nam radą i pomocą nie tylko w sprawie nowego samochodu ale również w sprawie kontaktu z działami sprzedaży samochodów używanych oraz finansowania i ubezpieczeń. Jesteśmy bardzo zadowoleni z całościowej obsługi w Państwa salonie (przede wszystkim przez Pana Łukasza ale również przez pozostałe osoby z którymi mieliśmy kontakt) co na pewno spowoduje że w przyszłości w momencie decyzji o zakupie kolejnego nowego samochodu pierwsze kroki skierujemy do Dixi-Car Raszyn.

"

Więcej opinii



 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Koła zimowe, promocja Opel