Nowy Crossland vs Crossland X

Opel Crossland vs. Opel Crossland X

Czerwony to nowy Crossland Elegance Ultimate. Granatowy - przedliftingowy Crossland X Elite. Obydwa egzemplarze z topowymi poziomami wyposażenia.

Więcej niż lifting. Nowy Crossland model roku 2021 ma ciekawszy przód (panel Opel Vizor), udoskonalone zawieszenie i układ kierowniczy oraz opcje niedostępne w przedliftingowym Oplu Crosslandzie X (2017‑2020), jak układ napędowy IntelliGrip. Najatrakcyjniej wyceniony oplowski crossover przeskakuje o półkę wyżej. Co zmienia się w Crosslandzie wraz z wypadnięciem z nazwy litery X?

 

Daty produkcji i kiedy był face-lifting?

W salonach Opel Crossland X pojawił się wiosną 2017 r. Głęboki face lifting, i odjęcie litery X, czyli zmiana nazwy na 'Crossland', miały miejsce jesienią 2020 roku. Lift zbiega się w czasie z premierą nowej Mokki, powszechnie chwalonej za nietuzinkowy design. Crossland wyraźnie czerpie z większej Mokki. Zobacz, gdzie produkowany jest Crossland.

 

Przód Crosslanda: przed i po liftingu

Grill przedliftingowego Crosslanda X został zastąpiony panelem Opel Vizor. Zmienił się zderzak przedni i reflektory. Reflektory LED są po liftingu standardem w trzech z czterech poziomów wyposażeniania (w Edition, GS Line, Elegance), w praktyce w niemal wszystkich Crosslandach sprzedawanych w Dixi-Car, bo bazowej wersji Crosslanda sprzedajemy niewiele.

Przód Opel Crossland X Elite przed liftingiem

Przód Crossland X przed liftingiem - produkcja 2017-2020.

Przód Opel Crossland Elegance Ultimate po face-liftingu

Przód Crossland po face-liftingu, produkcja 2020-. Panel Opel Vizor, nowy zderzak, nowe reflektory główne, okrągłe reflektory przeciwmgielne.

 

Opinia o poliftingowym Crosslandzie

Deska nowego Crosslanda, centrum Warszawy, PKiN

 

Śpiące dziecko na tylnej kanapie Opla Crosslanda

—Bardzo miło nas zaskoczył, dzieci namawiają tatę, aby kupił – o tym może później… ;)
Moje postrzeżenia: odświeżony wygląd = zaciekawieni produktem gapie, elastyczny silnik, dobre przełożenia automatycznej skrzyni biegów, dobrze sprawujące się multimedia, pewne prowadzenie w warunkach zimowych, spalanie nieduże – ok. 7 l w cyklu miejsko-zimowym.
Samochód na dzień i noc; na pogodę i niepogodę; auto ze względu na optymalne gabaryty, stwierdzamy, uniwersalne: rodzinne, ale i do firmy, na codzienne dojazdy służbowe.
Byliśmy w Parku Szczęśliwickim, objazdem w centrum Warszawy, aby pokazać stolicę najmłodszym z opowiastką i wspomnieniami. Gdy zgłodnieliśmy, zajechaliśmy do McDrive, aby posilić się w słynnej restauracji pod "Złotymi Kłoskami" – było tak miło, że najmłodszy członek rodziny zaraz po posiłku przysnął w ciepełku, jak to później nazwał, Crossika ;) a zaufanie dziecka jest chyba najlepszym świadectwem dobrego produktu.

Sławek

 

 

Bok

Zmienia się minimalny rozmiar felg. Poliftingowy Crossland, ma co najmniej felgi 16-calowe (16x6,5" z oponami 195/60 R16). Przedliftingowy Crossland X, w bazowej wersji Essentia, miał obręcze kół 15-calowe (15x6,5" z oponami 195/65 R15). Bogatsze wersje obydwu generacji Crosslanda mogły mieć koła nawet 17-calowe. Wzory felg też się zmieniają wraz ze zmianą roku modelowego z 2020 na 2021. W sieci Opla funkcjonuje powiedzenie "element koła jest ważny", bo nowe wzory felg potrafią odmienić samochód.

Nowy Crossland mr 2021 vs dotychczasowy Crossland

Wraz z modernizacją Crosslanda zmienia się font i Corporate Identity Opla. Po lewej, na nowym Crosslandzie, font Opel Next i Slash w nowym, jaśniejszym żółtym kolorze firmowym Opla. Po prawej, na niebieskim Crosslandzie X - font Opel Sans Condensed.

 

Opel Crossland X przed liftem, bok

Przed liftingiem chromowane listwy były dostępne tylko w linii okien.

Opel Crossland po lifcie

Dwie chromowane listwy: w linii okien i na dole drzwi. Ta druga to znak rozpoznawczy pakietu Ultimate. Zmienia się, in plus, pozycjonowanie rynkowe Crosslanda.

 

 

Nowe od ręki w Dixi‑Car

Crossland EDITION F12XE 83KM MT5 S/S

Crossland EDITION F12XE 83KM MT5 S/S

benzyna, skrzynia manualna, kolor szary, '2022

od 84 900  zł   96 950 zł

Zobacz

CROSSLAND EDITION F12XHL 110KM MT6 S/S

CROSSLAND EDITION F12XHL 110KM MT6 S/S

benzyna, skrzynia manualna, kolor G4B :Nautic Blue M2, '2022

od 88 900  zł   101 100 zł

Zobacz

Crossland Elegance F1.2XHT MT6 110KM

Crossland Elegance F1.2XHT MT6 110KM

benzyna, skrzynia manualna, kolor G4I -Srebrny - Quartz, '2022,   Samochód DEMONSTRACYJNY

od 99 900  zł   112 870 zł

Zobacz

Crossland Ultimate Pack F1.2XHT AT6 130KM Start&Stop

Crossland Ultimate Pack F1.2XHT AT6 130KM Start&Stop

benzyna, skrzynia automat 6-bieg., kolor CZERWONY - PEPERONCINO RED, '2020,   Samochód DEMONSTRACYJNY

od 99 900  zł   121000 zł cena brutto

Zobacz

CROSSLAND EDITION F12XHL 110KM MT6 S/S

CROSSLAND EDITION F12XHL 110KM MT6 S/S

benzyna, skrzynia manualna, kolor G4O :Gris Platinum M2, '2022

od 91 800  zł   103 800 zł

Zobacz

Więcej samochodów od ręki

 

 

Tył

Crossland czerpie tu z nowej Mokki. Zwraca uwagę czarny pas, na którym mniejszy znaczek Opla. Emblemat 'CROSSLAND' przesunięto z lewego dolnego narożnika na środek klapy bagażnika. Ciekawszy design mają skid plate'y. Tył Crossland nabrał muskulatury typowej dla SUV-a/crossovera.

Nowy Crossland mr 2021 vs dotychczasowy Crossland

Zmodernizowane skid-plate'y - srebrne panele na zderzakach. W samochodach terenowych służą one do ześlizgiwania się z muldy, piaszczystej skarpy, czy hałdy śniegu.

 

Tył Crosslanda X przed liftingiem

To, że Crossland X był następcą Merivy, widać najbardziej z tyłu.

Tył Opel Crossland FL

Poliftingowy Crossland, ma mniejsze logo (blitz) Opla, wycentrowany emblemat CROSSLAND (bez litery X) i bardziej wyrafinowane skid-plate'y. Czarny pas między lampami występuje z czarnym dachem. Bez czarnego dachu tył wygląda tak.

 

 

Deska rozdzielcza

Deska rozdzielcza Opel Crossland

Z którego z dwóch obfotografowanych Crosslandów pochodzi to zdjęcie? Zegary zmieniły się niewiele. Za to zmieniły się kolorystyka i materiały deski rozdzielczej, a jeszcze bardziej tapicerki - zdjęcia poniżej.

 

Kabina Opel Crossland X przed liftingiem

Przedliftingowy Crossland X z manualną skrzynią 6-biegową.

Kabina nowy Opel Crossland

Szlachetniejsze wykończenie drzwi pasażera w Crosslandzie po modernizacji. Lewarek 6-biegowego automatu.

 

Tapicerka

Rzut oka na topowe tapicerki - widać, że poliftingowy Crossland pozycjonowany jest wyżej. Natomiast tapicerki zmieniły się również w niższych poziomach wyposażenia. Więc jeśli masz Crosslanda X, jest sens wymienić go na poliftingowego Crosslanda - zobaczysz w środku różnice.

Tapicerka Florey Opel Crossland X

Tapicerka Florey, materiałowa z elementami ze sztucznej skóry. Standard w topowej wersji Elite.

Tapicerka Alcantara Opel Crossland

Poliftingowa tapicerka z Alcantary, trwałego materiału z mikrowłókien spotykanego na jachtach i w samolotach. Również tu z elementami ze sztucznej skóry. Tapicerka Alcantara jest w topowej wersji Elegance Ultimate. Widać, że Crossland po liftingu pozycjonowany jest wyżej.

 

Prześwit Opel Crossland

Spory prześwit, w połączeniu z rozstawem osi 2604 mm i krókimi zwisami tylnym i przednim, pozwalają Crosslandowi zjeżdżać w leśne dukty, nadrzeczne łąki, czy pokonywać brody na bieszczadzkich potokach.

 

 

Co zmienił face lifting w mechanizmach?

Czarne dachy Crosslandów salon Opel zima

Klimatyzacja jest w standardzie w każdym poliftingowym poziomie wyposażenia. Przed liftingiem klimatyzacji brakowało w Essentii.

Zmieniło się m.in. zawieszenie i układ kierowniczy. Wszystkie silniki poliftingowego Crosslanda spełniają nową normę emisji Euro 6d. Dodano opcje, których wcześniej w Crosslandach nie było, jak system OpelConnect, fotele AGR, off-roadowy układ napędowy IntelliGrip na błoto, śnieg i piach, czy reflektory AFL LED (adaptacyjne). Opcje znane z modeli Astra, Insignia - argument za tezą, że Opel pozycjonuje poliftingowego Crosslanda wyżej.

Zobacz pełną listę zmian.

 

Silniki i dane

Dane techniczne po liftingu - wymiary karoserii, silniki, osiągi

Dane techniczne przed liftingiem

Parametry bagażnika

 

 

Porównanie reflektorów

Design reflektorów jest atutem nowego, poliftingowego Crosslanda. Nowe reflektory obniżają wizualnie samochód upodabniając go do pojazdów segmentów C i D.

Są trzy rodzaje reflektorów w Crosslandach, zarówno przed-, jak i poliftingowych:

 • reflektory EcoLED - czyli w pełni LED-owe (światła do jazdy w dzień/mijania/długie), jednak brak tu funkcji adaptacji (np. doświetlania zakrętów). Z takimi reflektorami Crosslandów jeździ w Polsce i sprzedaje się w polskich salonach Opla najwięcej,
 • reflektory AFL LED - również w pełni LED-owe, ale dodatkowo adaptacyjne. Nazwa handlowa: IntelliLux. Matryca diód LED pozwala na sterowanie wiązką światła, np. doświetlanie zakrętów,
 • reflektory tradycyjne, z żarówkami H7, i światłami dziennymi LED - stosunkowo rzadko występujące, bo w Polsce i Europie klienci prawie nie kupują najuboższego poziomu wyposażenia Crossland/Essentia, a po liftingu tylko w nim takie reflektory występują. Przed liftingiem reflektory z żarówkami były w Essentii i Enjoy.

Granatowy Crossland X na zdjęciach ma reflektory EcoLED. Czerwony Crossland ma reflektory AFL LED IntelliLux.

Osoba postronna dostrzeże różnice w wyglądzie między reflektorem żarówkowym (którego nie ma na zdjęciach) a reflektorem EcoLED. Natomiast różnice między reflektorami EcoLED a AFL LED są zauważalne przede wszystkim dla kierowcy, w czasie jazdy nocnej, natomiast dla obserwatora, który patrzy na samochód z zewnątrz, różnice są marginalne.

Lewy reflektor EcoLED Opel Crossland X przed liftingiem

Przedliftingowy reflektor EcoLED. Standard w dwóch bogatszych poziomach wyposażenia - Edition 2020 i Elite.

Prawy reflektor AFL LED nowy Crossland lift

Po liftingu reflektory EcoLED są już standardem w trzech z czterech poziomów wyposażenia, czyli w Edition, GS Line i Elegance. Na fot. jednak opcjonalne reflektory adaptacyjne AFL LED IntelliLux.

 

Lampy tylne

Na poniższych zdjęciach widać nie tylko różnice w lampach tylnych między Crosslandem przed- i poliftingowym, ale również różnice między lampą z żarówkami, a lampą LED. Dwie brewki w nowym, czerwonym Crosslandzie oznaczają, że to lampa LED. Z kolei granatowy Crossland X ma lampę tradycyjnymi żarówkami, na co wskazuje pojedyncza, za to szeroka brewka. Lampy tylne LED występują zarówno w Crosslandzie przed-, jak i poliftingowym.

Lampy poliftingowe, niezależnie czy LED-owe, czy żarówkowe, mają czarny bok. Przedliftingowa lampa tylna ma czerwony/bordowy bok.

Lewa lampa tylna, żarówki, przedliftingowy Crossland X

Przedliftingowa lampa tylna. Czerwony bok lampy. Tu wersja z żarówkami (pojedyncza czerwona szeroka brewka). LED-owe lampy tylne również były dostępne przed liftingiem.

Poliftingowa lampa tylna LED, lewa

Poliftingowa lampa tylna. Czarny bok lampy. Tu wersja LED (dwie czerwone brewki). Żarówkowe lampy tylne również są dostępne po liftingu.

 

Cena Crosslanda

Poniżej cena nowego Crosslanda, natomiast bardziej miarodajne są oferty od ręki z naszego placu, bo na placu mamy wersje wyposażeniowe takie, jakie kupują polscy klienci.

Poliftingowy Crossland ma w standardzie klimatyzację i cena najuboższej wersji odzwierciedla ten fakt. Przed liftingiem w bazowej Essentii klimatyzacja była opcją, stąd podawana przez dealerów "cena od" samochodu mogła wydawać się niższa.

Używane Crosslandy zobacz w naszym komisie.

 

 

Nowy Opel Crossland 2021 po liftingu
Pięc gwiazdek EuroNCAP

Crossland Najlepszy w swojej klasie wg Euro NCAP.

Deska rozdzielczaFoto

Nowy Crossland Edition Turbo 110KM MAX WARTOŚĆ/CENA

Bogate wyposażenie standardowe, czyli m.in.:

 • Klimatyzacja
 • Komputer pokładowy
 • Silnik benzynowy 1.2 Turbo 110KM
 • Tempomat
 • System Multimedia:
  • Kolorowy ekran dotykowy 7"
  • Bluetooth®, USB, AUX-in
  • 6 głośników
  • Funkcje projekcji ekranu smartfona Apple CarPlay i Android Auto
  • Tuner radia cyfrowego DAB/DAB+
 • Przednia kamera (rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości, system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu)
 • Pakiet Dobrej Widoczności:
  • Światłoczułe lusterko wewnętrzne
  • czujnik deszczu
  • automatyczne sterowanie światłami z czujnikiem oświetlenia (tunelowym)
  • przednie osłony przeciwsłoneczne z lusterkami i podświetleniem
 • Koło kierownicy pokryte skórą z przyciskami sterowania
 • Elektrycznie sterowane szyby przednie i tylne
 • Reflektory LED
 • Obręcze kół stalowe strukturalne 16x6,5" z oponami 195/60 R16

CENA

od 83 900 zł 99 900 zł

Rok produkcji 2022, rok modelowy 2023. Silnik benzynowy 110KM. Cena promocyjna obejmuje rabat - patrz promocje.

Czy mogę kupić po niższej cenie? Zobacz

Finansowanie

Rata od 990 zł /miesiąc tylko w czasie Dni Niemieckiej Doskonałości!

Rata od 1230 zł /miesiąc w Opel Light Kredyt

Promocyjny kredyt 50/50 0% od 41 950 zł

Rata od 1218 zł netto/miesiąc w Opel Light Leasing
Dostępny również Promocyjny Leasing od 102%.

Abonament z serwisem od 1149 zł +vat/mc w Opel Free2Move na firmę


Dzwoń! Salon Raszyn/Warszawa (22) 716‑30‑20 • Radom 603‑750‑325, (48) 360‑98‑26
Zadaj pytanie

Zdjęcia mogą zawierać elementy wyposażenia dodatkowego.

 

 

Co z literą X i podsumowanie

Nowy Crossland (bez litery X) jest w naszej ocenie pojazdem dojrzalszym, godnym roli pierwszego samochodu w rodzinie. Bardziej udany jest design. Po liftingu dostępne są elementy wyposażenia charakterystyczne dla samochodów klasy wyższej, np. fotele AGR (niemiecka Akcja na Rzecz Zdrowych Pleców) czy off-roadowy układ napędowy IntelliGrip. Reflektory LED weszły praktycznie do standardu (wyjątkiem jest rzadko kupowana w Polsce wersja bazowa).

Obydwa sfotografowane egzemplarze mają silnik benzynowy 1.2 Turbo 130KM. Uważamy tę jednostkę za optymalną.

Dlaczego litera X zniknęła z nazwy Crosslanda? Nie wiemy, oto nasze przypuszczenia:

 • Litera X wskazywała na terenowe przeznaczenie i napęd 4x4, co mogło spychać Crosslanda do niszy rynkowej. Tymczasem jest to mainstreamowy, uniwersalny, rodzinny model w gamie Opla, podobny pod kilkoma względami do Astry.
 • Litera X niejako dublowała coś, co już zaszyte jest w nazwie modelu - "cross" i "land".
 • Litera X została wprowadzona do nazw trzech modeli (Mokka, Grandland, Crossland) w 2016 r., gdy marka Opel należała jeszcze do General Motors. Nowy właściciel - PSA - może mieć inne zapatrywania.
 • X dodawało dwa znaki do już i tak długiej, 9-literowej, nazwy modelu. Dodatkowo, wraz z pojawieniem się gamy elektryków i związanego z nią przyrostka '-e', wartość litery X mogła być wątpliwa z marketingowego punktu widzenia.

 

Ople Crosslandy porównanie

Literę X Opel usunął z nazwy modelu być może po to, żeby zrobić miejsce dla sufiksu -e, który na zdjęciu widać na boku zasypanej śniegiem elektrycznej Zafiry Life.

 

 

 

Używane

OFERTA DNIA

Nowy Crossland Ultimate 130KM

benzyna , 2020 , skrzynia manualna , kolor Czerwony Metalik

od 88900 cena brutto

Zobacz

Opel Crossland 110KM Elegance

benzyna , 2022 , skrzynia manualna , kolor Czerwony Metalik

od 108900 cena brutto

Zobacz

Opel Crossland X 1,2 Turbo 130KM, Elite, LED, kamera cofania, Vat23%

benzyna , 2020 , skrzynia manualna 6-bieg. , kolor niebieski metalic

od 74500 cena brutto

Zobacz

Więcej samochodów używanych

 

 

 

 

Nowe od ręki w Dixi‑Car

Crossland EDITION F12XE 83KM MT5 S/S

Crossland EDITION F12XE 83KM MT5 S/S

benzyna, skrzynia manualna, kolor szary, '2022

od 84 900  zł   96 950 zł

Zobacz

CROSSLAND EDITION F12XHL 110KM MT6 S/S

CROSSLAND EDITION F12XHL 110KM MT6 S/S

benzyna, skrzynia manualna, kolor G4B :Nautic Blue M2, '2022

od 88 900  zł   101 100 zł

Zobacz

Crossland Elegance F1.2XHT MT6 110KM

Crossland Elegance F1.2XHT MT6 110KM

benzyna, skrzynia manualna, kolor G4I -Srebrny - Quartz, '2022,   Samochód DEMONSTRACYJNY

od 99 900  zł   112 870 zł

Zobacz

Crossland Ultimate Pack F1.2XHT AT6 130KM Start&Stop

Crossland Ultimate Pack F1.2XHT AT6 130KM Start&Stop

benzyna, skrzynia automat 6-bieg., kolor CZERWONY - PEPERONCINO RED, '2020,   Samochód DEMONSTRACYJNY

od 99 900  zł   121000 zł cena brutto

Zobacz

CROSSLAND EDITION F12XHL 110KM MT6 S/S

CROSSLAND EDITION F12XHL 110KM MT6 S/S

benzyna, skrzynia manualna, kolor G4O :Gris Platinum M2, '2022

od 91 800  zł   103 800 zł

Zobacz

Więcej samochodów od ręki

 

 

 

Kup samochód

bez wychodzenia z domu

3. Przygotujemy ofertę, wszystkie formalności zdalnie. Specjalne finansowanie

Oferta, formalności

4. Dostarczymy samochód do Ciebie

Oferta, formalności

 

 

Zobacz także

 

 

Zgadnij, kto wygrał...

Test Auto Świat: Opel Crossland X, Mazda CX-3, Renault Captur

pdf Czytaj Test: Crossland X

"Auto Świat" nr 34/2017 z 21.08.2017 testuje: Opel Crossland 1.2 Turbo 130KM, Renault Captur TCe 120 118KM, Mazda CX-3 Skyactiv-G 120KM. Zobacz, kto wygrał (tabelka na ostatniej stronie testu).

 

 

Dixi-Car drugim dealerem w Polsce!

12.2020

Salon Opel Corsa F, sprzedawcy, maseczki

W roku 2020 Dixi‑Car przeskoczył z czwartej na drugą pozycję wśród dealerów OPEL w Polsce, pod względem liczby sprzedanych nowych samochodów (osobom prywatnym i klientom firmowym - auta osobowe i dostawcze). Są to dane za styczeń‑listopad 2020.

Po 11 miesiącach 2020 Dixi‑Car jest również:

 • drugim dealerem w Polsce pod względem sprzedaży do dużych flot
 • trzecim dealerem w Polsce w kategorii samochody dostawcze

Stoimy na pudle - w trudnym roku ;)

Więcej statystyk


Ogłoszenie, tuba
Czy kupić nowy samochód w 2022, czy czekać do 2023? [Taniej nie będzie] Wywiad

Ile się czeka na nowy samochód? Tłumaczymy

Więcej o Crosslandzie:

Ceny
Promocje
Wyprzedaż
Nowy Crossland
Porównanie: przed i po liftingu
Zdjęcia GS Line
Zdjęcia Enjoy
Zdjęcia Elite
Zdjęcia
Filmy
Dane techniczne
Bagażnik
Kolory
Opinie

 

Cennik

pdf Crossland 2022

 

pdf Katalog

 

Zainteresowany Crosslandem?

Wpisz dane, nasz sprzedawca odpisze/oddzwoni.

 

Wypełnij formularz

 

Konsultant sprzedaży nowych samochodów:
Raszyn - 22 716 30 20
Radom - 48 360 98 26

Opel Kredyt
Umowy Serwisowe Opel
Gwarancja do 8 Lat.
Stały koszt serwisu. Zobacz
Opel Corsa kontra Crossland X
Najtańsze nowe Ople: Corsa i Crossland.

Który wybrać?

Ocenili nas

"

Chciałbym razem z żoną bardzo podziękować Panu Łukaszowi Sosińskiemu za bardzo profesjonalną i miłą obsługę. Od 22.04 jestem posiadaczem Opla Asty V właśnie dzięki dobrym radom pana Łukasza. Od naszej pierwszej wizyty w salonie Dixi-Car Raszyn do momentu wyjazdu z salonu nowym samochodem (a nawet później) Pan Łukasz zawsze był do naszej dyspozycji, służył nam radą i pomocą nie tylko w sprawie nowego samochodu ale również w sprawie kontaktu z działami sprzedaży samochodów używanych oraz finansowania i ubezpieczeń. Jesteśmy bardzo zadowoleni z całościowej obsługi w Państwa salonie (przede wszystkim przez Pana Łukasza ale również przez pozostałe osoby z którymi mieliśmy kontakt) co na pewno spowoduje że w przyszłości w momencie decyzji o zakupie kolejnego nowego samochodu pierwsze kroki skierujemy do Dixi-Car Raszyn.

"

Więcej opinii 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Opel Crossland wybór od ręki