Nowy Opel na Raty. Czym to się je?

Jeśli chcesz tylko poznać ratę oplowskiego kredytu, przejdź niżej, do symulacji na Corsę i Astrę - dwa najczęściej kupowane w kredycie modele Opla. Dla cierpliwych - przybliżamy zakup nowego Opla na raty i czy się opłaca...

 

Jakie kredyty ma Opel?

 • kredyt 50/50 - czyli przy odbiorze nowego auta połowa ceny, po roku - druga połowa, jest prowizja, szczegóły w promocjach
 • kredyt 3x33% - j.w., czyli przy zakupie 34% ceny, po roku 33%, po kolejnym roku - znów 33%, ale tu już jest prowizja
 • kredyt 4x25% - j.w. tylko niższa rata i dłużej
 • tradycyjny ratalny na od 6 do 120 miesięcy - sprawdź ratę
 • tradycyjny ratalny, ale z ratą balonową 50% na końcu - Drive new Opel

 

Który kredyt się najbardziej opłaca?

Szybka rata!
Zostaw to pole pus-te


Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

Wg tradycyjnego liczenia, najtańszy jest kredyt 50/50. Nominalnie najmniej trzeba w nim bowiem dopłacić, w porównaniu do zakupu za gotówkę. RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) też wypadnie raczej najniższa.

Natomiast "tradycyjne liczenie" może dziś zawieść z powodu specyficznej sytuacji gospodarczej w Polsce, tzn. lawinowego wzrostu płac. W takiej sytuacji - paradoksalnie - być może warto wybrać kredyt o jak najdłuższym okresie spłaty, szczególnie jeśli ktoś dziś zarabia 2 tys. zł, a spodziewa się, że za kilka lat będzie zarabiał 4 tys. zł, bo np. w jego branży brak rąk do pracy.

Wszystko się rozbija o okres kredytowania i wysokość wpłaty własnej. Uważamy, że zwykły kredyt 50/50 (z prowizją), kredyt 3x33% i 4x25%, oraz Opel Kredyt ratalny - tu sprawdź jego ratę - są podobnie opłacalne, oczywiście przy takim samym okresie kredytowania. Zawsze warto poprosić o wyliczenie raty w kilku konfiguracjach.

 

Z jakim bankiem Opel współpracuje?

Z BGŻ BNP Paribas. Oraz z Getin Bankiem, czyli... polskim bankiem. Dla klienta praktycznie bez znaczenia. Ważniejsze, że ten drugi to średniej wielkości bank, a średnie i małe banki dają kredyty na lepszy - czytaj niższy - procent. Druga rzecz - Getin Bank wyspecjalizowany jest w obsłudze klienta detalicznego i jest jednym z pierwszych banków w Polsce pod względem sprzedaży kredytów samochodowych...

Wcześniej Opel współpracował GMAC Bankiem (zwanym również Opel Bankiem), wywodzącym się z USA. W następstwie kryzysu w 2008 r. i restrukturyzacji korporacji General Motors, GMAC Bank został wykupiony w Polsce przez Getin i przekształcił się w Idea Bank, czyli markę Getin Noble.

W salonach spotkasz się z nazwą "Opel Kredyt", ale są to właśnie kredyty w/w banków.

Ponadto poszczególni dealerzy Opla mogą współpracować z innymi bankami, już bez pośrednictwa importera, np. my - Dixi-Car - z PKO.

 

Kredyt 50/50, czy kredyt z comiesięczną ratą?

Faktem jest, że w salonach Opla forsowane były kredyty 50/50, 3x33% i 4x25%. Dlaczego? Powodów było kilka:

 1. Bywają marginalnie bardziej opłacalne dla banku. Przy zwykłym ratalnym, klient już po miesiącu spłaciłby pierwszą ratę, np. 500 zł, więc "uwolniłby się" od części zobowiązania, pozbawiając jednocześnie bank możliwości dalszego pobierania odsetek od tych 500 zł.
 2. W rzeczywistości jest to część prawdy. Bo już w wersji "Prawdziwe 0%" kredytu balonowego 50/50 to bank był "stratny": klient sobie obracał przez rok kapitałem rzędu 20-30 tys. zł, nie płacąc za to grosza, mógł wpłacić na lokatę i zainkasować odsetki, a po roku spłacić bank.
 3. Dla importera kredyt 50/50 jest korzystny, bo w reklamie można zastosować trik: napis wielkim fontem "Corsa już od [i tu pada 50% ceny nowego samochodu]", a niżej mniejszym fontem "w kredycie 50/50". Niby jasne dla każdego, ale marketingowo działa.
 4. Mniej zamieszania. Prostsza obsługa takiego kredytu to też zaleta, i to dla obydwu stron: i klienta, i banku - o racie pamiętamy raz na rok, a nie co miesiąc.

Natomiast obecnie sytuacja się zmienia i kredyty z ratą comiesięczną wróciły, znów są na nagłówkach, jednak kredyty balonowe 50/50, 3x33 i 4x25 pozostają w ofercie. Na stronie Finansowanie listujemy wszystkie kredyty.

 

Czy kredyt z ratą doroczną, np. 4x25% bardzo różni się od ratalnego?

Wbrew pozorom niewiele się dla klienta różni. Jeżeli ktoś chce kredyt ratalny na 36 miesięcy, z ratą co miesiąc, i wpłatą własną np. 25% ceny, to kredyt 4x25% jest z grubsza odpowiednikiem, tzn. 25% ceny płaci się przy odbiorze, a pierwsza rata jest po roku (zbiorcza, za cały rok), kolejna po dwóch latach, ostatnia - po trzech. Efekt: i tu, i tu samochód jest spłacony po trzech latach.

Natomiast jeszcze raz podkreślamy, że kredyt ratalny z płatnością co miesiąc, też mamy w ofercie - zoabcz raty.

Dział kredytów służy - poproś o wyliczenie obydwu.

 

Dlaczego importer dopłaca do kredytów?

Bo mu zależy na sprzedaży nowych samochodów. Stąd się biorą kredyty promocyjne (czytaj: na lepszych warunkach niż rynkowe). Promocyjne to te, które opisujemy w dziale promocje.

 

Przykład z życia

Nasz klient zapragnął Astry. Miał ją kupować na raty. A naprawdę: nie zapragnął, tylko myślał, że go stać na Astrę. Dopiero w Dixi uświadomiony został, że stać go na Insignię.

 

Komu polecamy zakup na raty?

Sytuacja 1

Pani Iwona ma stałą pracę - zajęcie na klika lat - bo jest specjalistką i trudno znaleźć kogoś na zastępstwo, nawet gdyby pracodawca chciał. Nie odłożyła na samochód, o którym marzy. Samochód to dla niej zabawka, przyjemność. Dla takiej osoby jest kredyt 50/50, 3x33% czy 4x25%.

Sytuacja 2

Pan Rafał ma 24 lata i właśnie zaczyna pierwszą pracę. Oszczędności nie ma, na samochodach się średnio zna i niekoniecznie lubi rajdy używanym po warsztatch. Dla takiej osoby jest albo:

 • Opel Kredyt, może być bez wpłaty własnej i niska rata co miesiąc - to dla osób, które jednak się przywiązują do samochodu i chcą mieć na własność,
 • albo Najem Konsumencki - samochód na 3-4 lata. Abonament miesięczny jeszcze niższy niż rata kredytu i jeśli p. Rafał nie będzie miał na koniec umowy na ratę balonową, odda pojazd dealerowi i są kwita. Po czym pan Rafał może wziąć w użytek kolejny model Opla - nowy, lepszy.

Sytuacja 3

Pan Janusz ma 50 lat, pracę na etacie i marzy o własnym biznesie, ale nie ma jeszcze pomysłu. Może czeka na wenę, a może na okazję. Natomiast ma oszczędności, ale i marzy o nowym samochodzie. Takiej osobie polecamy kredyty 50/50 czy 4x25%. Dlaczego? Gotówka p. Janusza zostaje na jego koncie - ma na rozkręcenie biznesu. Niewielki koszt kredytu (subsydiowanego przez importera), to opłata za "bezpieczeństwo mienia na koncie kwoty w razie jakiejś okazji".

Sytuacja 4

Pani Irena przychodzi do Dixi z gotówką i przeświadczeniem, że stać ją na nową Corsę. I nie chce kredytu, bo nie chce dać zarobić bankowi. Ale lepszy samochód w sumie by chciała. Takiej osobie pokażemy kredyt 50/50 - niski koszt kredytu, druga połowa ceny płatna po roku. I już klientka może wybrać dużo fajniejszą Astrę.

 

Czy jest u Opla kredyt bez wpłaty własnej?

Jest. Albo tradycyjny Opel Kredyt ratalny (na od pół roku do 10 lat), albo Drive New Opel (z ratą balonową na końcu). Zobacz też poradnik: Opel w abonamencie.

 

Jaki procent klientów kupuje samochód na raty?

W salonach Dixi z oplowskiego finansowania korzysta ok. 40% klientów. Przy czym połowa tej grupy to kredyty, a druga połowa leasingi.

W kredycie kupuje się samochody tańsze - Corsy, Astry, Crosslandy, Mokki. W leasingu droższe - Insignie, bardziej wypasione Astry hatchback, i kombi, Zafiry Life, Grandlandy X.

 

Czy mogę kupić Opla na raty w Toyota Bank?

Można, ale się nie opłaci. Banki mające w nazwie VW, Toyota, a także francuskobrzmiący, powiązany z pewnym francuskim koncernem samochodowym, udzielają, owszem, korzystnych kredytów, ale na ich samochody. Jeśli chcesz Opla, przypuszczamy, że kredyt najtaniej wyjdzie u nas.

 

 

Nowe Ople najczęściej kupowane na raty

 

Nowy Opel Astra V

Deska rozdzielczaFoto

Nowa Astra V Enjoy 1.4 Turbo 150KM hatchback CENOWY HIT Wyprodukowano w Polsce

Wyposażenie STANDARDOWE, czyli m.in.:

 • Klimatyzacja dwustrefowa elektroniczna
 • System multimedialny R4.0 IntelliLink z łączami Bluetooth®, USB. Zawiera: 4 (6) głośniki,
  kolorowy ekran dotykowy 7", system obsługi komend głosowych przez smartfon
 • Centralny zamek, kluczyk składany
 • Elektrycznie sterowane szyby przednie i tylne
 • Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka
 • Komputer pokładowy, kierownica pokryta skórą
 • Tempomat
 • Światła LED do jazdy dziennej

oraz dodatkowo:
- Pakiet "Biznes Plus" - reflektory przeciwmgielne, czujniki parkowania przod i tył, konsola centralna z przesuwanym podłokietnikiem i zamykanym schowkiem, chromowane zewnętrzne listwy wzdłuż okien bocznych
- Pakiet "Dobrej Widoczności" - automatyczne sterowanie światłami z czujnikiem oświetlenia (tunelowym), światłoczułe
lusterko wewnętrzne, czujnik deszczu
- Pakiet "Oświetlenia Wnętrza" - lampki do czytania z tyłu, podświetlane lusterka w osłonach przeciwsłonecznych

CENA

od Ostatnia sztuka

w Wyprzedaży rocznika. Wersja z niemieckim silnikiem 4‑cylindrowym 1.4 Turbo 150KM i Automatem 6-biegowym

4 lata pełnej ochrony gwarancyjnej

Czy mogę kupić po niższej cenie? Zobacz

Finansowanie

Rata od 689 zł /miesiąc w Opel Flash Kredyt.
Dostępne również kredyty 3x33% i 4x25%.

Promocyjny kredyt 50/50 zero procent.
Promocyjny Leasing od 100%.

Rata od 689 zł netto/miesiąc w Opel Flash Leasing.

Abonament z serwisem od 689 zł +vat/mc w wynajmie Opel Free2Move na firmę


Dzwoń! Salon Raszyn/Warszawa (22) 716‑30‑20 • Radom 603‑750‑325, (48) 360‑98‑26
Zadaj pytanie

Na fot. mogą być widoczne elementy wyposażenia dodatkowego.

Nowy Opel Corsa FAutoBest 2020 logo

Deska rozdzielczaFoto

Nowa Corsa Edition 1.2 benzyna 75KMCENOWY HIT

Wyposażenie Standardowe + dodatki w wersji Edition:

 • Klimatyzacja, nawiewy na tylne siedzenia, klamki zewnętrzne w kolorze nadwozia (dodatki wersji Edition)
 • System Multimedia z łączami Bluetooth, USB i tunerem cyfrowym DAB, 6 głośników, kolorowy ekran dotykowy 7", system obsługi komend głosowych przez smartfon
 • Kolorowy wyświetlacz graficzny 3.5-calowy pomiędzy wskaźnikami
 • Pakiet NCAP (układ rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości, system ostrzegania przed kolizją, również z pieszym, i automatycznego hamowania przy niskich prędkościach, system wykrywania zmęczenia kierowcy)
 • Układ utrzymania na pasie ruchu
 • Komputer pokładowy, tempomat
 • Elektrycznie sterowane szyby przednie
 • Zdalnie sterowany centralny zamek
 • Elektrycznie sterowane lusterka zewnętrze w kolorze nadwozia
 • Obręcze kół ze stopów lekkich 16x6,5", z oponami 195/55 R16 87H

CENA

od 60 890 zł 62 890 zł

Rok produkcji 2021. Nadwozie 5-drzw., poziom wyposażenia 'Edition'.

od 55 390 zł

Rocznik 2021. Nadwozie 5-drzw., poziom wyposażenia 'Corsa'. W porównaniu z 'Edition' m.in. klimatyzacja, aluminiowe felgi są tu opcjonalne.

Czy mogę kupić po niższej cenie? Zobacz

Finansowanie

Rata od 525 zł /miesiąc w Opel Flash Kredyt/Leasing.
lub od 499 zł /miesiąc w Opel Kredyt z ubezpieczeniem w razie utraty pracy, wypadku, choroby.
Dostępne również kredyty 3x33% i 4x25%.

Promocyjny kredyt 50/50 zero procent.
Promocyjny Leasing od 100%.

Abonament z serwisem, ubezpieczeniem od 539 zł +vat/mc w wynajmie Opel Free2Move na firmę


Dzwoń! Salon Raszyn/Warszawa (22) 716‑30‑20 • Radom 603‑750‑325, (48) 360‑98‑26
Zadaj pytanie

Zdjęcia mogą przedstawiać elementy wyposażenia dodatkowego.

 

 

Gotowy? Poproś o ofertę

Kredyty / leasingi salon W­wa / Raszyn

603 920 182,   605 900 860

601 340 336 - leasing PKO

tel. (22) 716 30 20 wew. 7

Dział finansowania Salon Radom

605 992 834

tel. (48) 360 98 26 wew. 7

 

 

Promocyjne finansowanie

 

HALOOO! Specjalna oferta finansowania na czas po pandemii:

 

Używane auto na raty a nowy samochód?

Na nowy samochód kredyt będzie tańszy. Do kredytu na nówkę dopłaca importer, a na używkę, jest to kredyt na warunkach rynkowych.

Co nie znaczy, że klienci nie zaciągają kredytów na używane. U nas w salonie ok. 40% klientów kupuje używany na kredyt (nasz oplowski), typowo rozłożony na 3-5 lat.

 

Wpis do dowodu

Coraz rzadziej, ale przy niektórych kredytach banki życzą sobie wpisu do dowodu rejestracyjnego. Kłopot niewielki, ale małe mankamenty są:

 • nie każdy chce się chwalić takim wpisem
 • przy sprzedaży samochodu wpis trzeba usunąć, potrzebne zaświadczenie z banku i wizyta w wydziale komunikacji
 • podobnie przy wymianie dowodu, bo np. skończyły się miejsca na badanie techniczne

U nas od kilku lat nie zdarzyło się, żeby bank zażądał wpisu do dowodu.

 

Czy warto kupować samochód na raty?

Warto poprosić nas o koszt kredytu, a potem zapytać się: "Czy posiadanie nowego samochodu dziś, zamiast za dwa lata jest dla mnie warte 1300 zł [załóżmy, że tyle kosztuje kredyt]?".

Jeśli porównać kredyt w czasach niskich stóp procentowych i relatywnie wysokiego wzrostu gospodarczego (a więc i rosnących płac) - a taką sytuację mamy w Polsce obecnie, to zakup na raty jest mniej ryzykowny niż gdybyśmy mieli zastój gospodarczy i wysokie stopy procentowe.

 

Mam firmę, jednoosobową działalność. Kredyt, czy leasing?

Prawie zawsze leasing. Można "odliczyć" samochód w ciągu dwóch lat. Przy kredycie - w ciągu 5 lat, bo obowiązuje amortyzacja. Więcej w poradniku. Ew. porozmawiaj z naszymi konsultantami ds. obsługi małych firm.

Opel ma firmowy Opel Leasing - we współpracy z Masterlease.

 

Leasing na osobę fizyczną?

Tzw. Najem Konsumencki - zobacz wysokość raty. Jest tu pewna bariera mentalna, tzn. "nie jestem właścicielem". Ale pojawiają się już u nas osoby, które nie chcą mieć samochodu na własność. Opłacalność - podobna kredyt vs leasing dla osoby fizycznej. Zdolność kredytowa - lepsza nawet przy leasingu. Właścicielem można zostać po spłaceniu samochodu w leasingu. Więc?

 

 

Gotowy? Poproś o ofertę

Kredyty / leasingi salon W­wa / Raszyn

603 920 182,   605 900 860

601 340 336 - leasing PKO

tel. (22) 716 30 20 wew. 7

Dział finansowania Salon Radom

605 992 834

tel. (48) 360 98 26 wew. 7

 

 

Promocyjne finansowanie

 

HALOOO! Specjalna oferta finansowania na czas po pandemii:

 

 

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę na nowy samochód z dobrą ceną! Lub zadzwoń!

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Mam już Opla (lub ma ktoś z rodziny, lub ma moja firma)
Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, taksówkarz, niepełnosprawny - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

 

 

 

Dixi‑Car pierwszym dealerem Opla w Warszawie!

Opel Insignia, Zachęta Warszawa tęcza

W 2021 Dixi‑Car urósł do roli czołowego dealera Opla w Warszawie. Wcześniej byliśmy kojarzeni z przedmieściami stolicy, kupowali samochody u nas właściciele podmiejskich willi i przedsiębiorcy. Sytuacja się zmienia - w marcu 2021 jesteśmy już pierwszym dealerem w Warszawie, pod względem sprzedaży nowych samochodów.

Nowa Insignia z Dixi-Car pod Narodową Galerią Sztuki Zachęta i pod Warszawską Nike ma nie tylko symbolizować związki Dixi‑Car z Warszawą. To przede wszystkim symbol otwarcia marki Opel zarówno na prących do przodu innowatorów, jak i czerpiących siłę z chlubnej przeszłości.

Opel ma propozycje dla obydwu grup - choćby nową Mokkę i Crosslanda. Zapraszamy!

 

Salon Warszawa / Raszyn

(22) 716 30 20 wew. 1

Salon Radom

(48) 360 98 26 wew. 2

 

Warszawska Nike pomnik, samochód demonstracyjny

Demonstracyjny Opel Insignia Sports Tourer z Dixi-Car pod Pomnikiem Bohaterów Warszawy. Nike - bogini zwycięstwa. 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowy Opel Mokka od ręki, kredyt 50/50