Nowy Opel Zafira-e Life Elektryk

Nowy Opel Zafra-e Life elektryczna

Elektryczna Zafira‑e Life w krótkiej wersji Compact adresowana jest do rodzin, a z dłuższymi nadwoziami Long i Extra Long - do przedsiębiorców, hoteli. Sprzedaż wersji elektrycznej w Polsce ruszyła.

Zasięg na bateriach wynosi do 230 km lub do 330 km wg WLTP (zależnie, czy bateria 50 kWh, czy 75 kWh). Większa bateria + lżejsze nadwozie Compact pozwala dużej, wielopokoleniowej rodzinie pojechać elektrykiem na wakacje. Z kolei nawet najdłuższe nadwozie Extra Long w połączeniu z małą baterią pozwala bez stresu jeździć po mieście, dokonywać transferów w promieniu nawet kilkudziesięciu kilometrów od firmy.

 

 

Nowa Zafira‑e. Same fakty

Napis Zafira-e Life na tylnej klapie

 

Złącze do ładowania prądem, klapka

Dwa wolne bolce to złącze do szybkiego ładowania (ze stacji ulicznej); baterię 50 kWh naładujemy w ten sposób do 80% w 30 minut, a większą baterię 75 kWh - w 45 minut.

 

KOnsola środkowa Zafira-e Life, przyciski

Konsola środkowa elektrycznej Zafiry-e. Od lewej: przyciski "skrzyni biegów" - jazda z napędem elektrycznym przypomina nieco skrzynię automatyczną silnika spalinowego. Duży "bezpiecznik" pośrodku odpowiada za uruchamianie i zwalnianie elektrycznego hamulca postojowego. Drive mode: do wyboru Normal, Sport i Eco.

Zobacz dane techniczne

 

 

Kiedy elektryczna Zafira? Kiedy sprzedaż w Polsce?

Z końcem 2020 roku ruszy przyjmowanie zamówień w salonie Dixi-Car. Dostawa do klientów w pierwszej połowie 2021 r. Zobacz inne, już dostępne elektryczne modele Opla.

 

Zegary Opel Zafira-e elektryczna

Od lewej - klasyczny prędkościomierz. Dalej już różnice w porównaniu z wersją Diesel: temperatura baterii, stopień naładowania baterii, zamiast obrotomierza - ekonomizer. Na wyświetlaczu DIC widać zasięg 200 km. Natomiast jak rozumieć prędkość 40 km/h na prędkościomierzu i jednocześnie ekonomizer w pozycji 'Charge' (ładowanie)? Prawdopodobnie ma właśnie miejsce hamowanie silnikiem - pedał gazu odpuszczony, działa odzyskiwanie energii, akumulator napędowy się ładuje.

 

Przód i prawy bok Zafira-e

Nadwozie Extra Long, czyli większy z dwóch rozstawów osi (328 cm, o 35 cm więcej niż w wersji Compact). Do tego długi zwis za tylną osią. Czyli wersja dla biznesu, hotelu. Wyczulonym na sprawy środowiska rodzinom Opel proponuje krótką wersję Compact (łatwiej sie parkuje), a nawet ona może mieć do 9 miejsc.

 

Kabina 8-osobowa, tapicerka skóra perforowana

Układ kabiny 2+3+3, czyli 8-miejscowa elektryczna Zafira Life. Skórzana tapicerka perforowana. Oparcia foteli można położyć lub całkiem wymontować z kabiny.

 

Zafira na prąd jako minivan, busik biznesowy

Ci państwo mogą zmierzać do hotelu w Międzyzdrojach. Lub na spotkanie w Zakopanem.

 

Ceny Zafiry‑e

By wyrobić sobie zdanie na temat tego, ile może kosztować elektryczna Zafira, warto przyjrzeć się cennikowi elektrycznej Corsy‑e, oraz cenom Zafiry z konwencjonalnymi silnikami spalinowymi, prezentujemy je poniżej. Paradoksalnie, elektryczna Zafira może być stosunkowo niewiele procentowo droższa w porównaniu z wersjami spalinowymi. A to dlatego, że znaczny udział w kosztach tego modelu mają luksusy w kabinie.

 

Nowy Opel Zafira Life

Kabina, deska rozdzielcza | Porównanie trzech długości nadwozia Foto

Nowy Opel Zafira Life Business 1.5 CDTi 120KM Long 9-os. CENOWY HIT

Wyposażenie standardowe, czyli m.in.:

 

CENA

116 437 zł 134 674 zł

Cena netto, rocznik 2021, zakup na działalność gospodarczą lub grupę zawodową.

Czy mogę kupić po niższej cenie? Zobacz

Finansowanie

Abonament z serwisem, ubezpieczeniem od 1529 zł +vat/mc w Opel Free2Move.

Rata od 1629 zł netto/miesiąc w Opel Flash Leasing.
Promocyjny Leasing od 100%.
Promocyjny kredyt 50/50 zero procent.


Łukasz Kozioł

Specjalista ds. sprzedaży samochodów dostawczych

Salon Warszawa/Raszyn

tel. 605 900 089  WhatsApp

Łukasz Sosiński

Menedżer ds. sprzedaży. Samochody nowe osobowe i dostawcze.

Salon Raszyn k. Warszawy

tel. 601 340 336  WhatsApp

Krzysztof Chołuj

Specjalista ds. sprzedaży samochodów dostawczych

Salon Radom

tel. 603 750 325  WhatsApp

Zadaj pytanie

Na zdjęciach mogą być widoczne elementy wyposażenia dodatkowego.

 

 

Generacje Zafiry

Kontynuatorką poprzednich generacji Zafir jest Zafira Life z nadwoziem Compact, bo wielkość i promień zawracania plasują to nadwozie w segmencie C. Natomiast Zafiry Life z nadwoziami Long i Extra Long to już pojazdy segmentu D, za sprawą wydłużonego o 35 cm rozstawu osi.

Jak wytłumaczyć przerwę w latach 2019-2021? Czy Opel nie potrzebował Zafiry w swoim portfolio? Rolę Zafiry przejął w pewnym sensie Opel Grandland X, który również jest dostepny jako elektryk, ale w formacie PHEV, czyli jako ładowalna z gniazdka hybryda, z zachowaniem silnika spalinowego. Grandland X jest 5-osobowy. Zafira Life może mieć 5, 6, 7, 8 lub 9 miejsc. Grandland X Hybrid ma kilkudziesięciokilometrowy zasięg na samych bateriach, podczas gdy Zafira-e - kilkusetkilometrowy.

 

Generacja Lata produkcji
Nowa Zafira D Zafira-e Life 2021-
opel zafira c

Zafira C
do liftingu w 2016 pod nazwą Zafira Tourer, zobacz porównanie przed/po liftingu

2011-2019
opel zafira b Zafira B
w latach 2011-14 pod nazwą Zafira Family; zobacz różnice przed/po liftingu w 2008
2005-2014
opel zafira a Zafira A 1999-2005

 

 

Kabina, deska rozdzielcza elektryczny Opel Zafira-e Life

Kabina elektrycznej Zafiry‑e Life.

 

Przekrój, napęd elektrycznej Zafiry, baterie, silnik, chłodzenie

Układ napędowy elektrycznej Zafiry. Do wyboru bateria o pojemności 50 kWh dająca Zafirze zasięg do ok. 230 km wg WLTP. Lub większa bateria 75 kWh - zasięg do 330 km. Pomarańczowe przewody przewodzą prąd; czarne - czynnik chłodzący.

 

 

 

 

Właśnie dostarczyliśmy: Zafira Life dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Szumowie

WTZ Szumowo, Opel Zafira Life

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Zgromadzenia Sióstr Służek NMPN w Szumowie (podlaskie) będą dojeżdżali 9‑osobowym Oplem Zafirą Life na przeglądy, występy teatralno‑muzyczne, kiermasze czy zajęcia terapeutyczne. 25 listopada 2020 samochód dotarł do siedziby WTZ.

Zgromadzenie kupiło samochód rozsyłając zapytania ofertowe, oferta Dixi-Car została wybrana jako najkorzystniejsza. Zakup sfinansowali: Podlaski Oddział PFRON, Gmina Szumowo, oraz samo Zgromadzenie Sióstr Służek NMPN Prowincja Siedlecka. Wierzymy, że uczestnicy Warsztatu się nie zawiodą, ale mamy też kilka refleksji:

  • Zafira Life, nowy model w ofercie, została wybrana przez placówkę, którą trudno podejrzewać o szastanie publicznym groszem
  • minivan marki Opel w roli środka transportu, który nie może zawieść
  • Dixi-Car dostarcza samochody poza województwo mazowieckie. Niedawno dostarczyliśmy Vivaro strażakom w łódzkiem

Źródła: zambrow.org, wtzszumowo.pl

Ceny Zafiry Life

Gotowy?

Łukasz Kozioł

Specjalista ds. sprzedaży samochodów dostawczych

Salon Warszawa/Raszyn

tel. 605 900 089  WhatsApp

Łukasz Sosiński

Menedżer ds. sprzedaży. Samochody nowe osobowe i dostawcze.

Salon Raszyn k. Warszawy

tel. 601 340 336  WhatsApp

Krzysztof Chołuj

Specjalista ds. sprzedaży samochodów dostawczych

Salon Radom

tel. 603 750 325  WhatsApp

 

 

 

 

Więcej o Zafirze Life

 

 

Pierwsza opinia nt. Zafiry Life

Opel Zafira Life Extra Long

Fot. Najdłuższe z trzech nadwozi Zafiry D, czyli Extra Long - na pierwszym planie.

Opel robi pokaz dla dopytujących o nową Zafirę klientów, i oto mamy pierwszą opinię (2019.07):

Jeździłam salonką, wersją VIP, automat, 2.0 Diesel 177KM, całkiem dobrze się zbierał. A na kolacji niespodzianka, była Zafira Life w wersji camper. Co prawda bez sekcji kąpielowy-toaletowej, ale z dwoma poziomami łóżka i kuchenką.

Mieliśmy też jazdy Combo, Vivaro, Movano z napędem 4x4 i powiem, że tu pełne, pozytywne zaskoczenie. [a my dodajemy, że napęd 4WD jest już w cennikach i produkcji].

Zobacz ceny Vivaro C

Zobacz ceny Zafiry Life

 

 

Potrzebujesz więcej informacji? Musisz tylko wpisać kontakt:

Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

 

 

Podane wartości zużycia energii i emisji CO2 ustalono na podstawie nowej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich WLTP (Rozporządzenie (UE) 2017/1151). Rzeczywisty zasięg samochodów zelektryfikowanych może różnić się w zależności od prędkości, ogrzewania, warunków atmosferycznych i topografii terenu. Na zasięg wpływają również inne czynniki, takie jak indywidualny styl jazdy, ciśnienie w oponach, korzystanie z dodatkowych urządzeń (np. klimatyzacji lub radia) czy obciążenie ładunkiem. 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Wyprzedaż Opel Grandland X