Masz rodzinę? Które modele Opla

Czy Opel jest marką dla rodzin z dziećmi - 2+2, 2+1, 2+3? Rodziny nie lubią przepłacać, bo mają inne, ważniejsze wydatki. Ale chcą bezpiecznie dowieźć potomstwo. Obydwa te warunki spełniają auta Opel, wszak mamy tu połączenie jakości i dobrej ceny.

Mocowania Isofix pod foteliki dzecięce na tylnej kanapie ma od lat każdy nowy model Opla. Więc od Corsy do full-size Insigni - każdy z nich jest teoretycznie samochodem rodzinnym. Przyjrzyjmy się, które modele szczególnie dobrze sprawdzą się w roli samochodu dla rodziny...

 

 

Minivany

Opel Zafira C 7-miejscowa rzut z góry

Trzeci rząd siedzeń w Zafirze chowa się w podłodze.

 

Samochód dla młodej rodziny Opel Meriva B, matka z niemowlęciem

O Merivie B mogą myśleć młode rodziny z niemowlętami. Dopiero 10 lat później może być potrzebna zmiana na większy. Merivy szukaj wśród używanych. Następcą wśród nowych jest Crossland X.

Tradycyjnie pojazdami dla rodzin były minivany. Mają bowiem pojemne kabiny, wysokie wnętrza, co ułatwia zapinanie dziecka w foteliku, jak i towarzyszenie dzieciom na tylnej kanapie, choćby w czasie postoju.

Oplowski minivan-bestseller Zafira ma jeszcze jeden wielki plus - w standardzie (w generacji A i B - prod. do 2014 r.) jest 7 miejsc siedzących, co przydać się może przy zabieraniu kolegów naszych dzieci na mecz piłki nożnej. Trzeci rząd siedzeń jest w Zafirze chowany w podłodze bagażnika. Od generacji C (prod. 2011-) 7-miejscowe są tylko niektóre wersje Zafiry.

Drugim minivanem Opla jest/była mniejsza 5-miejscowa Meriva. W generacji B (prod. 2010-2017) ma super praktyczne drzwi FlexDoors, predestynujące ten model do roli pojazdu rodzinnego. Merivy B szukaj wśród używanych.

Minivany Opla mają ruchome, przesuwane siedzenia (system FlexSpace) - pozwala to sterować wielkością przedziału pasażerskiego vs wielkość bagażnika, a nawet przekonfigurować pojazd na wygodny samochód 4-miejscowy z podłokietnikiem (biznesowy) zamiast 5-miejscowego rodzinnego.

Minivan Meriva został zastąpiony przez uterenowionego Crosslanda X. Zafira C utrzymuje się w sprzedaży, ale typowe minivany budowane wg dawnej szkoły są dziś (2017 r.) w odwrocie - wypierane przez suv-y.

 

Plusy Plusy dla rodziny

+ przepastna kabina
+ wysoka kabina (łatwość kontaktu i "obsługi" dziecka)
+ systemy FlexSpace organizacji przestrzeni (powiększanie kabiny kosztem bagażnika lub odwrotnie)
+ wysoko się siedzi - subiektywne poczucie bezpieczeństwa
+ drzwi FlexDoors w Merivie
+ 7 miejsc w Zafirze

Minusy dla rodziny

- wyższa cena zakupu (dot. tylko Zafiry C; ale nie Merivy)
- nie są w modzie

 

 

SUVy w roli pojazdów rodzinnych

SUV, crossover dla rodziny

MOKKA X suv-em dla rodziny. Starszemu małżeństwu przygląda się po zakupach młoda para z dzieckiem w nosidle.

 

Rodzina 2+2 i Opel Crossland X

Uterenowiony Crossland X - następca Opla Merivy. Ludzie chcą crossoverów. Dobry dla rodziny 2+2 lub nawet 2+3.

 

Duży samochód dla rodziny - suv Opel Grandland X

Duży SUV Opel Grandland X. Ostateczne rozwiązanie dylematu "minivan czy crossover dla dojrzałej familii".

SUVy przeżywają teraz swoje 5 minut. Ich sprzedaż przyrastała lawinowo w ostatnich latach - przynajmniej patrząc na wyniki podstawowego oplowskiego suv-a - MOKKI X. Oczywiście chodzi o wygląd. Wielu chce jeździć suv-em, bo w czasach kilkudniowych zarostów ludziom się to nadwozie kojarzy z terenówką i wolnością.

Czy suv nadaje się dla rodziny? MOKKA X, Crossland X mają wysokie nadwozie, więc w miarę sprawdzają się w roli auta rodzinnego. Crossland ma dodatkowo przesuwane przód-tył oparcie tylnej kanapy (patrz wielkość bagażnika), więc można mówić o namiastce typowego dla van-ów systemu FlexSpace, pozwalającego powiększyć bagażnik kosztem kabiny (przy krótkich dzecięcych kończynach). Niemniej są to w zasadzie pojazdy klasy Opla Corsa+ - tylko wyższe.

Lepszą propozycją dla rodzin i ostatecznym rozwiązaniem dylematu "suv czy minivan dla rodziny" jest Opel Grandland X, który na dniach wchodzi do sprzedaży i połączy przepastną kabinę (klasy kompakt+) z modnym wyglądem crossovera/suv-a.

 

Plusy Plusy dla rodziny

+ wysoka kabina (łatwość kontaktu i "obsługi" dziecka)
+ wysoko się siedzi - subiektywne poczucie bezpieczeństwa
+ przesuwane przód-tył oparcie kanapy w Crosslandzie X
+ modny wygląd

Minusy dla rodziny

- wyższa cena zakupu (niż kompaktu)
- stosunkowo mała kabina (w porównaniu z minivanem) - nie dotyczy Grandlanda

 

 

Kompakt jako pojazd rodzinny

Samochód kombi. Rodzina z psem

Astra SportsTourer - optimum kosztowe dla rodziny. Tańszy, ale mniej pojemny, jest hatchback.

Gadu, gadu o suv-ach i minivanach, a nadal najpopularniejszymi nowymi samochodami Opla są kompakty. Czytaj: Astra. Dostępna jako 5-drzwiowa lub kombi. Dla rodziny najlepsze będzie kombi, chyba, że mówimy o niepraktycznym, w czasach programu 500+, modelu 2+1. Kombi jest minimalnie droższe od hatchbacka, a przy wyjeździe nad morze, w góry, czy na działkę sprawdzi się o wiele lepiej, dzięki ogromnemu bagażnikowi.

Dla rodziny liczącej gotówkę kompakt będzie najlepszym wyborem, bo ceny samochodu są atrakcyjne zestawieniu z tym, co człowiek otrzymuje. W porównaniu z suv-em/minivanem serwis i części będą tańsze. Spalanie - niższe.

 

Plusy Plusy dla rodziny

+ pojemna kabina
+ duży bagażnik kombi
+ niskie spalanie (bo niższe nadwozie)
+ niższy koszt części i serwisu
+ niski koszt zakupu (w porównaniu z minivanem/suvem)

Minusy dla rodziny

- niskie nadwozie (schylamy się obsługując dziecko z zewnątrz)

 

 

Insignia dla rodziny

Tylna kanapa Opel Insignia B, młoda kobieta z tabletem

Tylna kanapa Insigni B - ogromna ilość miejsca na nogi. Samochód dla rodziny z nastolatkami. Tylko cena - dlatego na końcu.

Dlaczego na koniec zostawiliśmy Insignię? Nowe Insignie (ceny liftbacka, kombi) sprzedają się z reguły jako pojazdy "na firmę". Co z tego, że lekarz czy menedżer kupujący Insignię też ma żonę i dzieci, jeśli jego mikroświat kręci się wokół pracy, korzyści podatkowych i osobistego PR-u.

Pojemna Insignia doskonale sprawdzi się w roli pojazdu rodzinnego. Generacja A Insigni - której najstarsze egzemplarze dobijają 10 lat żywota - a ich ceny na rynku używanych bywają już przystępne - masowo są kupowane przez młode głowy rodzin...

 

Zobacz też:

Jaki pojazd dla rodziny 2+2

Jaki pojazd dla rodziny 2+3

 

 

Urodziłeś się 1989 - 2001? Czyżby Opel...

Młodzi, elektryczny Opel

Pierwsi polscy klienci zamówili już elektryczne Ople.

Salony Opel najpopularniejszymi wśród polskich milenialsów - ludzi w wieku 18‑30 lat, ustaliła firma technologiczna Proxi.cloud. Badanie na próbie ponad 100 tys. osób wykazało, że młodzi konsumenci, korzystający ze smartfonów, najczęściej są obecni w okolicach dealerów Opla.

‒ Na ruch w salonach wpływa wiele składowych, m.in. rozwój sieci dealerskiej, oferta cenowa, dostępne portfolio modelowe, pozycjonowanie koncernu i siła komunikacji. I właśnie Opel, czyli lider rankingu, należy do marek najczęściej pojawiających się w mediach. Dosyć często ogłasza też wysokie rabaty ‒ mówi Piotr Francuz, Business Manager z domu mediowego MediaCom.

Na drugim miejscu w rankingu Proxi.cloud znalazły się Renault i Peugeot, które to marki również mają doskonale zlokalizowane, z punktu widzenia pokolenia Y, salony.

Źródło: money.pl. Firma technologiczna Proxi.cloud zbadała ruch w 910 salonach w całej Polsce. Analizą objęła 102 923 konsumentów w wieku 18-30 lat, którzy bezpośrednio odwiedzili lub w bardzo bliskiej odległości przechodzili obok jednego z wybranych punktów. Łącznie odnotowano 272 499 takich wizyt. Badanie było realizowane od 08 lutego do 31 marca 2019 roku. Anonimowe dane zebrano za pośrednictwem tzw. geofencingów, czyli wirtualnych punktów na mapie. Dzięki nim rejestrowano liczbę użytkowników smartfonów wchodzących na dany teren.

Elektryczne modele Opla

 

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę na nowy samochód z dobrą ceną! Lub zadzwoń!

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Mam już Opla (lub ma ktoś z rodziny, lub ma moja firma)
Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, taksówkarz, niepełnosprawny - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

 

 

OKAZJA!

Zarejestrowane auta bez przebiegu: 170 SZTUK w Dixi‑Car

Zarejestrowane samochody bez przebiegu

Update marzec 2020: w Dixi‑Car mamy 150 zarejestrowanych samochodów BEZ PRZEBIEGU od ręki. Gratka dla oszczędnych. Skąd się wzięła?

Tak naprawdę są to fabrycznie nowe samochody - Ople Corsa, Astra, Crossland X, Grandland X, Insignia i inne modele - ale w cenie używanego - czytaj dalej.

Zrobiliśmy w Dixi‑Car zapasy aut w "starych" cenach i z silnikami spełniającymi łagodniesze normy. Bo w 2020 roku nowe samochody muszą zdrożeć - tu wyjaśnienie. Musieliśmy te auta zarejestrować na naszą firmę, bo był deadline - niektóre modele/wersje można było zarejestrować tylko do końca 2019.

Dzięki temu korzystasz!

  • kupujesz samochód w Super Cenie - cena jak w używanym, a faktycznie pojazd nowy
  • samochody te kilka miesięcy stały u nas na placu - są bez przebiegu - nawet im nie założyliśmy tablic rejestracyjnych
  • mają czyste silniki Euro 6d-Temp (poprzednia norma), dzięki czemu auto będzie tańsze w serwisie. W roczniku 2020 już takiego nie kupisz.
  • nie płacisz podatku PCC, jak przy aucie używanym, bo kupujesz na fakturę od dealera
  • kredyt, leasing, wynajem Opel Free2Move u nas na miejscu w jeden dzień

Jak kupić?

Zadzwoń po listę samochodów z ceną: Salon Warszawa/Raszyn (22) 716 30 20 -- Salon Radom (48) 360 98 26

 

Wirus update

Możemy taki samochód wydać od ręki, a Ty go będziesz mógł przerejestrować za miesiąc, jak tylko wydziały komunikacji wrócą do normalnego trybu pracy. 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Sprzedaż samochodów online