Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Nowy OPEL ze Zniżką dla Księży. Co i jak?

 

Księża są grupą preferowaną przez Opla. O ile ksiądz dostanie lepszą zniżkę na nowy samochód osobowy niż Kowalski? Kredyt czy gotówka? Postrzeganie marki przez wiernych. Które modele Opla wybierają księża? Odpowiadają pracownicy salonów samochodowych Dixi-Car...

 

Samochód dla księdza

Biała Astra na zdjęciu prowokuje. Księżom polecimy ciemne lakiery (jaki kolor wybrać?). Chociaż sportowy czerwony dla księdza - czemu nie? Od wikarego do biskupa - specjalny rabat na nowego Opla.

Dlaczego Opel dla księdza?

Bo oferuje dużo wyposażenia za dobrą cenę. Opel jest postrzegany jako samochód wysokiej jakości, ale nie jest utożsamiany z marką luksusową. Opel wpsiuje się w pejzaż podjazdu na plebanii i może stać na widoku.

 

Jaką zniżkę otrzyma ksiądz na nowego Opla?

Wyższą niż większość innych klientów.

Spójrz na standardowe promocje na dany model Opla - tyle dostanie każdy, kto wejdzie do salonu samochodowego Opel Dixi-Car. Ksiądz otrzyma dodatkową zniżkę, z reguły dodatkowe kilka procent ceny detalicznej samochodu. Ile w PLN? Z reguły ksiądz kupuje od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych taniej niż inni klienci.

Dodatkową korzyścią dla księdza jest fakt następujący:

ludzie często wyczekują wyprzedaży rocznika (zwykle trwa u dealera od grudnia do lutego), żeby dostać wysoki upust. I gdy już wierny korzysta z wyprzedaży, bywa tak, że musi pójść na kompromis i wybierać spośród kilku dostępnych ostatnich sztuk - np. samochód nie w wymarzonym kolorze, albo z nawigacją zamiast szyberdachu, o którym marzył. Ksiądz natomiast nie jest związany wyprzedażą - przez cały rok kupuje samochód w cenie zbliżonej do ceny wyprzedażowej i może przez cały rok wybierać wymarzone opcje z cennika (płacić tylko za opcje, których chce i potrzebuje). Jest to szczególnie korzystne w styczniu-lutym, gdy ksiądz w cenie wyprzedażowej kupuje samochód z nowego rocznika.

Bywa i tak, że wyprzedaż rocznika przebija zniżkę dla księży i akurat dostępny jest wymarzony model, z oczekiwanym silnikiem, wyposażeniem. Wtedy oczywiście ksiądz kupuje z taką zniżką, która jest akurat korzystniejsza. Warto jednak wspomnieć, że chociaż Opel preferuje również inne grupy zawodowe - ich lista - to zniżka dla księży będzie zwykle wyższa niż dla niektórych innych grup z listy. Dlatego w rozmowie w salonie warto wspomnieć o fakcie bycia duchownym. Możliwe są bowiem indywidualne negocjacje - patrz punkt "Dlaczego księża są ważni dla Opla", poniżej.

 

 

Które modele?

Nowy Opel Astra - nr 1 wśród księży

Nowa Astra (fot.) lub Astra Sedan - modele optymalne dla księdza. Zapraszamy!

 

Księża mają zniżkę na wszystkie modele Opla - od Corsy do Insigni.

Które modele Opla księża wybierają najczęściej?

  1. Astra - "nieco mniejsza Insignia". Do wyboru jest Astra Sedan i to będzie bestseller wśród księży ("sprawdzona", "doskonała relacja ceny do jakości, wyposażenia") i Astra hatchback (obecnie model b. nowoczesny, ale stopniowo przechodzący do grona "sprawdzonych"). Najczęściej w kolorze srebrnym lub szarym metalik (nie rzucającym się w oczy).
  2. Insignia - flagowy Opel, limuzyna w rozsądnej cenie, dyskretny prestiż, "zawartość" klasy wyższej, bardzo dobra relacja ceny do tego, co klient otrzymuje. Z Insignią problem jest taki, że może zbyt rzucać się w oczy, bo druga generacja Insigni ma premierę wiosną 2017 i jest absolutną nowością. Ale poczynając od 2018 r. jej kształty staną się znajome dla wiernych, więc jak najbardziej polecamy. Indywidualne uwarunkowania parafii, ew. na drugi samochód księdza...
  3. Corsa - dla skromnego, początkującego wikarego - niskie spalanie, niskie koszty eksploatacji, łatwo zaparkować - do objazdu parafii po kolędzie.

Jedna z naszych handlowców sygnalizuje, że księża szczególnie często doposażają kupowanego Opla w światła bi-ksenonowe ("bezpieczeństwo na drodze, ale nie drogie LEDy"), fabryczną nawigację i zestaw głośnomówiący zintegorwany z pokładowym audio. Do tego większy silnik ("sprawdzony"), a tak naprawdę księża - nasi klienci - niejednokrotnie są koneserami pojazdów silnikowych. Jeśli mocny silnik, to bez emblematu na klapie.

 

 

Czy rodzina księdza otrzyma specjalną zniżkę na Opla?

Tak, pod warunkiem, że na fakturze zakupu samochodu, oprócz członka rodziny, znajdą się dane samego księdza. Np. syn-ksiądz pragnie, aby jego matka kupiła samochód ze zniżką. Wystarczy, że matka - główny kupujący - kupi samochód wspólnie z synem, tzn. na fakturze znajdą się dane obydwu osób. Potem na dowodzie rejestracyjnym samochodu też będą musiały się znaleźć nazwiska obydwu kupujących. Głównym właścicielem w dowodzie (na pierwszej stronie) może być matka.

Podobnie to działa z rodzeństwem, bratem, ojcem, itd. A nawet z całkiem obcą osobą teoretycznie można kupić nowego Opla na zniżkę "na księdza". Np. kościelny czy organista pragnie udawać się własnym środkiem lokomocji na krajoznawcze wycieczki. Ale przy odsprzedaży takiego samochodu umowę podpisują obydwaj współwłaściciele...

 

 

Jacy Księża i jakich dokumentów potrzeba?

Zniżkę otrzyma każdy duchowny chrześcijański - Kościoła katolickiego, starokatolickiego, Cerkwi prawosławnej i Kościołów protestanckich. W duchu ekumenizmu równo potraktujemy księdza katolickiego, ewangelickiego i prawosławnego. Proboszcza, wikarego, diakona, prezbitera. Oczywiście biskupi są też mile widziani...

Dokument poświadczający wykonywanie zawodu księdza, tzn.

potrzebujemy skopiować i dołączyć do tzw. carfile'a (teczki powstającej wraz z zakupem auta, przechowywanej w salonie samochodowym), do ew. kontroli przez importera - Opel Polska.

W sytuacji, gdy klient przyjął święcenia kapłańskie, ale opuścił stan duchowny i pracuje w zupełnie innym zawodzie, dany przypadek będziemy traktować indywidualnie.

 

Piotr Damaziak

Specjalista ds. samochodów nowych (dostawczych i osobowych). Koszty, VAT

Salon Raszyn k. Warszawy

tel. 605 910 883

Łukasz Kozioł

Doradca ds. samochodów dostawczych. PIT, VAT

Salon Raszyn

tel. 605 900 089

Radosław Sarnowski

Doradca ds. samochodów nowych osobowych i dostawczych.

Salon Raszyn k. Warszawy

tel. 605 910 945

Krzysztof Chołuj

Doradca ds. samochodów nowych (osobowych i dostawczych). PIT, VAT. Szef salonu

Salon Radom

tel. 603 750 325

 

 

Kryteria zakupu samochodu przez księdza

Kierownica Opel Insignia B

Księża przeważnie wybierają średnie i bogatsze wersje Opli. Na fot. kierownica nowej Insigni B.

 

 

Kredyt a gotówka

Promocyjne kredyty sprawdź wg modelu. Opel lansuje kredyt 50/50 (połowa ceny przy zakupie, druga połowa po roku), kredyt 4x25% (ćwierć ceny przy zakupie, potem po ćwierci po roku, dwóch i trzech latach) i tradycyjny kredyt ratalny z ratą co miesiąc.

Gotówka jako alternatywa.

Księża rzadko wybierają leasing, może się to powoli zmieniać, rośnie popularność leasingu konsumenckiego - u nas jest to program Opel Drive Plan.

 

 

Dlaczego księża są ważni dla Opla?

Opel daje księżom wyższe upusty niż przedstawicielom innych grup zawodowych, bo ksiądz jeżdżący Oplem bywa wizytówką marki. Szczególnie w mniejszych społecznościach ksiądz bywa osobą szanowaną, wybory konsumenckie księdza mają szansę być naśladowane.

 

Doceniamy pracę księdza - reklama Opla

Reklama aut Opla skierowana do księży. Od lewej: Astra, MOKKA X, Corsa, Meriva.

 

 

Piotr Damaziak

Specjalista ds. samochodów nowych (dostawczych i osobowych). Koszty, VAT

Salon Raszyn k. Warszawy

tel. 605 910 883

Łukasz Kozioł

Doradca ds. samochodów dostawczych. PIT, VAT

Salon Raszyn

tel. 605 900 089

Radosław Sarnowski

Doradca ds. samochodów nowych osobowych i dostawczych.

Salon Raszyn k. Warszawy

tel. 605 910 945

Krzysztof Chołuj

Doradca ds. samochodów nowych (osobowych i dostawczych). PIT, VAT. Szef salonu

Salon Radom

tel. 603 750 325

 

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę na nowy samochód z dobrą ceną! Lub zadzwoń!

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Mam już Opla (lub ma ktoś z rodziny, lub ma moja firma)
Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, taksówkarz, niepełnosprawny - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

 

 

Dixi-Car w TOP 5 dealerów Opla w Polsce!

03.2019

Flagi Opel

Ponad 1600 nowych samochodów Opel, osobowychdostawczych, wyjechało z naszych salonów w 2018 r. - jesteśmy wśród pięciu największych dealerów Opla w Polsce. Wśród mazowieckich dealerów jesteśmy drudzy! A pierwsi w sprzedaży aut dostawczych na Mazowszu. W 2018 Dixi‑Car zanotował też 70% wzrost sprzedaży nowych Opli do flot!

Czy rok 2019 przyniesie salonom Dixi-Car pierwsze lub drugie miejsce w Polsce? W 2018 r. klienci serwisów Opel Dixi-Car ocenili swoją satysfakcję po serwisie o 3 punkty procentowe wyżej niż rok wcześniej. I to przy 15-procentowym wzroście liczby klientów w naszych serwisach w porównaniu z rokiem 2017. A przecież to satysfakcja w serwisie rodzi zakup kolejnego samochodu.

Więcej - jak sprzedają się Ople

  

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Modele 120 lat Opla