Nowy Crossland vs Crossland X

Opel Crossland vs. Opel Crossland X

Czerwony to nowy Crossland Elegance Ultimate. Granatowy - przedliftingowy Crossland X Elite. Obydwa egzemplarze z topowymi poziomami wyposażenia.

Więcej niż lifting. Nowy Crossland model roku 2021 ma ciekawszy przód (panel Opel Vizor), udoskonalone zawieszenie i układ kierowniczy oraz opcje niedostępne w przedliftingowym Oplu Crosslandzie X (2017‑2020), jak układ napędowy IntelliGrip. Najatrakcyjniej wyceniony oplowski crossover przeskakuje o półkę wyżej. Co zmienia się w Crosslandzie wraz z wypadnięciem z nazwy litery X?

 

Daty produkcji i kiedy był face-lifting?

W salonach Opel Crossland X pojawił się wiosną 2017 r. Głęboki face lifting, i odjęcie litery X, czyli zmiana nazwy na 'Crossland', miały miejsce jesienią 2020 roku. Lift zbiega się w czasie z premierą nowej Mokki, powszechnie chwalonej za nietuzinkowy design. Crossland wyraźnie czerpie z większej Mokki. Zobacz, gdzie produkowany jest Crossland.

 

Przód Crosslanda: przed i po liftingu

Grill przedliftingowego Crosslanda X został zastąpiony panelem Opel Vizor. Zmienił się zderzak przedni i reflektory. Reflektory LED są po liftingu standardem w trzech z czterech poziomów wyposażeniania (w Edition, GS Line, Elegance), w praktyce w niemal wszystkich Crosslandach sprzedawanych w Dixi-Car, bo bazowej wersji Crosslanda sprzedajemy niewiele.

Przód Opel Crossland X Elite przed liftingiem

Przód Crossland X przed liftingiem - produkcja 2017-2020.

Przód Opel Crossland Elegance Ultimate po face-liftingu

Przód Crossland po face-liftingu, produkcja 2020-. Panel Opel Vizor, nowy zderzak, nowe reflektory główne, okrągłe reflektory przeciwmgielne.

 

Opinia o poliftingowym Crosslandzie

Deska nowego Crosslanda, centrum Warszawy, PKiN

 

Śpiące dziecko na tylnej kanapie Opla Crosslanda

—Bardzo miło nas zaskoczył, dzieci namawiają tatę, aby kupił – o tym może później… ;)
Moje postrzeżenia: odświeżony wygląd = zaciekawieni produktem gapie, elastyczny silnik, dobre przełożenia automatycznej skrzyni biegów, dobrze sprawujące się multimedia, pewne prowadzenie w warunkach zimowych, spalanie nieduże – ok. 7 l w cyklu miejsko-zimowym.
Samochód na dzień i noc; na pogodę i niepogodę; auto ze względu na optymalne gabaryty, stwierdzamy, uniwersalne: rodzinne, ale i do firmy, na codzienne dojazdy służbowe.
Byliśmy w Parku Szczęśliwickim, objazdem w centrum Warszawy, aby pokazać stolicę najmłodszym z opowiastką i wspomnieniami. Gdy zgłodnieliśmy, zajechaliśmy do McDrive, aby posilić się w słynnej restauracji pod "Złotymi Kłoskami" – było tak miło, że najmłodszy członek rodziny zaraz po posiłku przysnął w ciepełku, jak to później nazwał, Crossika ;) a zaufanie dziecka jest chyba najlepszym świadectwem dobrego produktu.

Sławek

 

 

Bok

Zmienia się minimalny rozmiar felg. Poliftingowy Crossland, ma co najmniej felgi 16-calowe (16x6,5" z oponami 195/60 R16). Przedliftingowy Crossland X, w bazowej wersji Essentia, miał obręcze kół 15-calowe (15x6,5" z oponami 195/65 R15). Bogatsze wersje obydwu generacji Crosslanda mogły mieć koła nawet 17-calowe. Wzory felg też się zmieniają wraz ze zmianą roku modelowego z 2020 na 2021. W sieci Opla funkcjonuje powiedzenie "element koła jest ważny", bo nowe wzory felg potrafią odmienić samochód.

Nowy Crossland mr 2021 vs dotychczasowy Crossland

Wraz z modernizacją Crosslanda zmienia się font i Corporate Identity Opla. Po lewej, na nowym Crosslandzie, font Opel Next i Slash w nowym, jaśniejszym żółtym kolorze firmowym Opla. Po prawej, na niebieskim Crosslandzie X - font Opel Sans Condensed.

 

Opel Crossland X przed liftem, bok

Przed liftingiem chromowane listwy były dostępne tylko w linii okien.

Opel Crossland po lifcie

Dwie chromowane listwy: w linii okien i na dole drzwi. Ta druga to znak rozpoznawczy pakietu Ultimate. Zmienia się, in plus, pozycjonowanie rynkowe Crosslanda.

 

 

Nowe od ręki w Dixi‑Car

Crossland Edition Business Pack F1.2XE MT5 82KM Start&Stop

Crossland Edition Business Pack F1.2XE MT5 82KM Start&Stop

benzyna, skrzynia manualna, kolor CZERWONY - PEPERONCINO RED, '2021

od 78900  zł   84250 zł cena brutto

Zobacz

Nowy Crossland Ultimate 130KM

Nowy Crossland Ultimate 130KM

benzyna, skrzynia manualna, kolor Czerwony Metalik, '2020,   Samochód DEMONSTRACYJNY

od 99900  zł cena brutto

Zobacz

Crossland Ultimate Pack F1.2XHT AT6 130KM Start&Stop

Crossland Ultimate Pack F1.2XHT AT6 130KM Start&Stop

benzyna, skrzynia automat 6-bieg., kolor CZERWONY - PEPERONCINO RED, '2020,   Samochód DEMONSTRACYJNY

od 110900  zł   121000 zł cena brutto

Zobacz

Crossland Edition Business Pack F1.2XE MT5 82KM Start&Stop

Crossland Edition Business Pack F1.2XE MT5 82KM Start&Stop

benzyna, skrzynia manualna, kolor CZERWONY - PEPERONCINO RED, '2021

od 78900  zł   84250 zł cena brutto

Zobacz

Crossland X Elite F1.2XE MT5 82KM Start&Stop

Crossland X Elite F1.2XE MT5 82KM Start&Stop

benzyna, skrzynia manualna, kolor BIAŁY - SUMMIT WHITE, '2020

od 71900  zł   88400 zł cena brutto

Zobacz

Więcej samochodów od ręki

 

 

Tył

Crossland czerpie tu z nowej Mokki. Zwraca uwagę czarny pas, na którym mniejszy znaczek Opla. Emblemat 'CROSSLAND' przesunięto z lewego dolnego narożnika na środek klapy bagażnika. Ciekawszy design mają skid plate'y. Tył Crossland nabrał muskulatury typowej dla SUV-a/crossovera.

Nowy Crossland mr 2021 vs dotychczasowy Crossland

Zmodernizowane skid-plate'y - srebrne panele na zderzakach. W samochodach terenowych służą one do ześlizgiwania się z muldy, piaszczystej skarpy, czy hałdy śniegu.

 

Tył Crosslanda X przed liftingiem

To, że Crossland X był następcą Merivy, widać najbardziej z tyłu.

Tył Opel Crossland FL

Poliftingowy Crossland, ma mniejsze logo (blitz) Opla, wycentrowany emblemat CROSSLAND (bez litery X) i bardziej wyrafinowane skid-plate'y. Czarny pas między lampami występuje z czarnym dachem. Bez czarnego dachu tył wygląda tak.

 

 

Deska rozdzielcza

Deska rozdzielcza Opel Crossland

Z którego z dwóch obfotografowanych Crosslandów pochodzi to zdjęcie? Zegary zmieniły się niewiele. Za to zmieniły się kolorystyka i materiały deski rozdzielczej, a jeszcze bardziej tapicerki - zdjęcia poniżej.

 

Kabina Opel Crossland X przed liftingiem

Przedliftingowy Crossland X z manualną skrzynią 6-biegową.

Kabina nowy Opel Crossland

Szlachetniejsze wykończenie drzwi pasażera w Crosslandzie po modernizacji. Lewarek 6-biegowego automatu.

 

Tapicerka

Rzut oka na topowe tapicerki - widać, że poliftingowy Crossland pozycjonowany jest wyżej. Natomiast tapicerki zmieniły się również w niższych poziomach wyposażenia. Więc jeśli masz Crosslanda X, jest sens wymienić go na poliftingowego Crosslanda - zobaczysz w środku różnice.

Tapicerka Florey Opel Crossland X

Tapicerka Florey, materiałowa z elementami ze sztucznej skóry. Standard w topowej wersji Elite.

Tapicerka Alcantara Opel Crossland

Poliftingowa tapicerka z Alcantary, trwałego materiału z mikrowłókien spotykanego na jachtach i w samolotach. Również tu z elementami ze sztucznej skóry. Tapicerka Alcantara jest w topowej wersji Elegance Ultimate. Widać, że Crossland po liftingu pozycjonowany jest wyżej.

 

Prześwit Opel Crossland

Spory prześwit, w połączeniu z rozstawem osi 2604 mm i krókimi zwisami tylnym i przednim, pozwalają Crosslandowi zjeżdżać w leśne dukty, nadrzeczne łąki, czy pokonywać brody na bieszczadzkich potokach.

 

 

Co zmienił face lifting w mechanizmach?

Czarne dachy Crosslandów salon Opel zima

Klimatyzacja jest w standardzie w każdym poliftingowym poziomie wyposażenia. Przed liftingiem klimatyzacji brakowało w Essentii.

Zmieniło się m.in. zawieszenie i układ kierowniczy. Wszystkie silniki poliftingowego Crosslanda spełniają nową normę emisji Euro 6d. Dodano opcje, których wcześniej w Crosslandach nie było, jak system OpelConnect, fotele AGR, off-roadowy układ napędowy IntelliGrip na błoto, śnieg i piach, czy reflektory AFL LED (adaptacyjne). Opcje znane z modeli Astra, Insignia - argument za tezą, że Opel pozycjonuje poliftingowego Crosslanda wyżej.

Zobacz pełną listę zmian.

 

Silniki i dane

Dane techniczne po liftingu - wymiary karoserii, silniki, osiągi

Dane techniczne przed liftingiem

Parametry bagażnika

 

 

Porównanie reflektorów

Design reflektorów jest atutem nowego, poliftingowego Crosslanda. Nowe reflektory obniżają wizualnie samochód upodabniając go do pojazdów segmentów C i D.

Są trzy rodzaje reflektorów w Crosslandach, zarówno przed-, jak i poliftingowych:

 • reflektory EcoLED - czyli w pełni LED-owe (światła do jazdy w dzień/mijania/długie), jednak brak tu funkcji adaptacji (np. doświetlania zakrętów). Z takimi reflektorami Crosslandów jeździ w Polsce i sprzedaje się w polskich salonach Opla najwięcej,
 • reflektory AFL LED - również w pełni LED-owe, ale dodatkowo adaptacyjne. Nazwa handlowa: IntelliLux. Matryca diód LED pozwala na sterowanie wiązką światła, np. doświetlanie zakrętów,
 • reflektory tradycyjne, z żarówkami H7, i światłami dziennymi LED - stosunkowo rzadko występujące, bo w Polsce i Europie klienci prawie nie kupują najuboższego poziomu wyposażenia Crossland/Essentia, a po liftingu tylko w nim takie reflektory występują. Przed liftingiem reflektory z żarówkami były w Essentii i Enjoy.

Granatowy Crossland X na zdjęciach ma reflektory EcoLED. Czerwony Crossland ma reflektory AFL LED IntelliLux.

Osoba postronna dostrzeże różnice w wyglądzie między reflektorem żarówkowym (którego nie ma na zdjęciach) a reflektorem EcoLED. Natomiast różnice między reflektorami EcoLED a AFL LED są zauważalne przede wszystkim dla kierowcy, w czasie jazdy nocnej, natomiast dla obserwatora, który patrzy na samochód z zewnątrz, różnice są marginalne.

Lewy reflektor EcoLED Opel Crossland X przed liftingiem

Przedliftingowy reflektor EcoLED. Standard w dwóch bogatszych poziomach wyposażenia - Edition 2020 i Elite.

Prawy reflektor AFL LED nowy Crossland lift

Po liftingu reflektory EcoLED są już standardem w trzech z czterech poziomów wyposażenia, czyli w Edition, GS Line i Elegance. Na fot. jednak opcjonalne reflektory adaptacyjne AFL LED IntelliLux.

 

Lampy tylne

Na poniższych zdjęciach widać nie tylko różnice w lampach tylnych między Crosslandem przed- i poliftingowym, ale również różnice między lampą z żarówkami, a lampą LED. Dwie brewki w nowym, czerwonym Crosslandzie oznaczają, że to lampa LED. Z kolei granatowy Crossland X ma lampę tradycyjnymi żarówkami, na co wskazuje pojedyncza, za to szeroka brewka. Lampy tylne LED występują zarówno w Crosslandzie przed-, jak i poliftingowym.

Lampy poliftingowe, niezależnie czy LED-owe, czy żarówkowe, mają czarny bok. Przedliftingowa lampa tylna ma czerwony/bordowy bok.

Lewa lampa tylna, żarówki, przedliftingowy Crossland X

Przedliftingowa lampa tylna. Czerwony bok lampy. Tu wersja z żarówkami (pojedyncza czerwona szeroka brewka). LED-owe lampy tylne również były dostępne przed liftingiem.

Poliftingowa lampa tylna LED, lewa

Poliftingowa lampa tylna. Czarny bok lampy. Tu wersja LED (dwie czerwone brewki). Żarówkowe lampy tylne również są dostępne po liftingu.

 

Cena Crosslanda

Poniżej cena nowego Crosslanda, natomiast bardziej miarodajne są oferty od ręki z naszego placu, bo na placu mamy wersje wyposażeniowe takie, jakie kupują polscy klienci.

Poliftingowy Crossland ma w standardzie klimatyzację i cena najuboższej wersji odzwierciedla ten fakt. Przed liftingiem w bazowej Essentii klimatyzacja była opcją, stąd podawana przez dealerów "cena od" samochodu mogła wydawać się niższa.

Używane Crosslandy zobacz w naszym komisie.

 

 

Nowy Opel Crossland 2021 po liftingu
Pięc gwiazdek EuroNCAP

Crossland Najlepszy w swojej klasie wg Euro NCAP.

Deska rozdzielczaFoto

Nowy Crossland Edition MODEL 2021

Bogate wyposażenie standardowe, czyli m.in.:

 • Klimatyzacja
 • Komputer pokładowy
 • Tempomat
 • Przednia kamera (rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości, system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu)
 • Zdalnie sterowany centralny zamek

plus dodatki wersji Edition:

 • Pakiet Dobrej Widoczności - światłoczułe lusterko wewnętrzne, czujnik deszczu, automatyczne sterowanie światłami z czujnikiem oświetlenia (tunelowym), przednie osłony przeciwsłoneczne z lusterkami i podświetleniem
 • System Multimedia z łączami Bluetooth®, USB, AUX-in, 6 głośników, kolorowy ekran dotykowy 7", funkcje projekcji ekranu smartfona Apple CarPlay i Android Auto
 • Koło kierownicy pokryte skórą z przyciskami sterowania
 • Elektrycznie sterowane szyby przednie i tylne
 • Reflektory LED
 • Obręcze kół stalowe strukturalne 16x6,5" z oponami 195/60 R16

CENA

od 74 250 zł 79 250 zł

Rok produkcji 2021, model poliftingowy. Poziom wyposażenia 'Edition', silnik benzynowy 83KM.

Czy mogę kupić po niższej cenie? Zobacz

Finansowanie

Rata od 642 zł /miesiąc w Opel Flash Kredyt

Promocyjny kredyt 50/50 0% od 36 625 zł
Promocyjny Leasing od 100%

Rata od 642 zł netto/miesiąc w Opel Flash Leasing

Abonament z serwisem od 849 zł +vat/mc w Opel Free2Move na firmę


Dzwoń! Salon Raszyn/Warszawa (22) 716‑30‑20 • Radom 603‑750‑325, (48) 360‑98‑26
Zadaj pytanie

Zdjęcia mogą zawierać elementy wyposażenia dodatkowego.

 

 

Co z literą X i podsumowanie

Nowy Crossland (bez litery X) jest w naszej ocenie pojazdem dojrzalszym, godnym roli pierwszego samochodu w rodzinie. Bardziej udany jest design. Po liftingu dostępne są elementy wyposażenia charakterystyczne dla samochodów klasy wyższej, np. fotele AGR (niemiecka Akcja na Rzecz Zdrowych Pleców) czy off-roadowy układ napędowy IntelliGrip. Reflektory LED weszły praktycznie do standardu (wyjątkiem jest rzadko kupowana w Polsce wersja bazowa).

Obydwa sfotografowane egzemplarze mają silnik benzynowy 1.2 Turbo 130KM. Uważamy tę jednostkę za optymalną.

Dlaczego litera X zniknęła z nazwy Crosslanda? Nie wiemy, oto nasze przypuszczenia:

 • Litera X wskazywała na terenowe przeznaczenie i napęd 4x4, co mogło spychać Crosslanda do niszy rynkowej. Tymczasem jest to mainstreamowy, uniwersalny, rodzinny model w gamie Opla, podobny pod kilkoma względami do Astry.
 • Litera X niejako dublowała coś, co już zaszyte jest w nazwie modelu - "cross" i "land".
 • Litera X została wprowadzona do nazw trzech modeli (Mokka, Grandland, Crossland) w 2016 r., gdy marka Opel należała jeszcze do General Motors. Nowy właściciel - PSA - może mieć inne zapatrywania.
 • X dodawało dwa znaki do już i tak długiej, 9-literowej, nazwy modelu. Dodatkowo, wraz z pojawieniem się gamy elektryków i związanego z nią przyrostka '-e', wartość litery X mogła być wątpliwa z marketingowego punktu widzenia.

 

Ople Crosslandy porównanie

Literę X Opel usunął z nazwy modelu być może po to, żeby zrobić miejsce dla sufiksu -e, który na zdjęciu widać na boku zasypanej śniegiem elektrycznej Zafiry Life.

 

 

 

Używane

Nowy Crossland Ultimate 130KM

benzyna , 2020 , skrzynia manualna , kolor Czerwony Metalik

od 99900 cena brutto

Zobacz

Opel Crossland X 1,2 Turbo 130KM, Automat, Salon PL

benzyna , 2020 , skrzynia automat 6-bieg. , kolor bordowy

od 75900 cena brutto (faktura vat-marża)

Zobacz

Opel Crossland X 1,2 Turbo 130KM, Panorama, Kamera, zimowy, Salon, Vat23%

benzyna , 2019 , skrzynia manualna 6-bieg. , kolor Biały/czarny

od 77900 cena brutto

Zobacz

Więcej samochodów używanych

 

 

 

 

Nowe od ręki w Dixi‑Car

Crossland Edition Business Pack F1.2XE MT5 82KM Start&Stop

Crossland Edition Business Pack F1.2XE MT5 82KM Start&Stop

benzyna, skrzynia manualna, kolor CZERWONY - PEPERONCINO RED, '2021

od 78900  zł   84250 zł cena brutto

Zobacz

Nowy Crossland Ultimate 130KM

Nowy Crossland Ultimate 130KM

benzyna, skrzynia manualna, kolor Czerwony Metalik, '2020,   Samochód DEMONSTRACYJNY

od 99900  zł cena brutto

Zobacz

Crossland Ultimate Pack F1.2XHT AT6 130KM Start&Stop

Crossland Ultimate Pack F1.2XHT AT6 130KM Start&Stop

benzyna, skrzynia automat 6-bieg., kolor CZERWONY - PEPERONCINO RED, '2020,   Samochód DEMONSTRACYJNY

od 110900  zł   121000 zł cena brutto

Zobacz

Crossland Edition Business Pack F1.2XE MT5 82KM Start&Stop

Crossland Edition Business Pack F1.2XE MT5 82KM Start&Stop

benzyna, skrzynia manualna, kolor CZERWONY - PEPERONCINO RED, '2021

od 78900  zł   84250 zł cena brutto

Zobacz

Crossland X Elite F1.2XE MT5 82KM Start&Stop

Crossland X Elite F1.2XE MT5 82KM Start&Stop

benzyna, skrzynia manualna, kolor BIAŁY - SUMMIT WHITE, '2020

od 71900  zł   88400 zł cena brutto

Zobacz

Więcej samochodów od ręki

 

 

 

 

 

Nowy Crossland już w Dixi. Odbierz dziś

Poliftingowy Opel Crossland od ręki czerwony

Nowe Crosslandy, model 2021, dojechały już do Dixi‑Car. Odbierz dziś. Crossland to jeden z najkorzystniej wycenionych modeli Opla, a na pewno najtańszy crossover/SUV.

Przód poliftingowego Crosslanda nawiązuje do nowej Mokki (tzw. Opel Vizor), gama silnikowa w całości spełnia już normę emisji Euro 6d. Dostępny jest napęd IntelliGrip (tryby Śnieg / Błoto / Piach). W standardzie są światła do jazdy dziennej LED. Kamera przednia i klimatyzacja - również.

Jeśli zależy Ci na dobrej cenie Crosslanda, mamy do odbioru od ręki ostatnie fabrycznie nowe przedliftingowe Crosslandy.

Zobacz Crosslandy od ręki

 

Gotowy? Porozmawiajmy.

Salon Warszawa / Raszyn

(22) 716 30 20 wew. 1

Salon Radom

(48) 360 98 26 wew. 2

 

Tył poliftingowego Crosslanda czarny dach

Nowy Crossland w salonie w Raszynie. Mamy go również dostępnego do jazd próbnych.

Poliftingowy Opel Crossland biały salon

Czerwona listwa na linii bocznych okien i czarny dach wskazują na wersję GS Line.

 

 

Kup samochód

bez wychodzenia z domu

3. Przygotujemy ofertę, wszystkie formalności zdalnie. Specjalne finansowanie

Oferta, formalności

4. Dostarczymy samochód do Ciebie

Oferta, formalności

 

 

Zobacz także

 

 

Zgadnij, kto wygrał...

Test Auto Świat: Opel Crossland X, Mazda CX-3, Renault Captur

pdf Czytaj Test: Crossland X

"Auto Świat" nr 34/2017 z 21.08.2017 testuje: Opel Crossland 1.2 Turbo 130KM, Renault Captur TCe 120 118KM, Mazda CX-3 Skyactiv-G 120KM. Zobacz, kto wygrał (tabelka na ostatniej stronie testu).

 

 

Czy braki półprzewodników spowodują wzrost cen samochodów?

02.2021

Linia produkcyjna Opel Insignia po liftingu

"Citroën, Opel, Peugeot oraz Renault zatrzymują produkcję nowych samochodów. Powodem brak komponentów" – piszą portale motoryzacyjne. Po chwili dodają "na kilka dni". A my pytamy: czy braki na rynku półprzewodników wywrą presję na ceny samochodów?

Oto cytaty z tekstu Tomasza Nowickiego z 6 lutego 2021, na francuskie.pl:

 • Wszystko z powodu niedoboru półprzewodników na całym świecie. Są one niezbędne m.in. w układach sterowania silnikiem i systemach wspomagania kierownicy.
 • Pandemia COVID-19 spowodowała gwałtowny wzrost popytu na podzespoły elektroniczne używane w laptopach, telefonach komórkowych oraz w samochodach.
 • sytuację utrudniają również amerykański sankcje, nałożone na Chiny
 • Brak półprzewodników dotyka cały przemysł samochodowy.
 • Przestój będzie trwał co najmniej kilka dni.

Niedługo.

Ale - jak niedobory półprzewodników wpłyną na ceny samochodów?

Przypominamy: w Dixi-Car są jeszcze samochody od ręki w "starych cenach".

Zobacz


Ogłoszenie, tuba
Czy kupić nowy samochód 2021/2022? [Taniej nie będzie] Wywiad

Ile się czeka na nowy samochód? Tłumaczymy

Więcej o Crosslandzie:

Ceny
Promocje
Wyprzedaż
Crossland MR 2021
Porównanie: przed i po liftingu
Zdjęcia GS Line
Zdjęcia Enjoy
Zdjęcia Elite
Zdjęcia
Filmy
Dane techniczne
Bagażnik
Kolory
Opinie

 

Cenniki

pdf Crossland 2021

 

pdf Katalog

 

Zainteresowany Crosslandem?

Wpisz dane, nasz sprzedawca odpisze/oddzwoni.

 

Wypełnij formularz

 

Konsultant sprzedaży nowych samochodów:
Raszyn - 22 716 30 20
Radom - 48 360 98 26

Opel Kredyt
Opel Corsa kontra Crossland X
Najtańsze nowe Ople: Corsa i Crossland.

Który wybrać?

Ocenili nas

"

Jestem bardzo zadowolony z zakupu samochodu u Państwa. Pan Marcin Hoffman jest doskonałym sprzedawcą. Z pewnością polecę Państwa salon innym osobom. Pozdrawiam, :)

"

Więcej opinii 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Cena i dostepność w salonie - nowy Opel Mokka