Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Nowy Opel na Raty. Czym to się je?

Nowy Opel na raty

Nowy Opel MOKKA X w kredycie 50/50.

Jeśli chcesz tylko poznać ratę oplowskiego kredytu, przejdź niżej, do symulacji na Corsę i Astrę - dwa najczęściej kupowane w kredycie modele Opla. Dla cierpliwych - przybliżamy zakup nowego Opla na raty i czy się opłaca...

 

Jakie kredyty ma Opel?

 • kredyt 50/50 - czyli przy odbiorze nowego auta połowa ceny, po roku - druga połowa, jest prowizja, szczegóły w promocjach
 • kredyt 3x33% - j.w., czyli przy zakupie 34% ceny, po roku 33%, po kolejnym roku - znów 33%, ale tu już jest prowizja
 • kredyt 4x25% - j.w. tylko niższa rata i dłużej
 • tradycyjny ratalny na od 6 do 120 miesięcy
 • tradycyjny ratalny, ale z ratą balonową 50% na końcu - Drive new Opel

 

Który kredyt się najbardziej opłaca?

Szybka rata!
Zostaw to pole pus-te

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

Wg tradycyjnego liczenia, najtańszy jest kredyt 50/50. Nominalnie najmniej trzeba w nim bowiem dopłacić, w porównaniu do zakupu za gotówkę. RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) też wypadnie raczej najniższa.

Natomiast "tradycyjne liczenie" może dziś zawieść z powodu specyficznej sytuacji gospodarczej w Polsce, tzn. lawinowego wzrostu płac. W takiej sytuacji - paradoksalnie - być może warto wybrać kredyt o jak najdłuższym okresie spłaty, szczególnie jeśli ktoś dziś zarabia 2 tys. zł, a spodziewa się, że za kilka lat będzie zarabiał 4 tys. zł, bo np. w jego branży brak rąk do pracy.

Wszystko się rozbija o okres kredytowania i wysokość wpłaty własnej. Uważamy, że zwykły kredyt 50/50 (z prowizją), kredyt 3x33% i 4x25%, oraz Opel Kredyt ratalny są podobnie opłacalne, oczywiście przy takim samym okresie kredytowania. Zawsze warto poprosić o wyliczenie raty w kilku konfiguracjach.

 

Z jakim bankiem Opel współpracuje?

Z BGŻ BNP Paribas. Oraz z Getin Bankiem, czyli... polskim bankiem. Dla klienta praktycznie bez znaczenia. Ważniejsze, że ten drugi to średniej wielkości bank, a średnie i małe banki dają kredyty na lepszy - czytaj niższy - procent. Druga rzecz - Getin Bank wyspecjalizowany jest w obsłudze klienta detalicznego i jest jednym z pierwszych banków w Polsce pod względem sprzedaży kredytów samochodowych...

Wcześniej Opel współpracował GMAC Bankiem (zwanym również Opel Bankiem), wywodzącym się z USA. W następstwie kryzysu w 2008 r. i restrukturyzacji korporacji General Motors, GMAC Bank został wykupiony w Polsce przez Getin i przekształcił się w Idea Bank, czyli markę Getin Noble.

W salonach spotkasz się z nazwą "Opel Kredyt", ale są to właśnie kredyty w/w banków.

Ponadto poszczególni dealerzy Opla mogą współpracować z innymi bankami, już bez pośrednictwa importera, np. my - Dixi-Car - z PKO.

 

Kredyt 50/50, czy kredyt z comiesięczną ratą?

Faktem jest, że w salonach Opla forsowane były kredyty 50/50, 3x33% i 4x25%. Dlaczego? Powodów było kilka:

 1. Bywają marginalnie bardziej opłacalne dla banku. Przy zwykłym ratalnym, klient już po miesiącu spłaciłby pierwszą ratę, np. 500 zł, więc "uwolniłby się" od części zobowiązania, pozbawiając jednocześnie bank możliwości dalszego pobierania odsetek od tych 500 zł.
 2. W rzeczywistości jest to część prawdy. Bo już w wersji "Prawdziwe 0%" kredytu balonowego 50/50 to bank był "stratny": klient sobie obracał przez rok kapitałem rzędu 20-30 tys. zł, nie płacąc za to grosza, mógł wpłacić na lokatę i zainkasować odsetki, a po roku spłacić bank.
 3. Dla importera kredyt 50/50 jest korzystny, bo w reklamie można zastosować trik: napis wielkim fontem "Corsa już od [i tu pada 50% ceny nowego samochodu]", a niżej mniejszym fontem "w kredycie 50/50". Niby jasne dla każdego, ale marketingowo działa.
 4. Mniej zamieszania. Prostsza obsługa takiego kredytu to też zaleta, i to dla obydwu stron: i klienta, i banku - o racie pamiętamy raz na rok, a nie co miesiąc.

Natomiast obecnie sytuacja się zmienia i kredyty z ratą comiesięczną wróciły, znów są na nagłówkach, jednak kredyty balonowe 50/50, 3x33 i 4x25 pozostają w ofercie. Na stronie Finansowanie listujemy wszystkie kredyty.

 

Czy kredyt z ratą doroczną, np. 4x25% bardzo różni się od ratalnego?

Wbrew pozorom niewiele się dla klienta różni. Jeżeli ktoś chce kredyt ratalny na 36 miesięcy, z ratą co miesiąc, i wpłatą własną np. 25% ceny, to kredyt 4x25% jest z grubsza odpowiednikiem, tzn. 25% ceny płaci się przy odbiorze, a pierwsza rata jest po roku (zbiorcza, za cały rok), kolejna po dwóch latach, ostatnia - po trzech. Efekt: i tu, i tu samochód jest spłacony po trzech latach.

Natomiast jeszcze raz podkreślamy, że kredyt ratalny z płatnością co miesiąc, też mamy w ofercie.

Dział kredytów służy - poproś o wyliczenie obydwu.

 

Dlaczego importer dopłaca do kredytów?

Bo mu zależy na sprzedaży nowych samochodów. Stąd się biorą kredyty promocyjne (czytaj: na lepszych warunkach niż rynkowe). Promocyjne to te, które opisujemy w dziale promocje.

 

Przykład z życia

Nasz klient zapragnął Astry. Miał ją kupować na raty. A naprawdę: nie zapragnął, tylko myślał, że go stać na Astrę. Dopiero w Dixi uświadomiony został, że stać go na Insignię.

 

Komu polecamy zakup na raty?

Sytuacja 1

Pani Iwona ma stałą pracę - zajęcie na klika lat - bo jest specjalistką i trudno znaleźć kogoś na zastępstwo, nawet gdyby pracodawca chciał. Nie odłożyła na samochód, o którym marzy. Samochód to dla niej zabawka, przyjemność. Dla takiej osoby jest kredyt 50/50, 3x33% czy 4x25%.

Sytuacja 2

Pan Rafał ma 24 lata i właśnie zaczyna pierwszą pracę. Oszczędności nie ma, na samochodach się średnio zna i niekoniecznie lubi rajdy używanym po warsztatch. Dla takiej osoby jest albo:

 • Opel Kredyt, może być bez wpłaty własnej i niska rata co miesiąc - to dla osób, które jednak się przywiązują do samochodu i chcą mieć na własność,
 • albo Najem Konsumencki - samochód na 3-4 lata. Abonament miesięczny jeszcze niższy niż rata kredytu i jeśli p. Rafał nie będzie miał na koniec umowy na ratę balonową, odda pojazd dealerowi i są kwita. Po czym pan Rafał może wziąć w użytek kolejny model Opla - nowy, lepszy.

Sytuacja 3

Pan Janusz ma 50 lat, pracę na etacie i marzy o własnym biznesie, ale nie ma jeszcze pomysłu. Może czeka na wenę, a może na okazję. Natomiast ma oszczędności, ale i marzy o nowym samochodzie. Takiej osobie polecamy kredyty 50/50 czy 4x25%. Dlaczego? Gotówka p. Janusza zostaje na jego koncie - ma na rozkręcenie biznesu. Niewielki koszt kredytu (subsydiowanego przez importera), to opłata za "bezpieczeństwo mienia na koncie kwoty w razie jakiejś okazji".

Sytuacja 4

Pani Irena przychodzi do Dixi z gotówką i przeświadczeniem, że stać ją na nową Corsę. I nie chce kredytu, bo nie chce dać zarobić bankowi. Ale lepszy samochód w sumie by chciała. Takiej osobie pokażemy kredyt 50/50 - niski koszt kredytu, druga połowa ceny płatna po roku. I już klientka może wybrać dużo fajniejszą Astrę.

 

Czy jest u Opla kredyt bez wpłaty własnej?

Jest. Albo tradycyjny Opel Kredyt ratalny (na od pół roku do 10 lat), albo Drive New Opel (z ratą balonową na końcu). Zobacz też poradnik: Opel w abonamencie.

 

Jaki procent klientów kupuje samochód na raty?

W salonach Dixi z oplowskiego finansowania korzysta ok. 40% klientów. Przy czym połowa tej grupy to kredyty, a druga połowa leasingi.

W kredycie kupuje się samochody tańsze - Corsy, Astry, Crosslandy, Tivoli, Mokki. W leasingu droższe - Insignie, bardziej wypasione Astry hatchback i kombi, Zafiry, Grandlandy.

 

Czy mogę kupić Opla na raty w Toyota Bank?

Można, ale się nie opłaci. Banki mające w nazwie VW, Toyota, a także francuskobrzmiący, powiązany z pewnym francuskim koncernem samochodowym, udzielają, owszem, korzystnych kredytów, ale na ich samochody. Jeśli chcesz Opla, przypuszczamy, że kredyt najtaniej wyjdzie u nas.

 

 

Nowe auta najczęściej kupowane na raty

 

Nowy SsangYong Tivoli przód po liftingu

Deska rozdzielczaFoto

Nowy Tivoli 1.5 T‑GDi 163KM 4‑cylindrowa benzyna

W każdym samochodzie:

 • Mocny, ekonomomiczny silnik benzynowy 4‑cylindrowy Turbo 1.5 T‑GDi 163KM
 • Silnik napędzany łańcuchcem rozrządu!
 • Skrzynia 6-biegowa manualna
 • Opcja Automatyczna skrzynia biegów (korzystna cena)
 • Możliwość przystowowania do zasilania LPG (z poparciem importera, zachowujesz gwarancję)
 • 5 Lat Gwarancji
 • Opcja Napęd 4x4 (przystępna cena)

 

Cena wersji Joy CENOWY HIT

od 82 400 zł 91 900 zł

Wyprzedaż Rocznika 2023. Poliftingowe Tivoli. Poziom wyposażenia Joy. W standardzie m. in.:

 • Klimatyzacja
 • Szyby sterowane elektrycznie (przód i tył)
 • Radio 2DIN MP3 USB Bluetooth, 6 głośników + tuner cyfrowy DAB
 • Tempomat
 • Lusterka zewnętrzne elektrycznie regulowane i podgrzewane
 • Centralny zamek sterowany pilotem
 • Elektryczne wspomaganie kierownicy
 • Kierownica wielofunkcyjna regulowana góra-dół z przyciskami sterowania
 • Regulacja wysokości fotela kierowcy
 • Podłokietnik centralny ze schowkiem
 • Systemy bezpieczeństwa: Asystent pasa ruchu + alert o niebezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, Asystent zmęczenia kierowcy + TSR (rozpoznawanie znaków drogowych) + AEBS (autonomiczne hamowanie), ESP + ABS + ARP (ochrona przed dachowaniem), TCS - System kotroli trakcji, HDC (kontrola zjazdu ze wzniesienia) + HSA (asystent wjazdu na wzniesienie), Monitorowanie ciśnienia w oponach
 • Światła LED do jazdy dziennej
 • Czujnik zmierzchu i czujnik deszczu
 • 6 poduszek powietrznych (przednie, boczne w przednich fotelach, kurtyny powietrzne)
 • Mocowania fotelików dziecięcych Isofix
 • Tylna kanapa składana i dzielona 60:40
 • Immobilizer + Alarm
 • Zderzaki i klamki zewnętrzne w kolorze nadwozia
 • Klamki wewnętrzne srebrne
 • 16" felgi stalowe z kołpakami. Opony 205/65R16

 

Wybierz w/w rabat lub Upust 5 000 zł + Instalację LPG za 2000 PLN 6 500 zł do poliftingowego Tivoli '2023. WięcejZobacz auta od ręki

lub

Kredyt 50/50 Prawdziwe 0%. 50% płacisz przy odbiorze samochodu, 50% za rok. Nie ma prowizji bankowej! W inflacyjnym otoczeniu jest to de facto rabat na poziomie 5 000 zł.

 

Rata kredytu od 539 zł /miesiąc. Więcej

Głośnik, dźwięk Tivoli od 539 zł/mc (reklama)

Rata leasingu od 658 zł netto/miesiąc
Dostępny również Promocyjny Leasing od 104,9%.

Wynajem na firmę od 1089 zł +vat/mc z Assistance i samochodem zastępczym


Cena wersji AdventurePOPULARNY

od 92 400 zł 101 900 zł

Poziom wyposażenia Adventure. Wszystko to, co w wersji Joy, a dodatkowo m. in.:

 • Klimatyzacja dwustrefowa automatyczna
 • Audio z 8" wyświetlaczem Smart Audio, Android Auto / Apple CarPlay
 • Poduszka kolanowa kierowcy (razem 7 airbagów)
 • Czujniki parkowania z przodu i z tyłu
 • Kierownica i dźwignia zmiany biegów pokryte skórą
 • Kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach
 • Szyby boczne w drzwiach przednich atermiczne
 • Szyba kierowcy z zabezpieczeniem przed przycięciem palców
 • Osłony przeciwsłoneczne z lusterkami i oświetleniem
 • Kamera cofania
 • Relingi dachowe w kolorze srebrnym
 • Roleta bagażnika
 • Podwójna podłoga bagażnika
 • 16" felgi aluminiowe z oponami 205/65R16

 

5 lat gwarancji. Made in Korea. Opcja LPG

Opcje Automat i 4x4 - pytaj o cenę

Oszczędność, banknoty, portfel  Oferta specjalna - Grupy zawodowe i przedsiębiorcy


Dzwoń! Salon Raszyn/Warszawa (22) 716‑30‑20
Jazda próbna Zadaj pytanie

Na fot. mogą być widoczne elementy wyposażenia dodatkowego.

Nowy SsangYong Tivoli Grand woda z hydrantu miasto

Deska rozdzielczaFoto

Nowy Tivoli Grand 1.5 Turbo 163KM 4-cylindrowa benzyna

W każdym samochodzie:

 • Ponadprzeciętnie duży bagażnik w segmencie - pojemność 720-1440 litrów
 • Duża ilość miejsca w drugim rzędzie foteli (w Tivoli Grand jest go więcej niż w Tivoli)
 • Mocny, ekonomomiczny silnik benzynowy 4-cylindrowy Turbo 163KM
 • Silnik napędzany łańcuchcem rozrządu!
 • Skrzynia 6-biegowa manualna
 • Opcja Automatyczna skrzynia biegów (atrakcyjna cena)
 • Możliwość przystowowania do zasilania LPG (z poparciem importera, zachowujesz gwarancję)
 • 5 Lat Gwarancji

 

Cena wersji Joy CENOWY HIT

od 87 400 zł 96 900 zł

Wyprzedaż Rocznika 2023. Poliftingowe Tivoli Grand. Poziom wyposażenia Joy. W standardzie m. in.:

 • Klimatyzacja
 • Szyby sterowane elektrycznie (przód i tył)
 • Radio 2DIN MP3 USB Bluetooth, 6 głośników + tuner cyfrowy DAB
 • Tempomat
 • Lusterka zewnętrzne elektrycznie regulowane i podgrzewane
 • Centralny zamek sterowany pilotem
 • Elektryczne wspomaganie kierownicy
 • Kierownica wielofunkcyjna regulowana góra-dół z przyciskami sterowania
 • Regulacja wysokości fotela kierowcy
 • Podłokietnik centralny ze schowkiem
 • Systemy bezpieczeństwa: Asystent pasa ruchu + alert o niebezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, Asystent zmęczenia kierowcy + TSR (rozpoznawanie znaków drogowych) + AEBS (autonomiczne hamowanie), ESP + ABS + ARP (ochrona przed dachowaniem), TCS - System kotroli trakcji, HDC (kontrola zjazdu ze wzniesienia) + HSA (asystent wjazdu na wzniesienie), Monitorowanie ciśnienia w oponach
 • Światła LED do jazdy dziennej
 • Czujnik zmierzchu i czujnik deszczu
 • 6 poduszek powietrznych (przednie, boczne w przednich fotelach, kurtyny powietrzne)
 • Mocowania fotelików dziecięcych Isofix
 • Tylna kanapa składana i dzielona 60:40
 • Immobilizer + Alarm
 • Zderzaki i klamki zewnętrzne w kolorze nadwozia
 • Klamki wewnętrzne srebrne
 • 16" felgi stalowe z kołpakami. Opony 205/65R16

W/w rabat lub Upust 5 000 zł + Instalacja LPG za 2 000 PLN 6 500 zł do Tivoli Grand '2023. WięcejZobacz auta od ręki

lub

Upust 5 000 zł + Kredyt 50/50 Prawdziwe 0%. 50% płacisz przy odbiorze samochodu, 50% za rok. Nie ma prowizji bankowej!

Rata leasingu od 699 zł netto/miesiąc
Dostępny również Promocyjny Leasing od 104,9%.

Rata kredytu od 890 zł /miesiąc

Wynajem na firmę od 1169 zł +vat/mc z Assistance i samochodem zastępczym


Cena wersji Adventure POPULARNY

od 97 400 zł 106 900 zł

Poziom wyposażenia Adventure (polecamy!). Wszystko to, co w wersji Joy, a dodatkowo m. in.:

 • Klimatyzacja dwustrefowa automatyczna
 • Audio z 8" wyświetlaczem Smart Audio, Android Auto / Apple CarPlay
 • Poduszka kolanowa kierowcy (razem 7 airbagów)
 • Czujniki parkowania z przodu i z tyłu
 • Kierownica i dźwignia zmiany biegów pokryte skórą
 • Kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach
 • Szyby boczne w drzwiach przednich atermiczne
 • Osłony przeciwsłoneczne z lusterkami i oświetleniem
 • Kamera cofania
 • Relingi dachowe w kolorze srebrnym
 • Roleta bagażnika
 • Podwójna podłoga bagażnika
 • 16" felgi aluminiowe z oponami 205/65R16
5 lat gwarancji. Made in Korea. Opcja LPG

Opcja Skrzynia automat - pytaj o cenę.

Oszczędność, banknoty, portfel  Oferta specjalna - Grupy zawodowe i przedsiębiorcy


Dzwoń! Salon Raszyn/Warszawa (22) 716‑30‑20
Jazda próbna Zadaj pytanie

Na fot. mogą być widoczne elementy wyposażenia dodatkowego.

 

 

Gotowy? Poproś o ofertę

Kredyty / leasingi salon W­wa / Raszyn

603 920 182,   605 900 860

609 822 122 - leasing PKO

tel. (22) 716 30 20 wew. 6

pon‑pt 8.30‑18.30

Dział finansowania Radom

tel. (48) 360 98 26

Klientów Dixi‑Car Radom zapraszamy do Raszyna!

 

 

Promocyjne finansowanie

 

HALOOO! Specjalna oferta finansowania na obecne czasy:

 

Używane auto na raty a nowy samochód?

Na nowy samochód kredyt będzie tańszy. Do kredytu na nówkę dopłaca importer, a na używkę, jest to kredyt na warunkach rynkowych.

Co nie znaczy, że klienci nie zaciągają kredytów na używane. U nas w salonie ok. 40% klientów kupuje używany na kredyt (nasz oplowski), typowo rozłożony na 3-5 lat.

 

Wpis do dowodu

Coraz rzadziej, ale przy niektórych kredytach banki życzą sobie wpisu do dowodu rejestracyjnego. Kłopot niewielki, ale małe mankamenty są:

 • nie każdy chce się chwalić takim wpisem
 • przy sprzedaży samochodu wpis trzeba usunąć, potrzebne zaświadczenie z banku i wizyta w wydziale komunikacji
 • podobnie przy wymianie dowodu, bo np. skończyły się miejsca na badanie techniczne

U nas od kilku lat nie zdarzyło się, żeby bank zażądał wpisu do dowodu.

 

Czy warto kupować samochód na raty?

Warto poprosić nas o koszt kredytu, a potem zapytać się: "Czy posiadanie nowego samochodu dziś, zamiast za dwa lata jest dla mnie warte 1300 zł [załóżmy, że tyle kosztuje kredyt]?".

Jeśli porównać kredyt w czasach niskich stóp procentowych i relatywnie wysokiego wzrostu gospodarczego (a więc i rosnących płac) - a taką sytuację mamy w Polsce obecnie, to zakup na raty jest mniej ryzykowny niż gdybyśmy mieli zastój gospodarczy i wysokie stopy procentowe.

 

Mam firmę, jednoosobową działalność. Kredyt, czy leasing?

Prawie zawsze leasing. Można "odliczyć" samochód w ciągu dwóch lat. Przy kredycie - w ciągu 5 lat, bo obowiązuje amortyzacja. Więcej w poradniku. Ew. porozmawiaj z naszymi konsultantami ds. obsługi małych firm.

Opel ma firmowy Opel Leasing - we współpracy z Masterlease.

 

Leasing na osobę fizyczną?

Tzw. Najem Konsumencki. Jest tu pewna bariera mentalna, tzn. "nie jestem właścicielem". Ale pojawiają się już u nas osoby, które nie chcą mieć samochodu na własność. Opłacalność - podobna kredyt vs leasing dla osoby fizycznej. Zdolność kredytowa - lepsza nawet przy leasingu. Właścicielem można zostać po spłaceniu samochodu w leasingu. Więc?

 

 

Gotowy? Poproś o ofertę

Kredyty / leasingi salon W­wa / Raszyn

603 920 182,   605 900 860

609 822 122 - leasing PKO

tel. (22) 716 30 20 wew. 6

pon‑pt 8.30‑18.30

Dział finansowania Radom

tel. (48) 360 98 26

Klientów Dixi‑Car Radom zapraszamy do Raszyna!

 

 

Promocyjne finansowanie

 

HALOOO! Specjalna oferta finansowania na obecne czasy:

 

 

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, nauczyciel, taksówkarz - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfrą. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

 

 

 

78% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka Automatu. Mamy to!

02.2023

Lewarek zmiany biegów automatu, podgrzewane fotele, usb, start stop, ładowarka indukcyjna

78% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka auta z automatyczną skrzynią biegów. Mamy to! SsangYong to producent SUV‑ów i crossoverów z Korei. Każdy z modeli jest dostępny z automatem. Na wyprzedaży rocznika 2023 rabat do 25 000 zł.

I mamy te samochody - są w salonie Dixi-Car od ręki. SsangYong odnotował w Polsce w 2022 roku 400-procentowy wzrost sprzedaży. Co ciekawe, premiera 2023 - nowy Torres - został pokazany w Polsce jako pierwszym kraju w Europie.

Duża marka koreańska w Polsce. Na dodatek specjalizująca się w samochodach z automatycznymi skrzyniami biegów. Zgodnie z preferencjami kupujących nakreślonymi przez Otomoto na podstawie wyszukiwań w tym portalu.

SsangYong to najstarszy producent SUV-ów i crossoverów z Korei, a samochody nowe mają korzystne ceny i 5 lat gwarancji (na Torresa - 10 Lat Gwarancji). Dodatkowo opcje 4WD, Automatyczna skrzynia, LPG (instalacja dedykowana do samochodu przez importera).

Źródło: Szukamy tanich, używanych samochodów i marzymy o nowych SUVach - OTOMOTO prezentuje motoryzacyjne trendy z 2022 roku. Otomoto.pl 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Kredyt promocja SsangYong Tivoli. Rata od 539 zł +vat/mc