Opel z AUTOMAT-em. Który model wybrać? Historie z życia

 

Klienci są ciągle zdziwieni, jak szeroka jest gama Opel w automacie. Które modele warto kupić ze skrzynią automatyczną, niuanse automatów w Oplu, przypadki z życia naszego salonu.

 

Królowie automatów w ofercie Opla

 

Opel Insignia automat

Insignia

Zobacz też generację B

Ok. 50% nowych egzemplarzy wyjeżdża z automatem

z salonu Dixi-Car

Zafira Tourer skrzynia automatyczna

Zafira

Ok. 40% nowych egzemplarzy wyjeżdża z automatem

z salonu Dixi-Car

MOKKA X ze skrzynia biegów automatyczną

Mokka / MOKKA X

Ok. 30% nowych egzemplarzy wyjeżdża z automatem

z salonu Dixi-Car

 

I te procenty ciągle rosną na rzecz automatów. Z popularnych modeli jeszcze Astra i Corsa.

Pierwsze miejsce tak naprawdę zajmował duży SUV Antara, ponad 50% sprzedaży z automatem. Czekamy na nową Antarę B.

 

 

Dlaczego ludzie wybierają droższą skrzynię automatyczną?

Komfort i bezpieczeństwo - silnik nie gaśnie, gdy "pomylimy się z biegami i sprzęgłem" - częste przy skrzyni ręcznej, gdy ruszamy spod świateł. Automat zawsze w takiej sytuacji zachowuje się bezbłędnie, ew. możemy go "pogonić" pedałem gazu.

Drugi powód - nie każdy lubi wachlować lewarkiem zmiany biegów, szczególnie gdy ma w perspektywie godzinny dojazd do domu w korku.

Trzeci - sytuacje szczególne - wyjeżdżamy z garażu podziemnego, albo na rampie w galerii handlowej - spory spadek - przy manualu stres, automat znów reaguje bezbłędnie.

 

Badanie brytyjskie: z automatem mniej stresu

mówi szef sprzedaży w Dixi-Car

W Wlk. Brytanii posadzono grupę kierowców do samochodów z manualami i drugą grupę - do automatów. Obie grupy opięto czujnikami mierzącymi stres za kierownicą. Domyślacie się, jakie były wyniki... Ci jadący automatem, doświadczali mniej stresu!

 

Mamy liczne relacje klientów, którzy przesiedli się do automatów i nie przewidują powrotu do manuala.

 

Jak zaczęliśmy sprzedawać automaty?

mówi szef sprzedaży w Dixi-Car

Automat zachwycił mnie w latach 90., gdy znajomy sprowadził z USA Hyundaia Elantrę. Sam wtedy jeździłem pf 126p ze skrzynią manualną. Dziś Insignię, Mokkę do jazd testowych staramy się mieć ze skrzynią automatyczną. Nasi handlowcy, biorąc taki samochód na wieczór do domu, "zarażają się" automatami, łatwiej im potem przekazać swoje własne "Wow" klientom.

 

 

Automat a tempomat aktywny

Z zaletami tempomatu (utrzymuje zadaną prędkość samochodu, np. na autostradzie) zapoznaje się coraz więcej klientów, ale nie wszyscy znają możliwości tempomatu aktywnego, szczególnie w tandemie z automatyczną skrzynią biegów. Otóż tempomat aktywny "jedzie za nas" w kolumnie samochodów, czyli jeśli kolumna zwalnia do 50 km/h, a na tempomacie mamy ustawione 90 km/h, to nasz samochód sam zwalnia, a potem sam przyspiesza. Tego nie potrafi zwykły tempomat.

Ale... o ile w skrzyni manualnej, jeśli jechaliśmy na "piątce", musimy zredukować bieg sami, tempomat tego nie zrobi za nas, to już przy skrzyni automatycznej i tempomacie aktywnym biegi się zmieniają same z piątki na czwórkę, trójkę i z powrotem na piątkę.

Jeszcze bardziej na korzyść automatu sprawa się ma, gdy poprzedzający nas samochód zatrzyma się, np. na światłach. Wtedy samochód ze skrzynią automatyczną sam zwolni do 0 km/h (zatrzyma się), a żeby ruszyć bądź muskamy stopą pedał gazu, bądź ręką dźwigienkę tempomatu na kierownicy. Samochód z automatem sam rozpędzi się do zadanej prędkości, np. 90 km/h.

Tempomaty aktywne były dostępne w Oplach od pewnego czasu, ale funkcja "pełnego stopu" pojawiła się np. w Insigni po face liftingu, czyli w 2013 r.

 

Z życia: Powrót z Mazur Insignią Automat + tempomat aktywny

mówi szef sprzedaży w Dixi-Car

"Luźny korek", kolumna samochodów z prędkością zmienną 40 - 90 km/h. Zadaję na tempomacie aktywnym 110 km/h. Mogę zdjąć buty i słuchać audiobooka, bo samochód jedzie sam za poprzedzającym autem. Jeśli tamten zwalnia do 40 km/h, moja Insignia sama zwalnia, a potem przyspiesza, utrzymując bezpieczny dystans.

 

 

Automat a holowanie przyczepy

Szczególnie ciężkiej, kempingowej. Będziemy często zmieniać biegi, szczególnie w Czechach, na Słowacji, w terenie górzystym. Z automatem holuje się przyczepę łatwiej, odpada nam wahlowanie lewarkiem.

Jaka kategoria prawa jazdy z przyczepą?

 

Specyfika automatów Opla

Opel ma w ofercie tradycyjne automaty, czyli hydrokinetyczne, 6-biegowe. Inaczej niż niektórzy konkurenci, którzy przeszli na tzw. skrzynie automatyczne DSG. Obydwa rodzaje skrzyni automatycznych mają wady i zalety, ale... koło dwumasowe występuje w DSG, a nie występuje w automatach hydrokinetycznych. Koło dwumasowe jest w zasadzie częścią eksploatacyjną - do wymiany średnio co 100 tys. km. Wymiana jest kosztowna.

Śmiemy bronić tezy, że automat Opla jest statystycznie mniej awaryjny niż skrzynia manualna wraz z jej newralgicznymi podzespołami: ciernym sprzęgłem i kołem dwumasowym.

W automacie tradycyjnym nie "spalimy" sprzęgła, jak w manualu.

 

Czy automat warto do każdego modelu Opla?

Tak twierdzimy - do osobowych. I skrzynie automatyczne są dostępne od poręcznej Corsy do Insigni. W mniejszych modelach jest to tzw. skrzynia zautomatyzowana Easytronic, w cennikach oznaczona kodem "MTA", w odróżnieniu od "AT" - pełnego automatu. Prostsza budowa Easytonica i wymaga mniejszej dopłaty.

 

Z życia: Wielki uśmiech klientki

mówi szef sprzedaży w Dixi-Car

Pewna pani przyjechała do nas zastanawiając się nad kupnem Mokki. Zawsze jeździła manualem, więc chciała Mokkę z takąż skrzynią. Podczas jazdy testowej spytałem się, czy rozważa skrzynię automatyczną, której jestem od kilkunastu lat zwolennikiem i jednocześnie użytkownikiem. Pani na początku twierdziła, że nie, ale po namowach z mojej strony w stylu, że być może ma jedyną okazję przetestować jazdę samochodem ze skrzynią automatyczną, zgodziła się. Zabrałem ją na jazdę próbną większą Antarą z automatem. Klientka wróciła z wielkim uśmiechem na twarzy, tego samego dnia podpisała umowę na Mokkę z automatem, mówiąc, że właśnie z tego, w swoim przyszłym samochodzie, najbardziej się cieszy. Kilka miesięcy później, w czasie wizyty w naszym salonie, dziękowała mi, że ją namówiłem na automat i wspomniała o wielkim uśmiechu własnej siostry, której pożyczyła swojego SUVa, i która stwierdziła, że następny jej samochód też będzie ze skrzynią automatyczną

 

Zobacz też:

Jak wybrać skrzynię biegów: ręczna czy automatyczna?

 

 

Dzieje się

 

 

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę na nowy samochód z dobrą ceną! Lub zadzwoń!

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Mam już Opla (lub ma ktoś z rodziny, lub ma moja firma)
Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, taksówkarz, niepełnosprawny - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

 

 

Streszczenie: opel, automat, skrzynia biegów automatyczna, insignia, zafira, mokka, aktywny tempomat

 

 

OKAZJA!

Zarejestrowane auta bez przebiegu: 120 SZTUK w Dixi‑Car

Zarejestrowane samochody bez przebiegu

Update czerwiec 2020: w Dixi‑Car mamy 120 zarejestrowanych samochodów BEZ PRZEBIEGU od ręki. Gratka dla oszczędnych. Skąd się wzięła?

Tak naprawdę są to fabrycznie nowe samochody - Ople Corsa, Astra, Crossland X, Grandland X, Insignia i inne modele - ale w cenie używanego - czytaj dalej.

Zrobiliśmy w Dixi‑Car zapasy aut w "starych" cenach i z silnikami spełniającymi łagodniesze normy. Bo w 2020 roku nowe samochody muszą zdrożeć - tu wyjaśnienie. Musieliśmy te auta zarejestrować na naszą firmę, bo był deadline - niektóre modele/wersje można było zarejestrować tylko do końca 2019.

Dzięki temu korzystasz!

  • kupujesz samochód w Super Cenie - cena jak w używanym, a faktycznie pojazd nowy
  • samochody te kilka miesięcy stały u nas na placu - są bez przebiegu - nawet im nie założyliśmy tablic rejestracyjnych
  • mają czyste silniki Euro 6d-Temp (poprzednia norma), dzięki czemu auto będzie tańsze w serwisie. W roczniku 2020 już takiego nie kupisz.
  • nie płacisz podatku PCC, jak przy aucie używanym, bo kupujesz na fakturę od dealera
  • kredyt, leasing, wynajem Opel Free2Move u nas na miejscu w jeden dzień

Jak kupić?

Zadzwoń po listę samochodów z ceną: Salon Warszawa/Raszyn (22) 716 30 20 -- Salon Radom (48) 360 98 26

 

Zobacz Nowoczesne finansowanie.

Możemy taki samochód wydać od ręki, a Ty go będziesz mógł przerejestrować za miesiąc. 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowy Opel Astra bogaty za 61 900 zł
Salony i serwisy Dixi-Car są czynne. Dostosowaliśmy pracę do wytycznych. Kup samochód/umów wizytę telefonicznie lub online.