Samar opublikował ranking najpopularniejszych nowych kompaktów w Polsce w 2018 roku. Astra - nr 1 wśród modeli "uniwersalnych" - dostępnych jako hatchback, sedan i kombi.
Streszczenie: foto, fotki, zdjęcia, opel astra, astra 5, astra v, model 2015, 2016
Błękitny Baic 5 na Ochotę!
07.2026
Dla kogo są samochody BAIC? Zarejestrowany na warszawskiej Ochocie, samochód Baic 5 w kolorze biznesowo-urlopowym. Czarny dach i słupki oznaczają bogatą wersję Luxury - maksimum value for money.
Wentylowane przednie fotele - na wyjazd nad morze, na jeziora. Podgrzewane siedzenia i kierownica - na ferie na nartach. Do tego możliwa jest instalacja LPG – więc samochód dla liczących swoje pieniądze; może do zarabiania, dla profesjonalisty.
Złota Kierownica w kategorii „Auta Kompaktowe i Crossovery”
Samochód Roku Internautów
Nagroda SafetyBest za poprawiające bezpieczeństwo reflektory LED.
Złota Kierownica dla najlepszego samochodu klasy kompakt.
Prasa o Astrze V
Auto Świat
„Lepsza – to widać, słychać i czuć” tak swój pierwszy polski test nowej Astry zatytułował Auto Świat. Podkreślono, że nową generację cechuje „dynamiczniejszy wygląd, lżejsze nadwozie, nowe zawieszenie i silniki”. Testowaną jednostkę napędową 1.4 150 KM określono jako „dynamiczną, cichą i oszczędną”. „Brawo!” – pisze Auto Świat i daje testowanemu modelowi pięć gwiazdek, czyli najwyższą możliwą notę.
Motor
„Nowe wcielenie kompaktowego Opla to najlepsza Astra, jaka do tej pory powstała” – podsumowuje swój pierwszy polski test Astry z silnikiem 1.4 125 KM Motor. Astra ma „dopracowany układ jezdny, obszerne wnętrze i jest dobrze wykonana, a nowy silnik przekonuje dynamiką i niedużym zużyciem paliwa”. „Volkswagen może już zacząć się bać” – tymi słowami kończy swój test Motor.
Auto Motor i Sport na okładce podsumował Astrę następującymi słowami ”zachwyca wyglądem, szokuje osiągami”, a artykuł na jej temat wymownie zatytułował „Lepsza niż myślisz”. Nowość od Opla zdaniem dziennikarzy „sprawnie przeskakuje z zakrętu na zakręt, dobrze hamuje, ma sporo miejsca także z tyłu i nieźle wygląda”. „To mocny konkurent dla innych popularnych kompaktów w na rynku” – podsumowuje Auto Motor i Sport.
Pięć gwiazdek w teście zderzeniowym dla Astry V.
Ocenili nas
"
Od dwóch tygodni jesteśmy posiadaczami Opla Zafiry, którego kupiliśmy w Dixi-Car. Przy załatwianiu ubezpieczenia i finansowania pomogły nam Panie: Ewa Chrzanowska i Agnieszka Szymańska, a przy wyborze, zakupie i odbiorze samochodu Panowie: Piotr Damaziak i Łukasz Sosiński. Wszystko odbyło się sprawnie i miło, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. Dziękujemy i pozdrawiamy.