Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Jaki samochód dla rodziny 2+2 ?

Jaki samochód dla rodziny 2+2? Przeglądamy modele Opla w kontekście jednego albo dwóch samochodów w rodzinie. Jakie modele wybrały w salonach Dixi-Car rodziny z dwójką dzieci?

Dziewczynka za kierownicą samochodu

Dziewczynka za kierownicą Opla Zafiry. Ten duży minivan Opla jako samochód nowy z salonu dopiero zdobywa popularność wśród polskich rodzin 2 plus 2.

 

Jeden samochód w rodzinie

Do niedawna jeden samochód w rodzinie 2+2 był oczywistym układem. Szefowie salonów Dixi-Car sygnalizują spadek popularności tego modelu na rzecz dwóch aut w rodzinie. Niemniej jeśli rodzina 2+2 chce mieć jeden samochód (i jedną składkę OC, AC), i zoptymalizować się kosztowo i pod względem możliwości przewozowych, to zaproponujemy:

 

Propozycja 1: Opel Crossland z silnikiem 1.2 Turbo 130KM, poziom wyposażenia Edition, lub wyższy.

Crossover dla rodziny 2+2

Tył Opel Crossland po liftingu

Bagażnik ma tu od 410 litrów, przez 520 l, do 1255 l, w zależności od położenia kanapy tylnej. Więcej.

Centrum Sportu Raszyn, nowy samochód rodzinny

Na jedyny samochód w rodzinie, warto wybrać bogatszy poziom wyposażenia - tu Crossland Elegance z pakietem Ultimate.

 

Propozycja 2: Opel Astra Kombi z silnikiem 1.4 Turbo 125KM, poziom wyposażenia Enjoy, w kolorze szarym metalik.

Samochód dla rodziny 2+2

Opel Astra SportsTourer (kombi), wyposażenie Enjoy, z silnikiem benzynowym 1.4 Turbo 125KM to naszym zdaniem optymalny samochód dla rodziny 2+2 (na fot. wersja Elite). W porównaniu z czerwonym autem na zdjęciu, zmienilibyśmy kolor. Na szary metalik (lakiery Astry). To najczęściej wybierany lakier w naszych salonach.

 

Dlaczego wersja Enjoy?

Bo masz w niej wszystko, czego będziesz używać na co dzień mając rodzinę "dwa plus dwa". Wersja dla ludzi ceniących sobie prostotę i funkcjonalność. Maksimum potrzebnego wyposażenia w rozsądnej cenie. Tzn. komputer, tempomat, elektryczne szyby również z tyłu, multimedia z kolorowym ekranem dotykowym, ładniejsze felgi (niż w podstawowej Essentii).

Dlaczego wersja Elite (najbogatsza)?

Gdy potrzebujesz odrobinę elegancji. Duże, ozdobne felgi aluminiowe, chromowana listwa otaczająca przyciemniane szyby. Te elementy zewnętrznej stylizacji tworzą ekskluzywny wygląd Twojego Opla. No i środek Twojego wozu… odpowiednio dobrana ozdobna listwa okalająca kokpit i drzwi boczne + tapicerka , często skórzana lub materiałowa przeszyta ozdobną nitką. Klienci, którzy wybierają wersję Elite, cenią sobie komfort podróżowania, chcą mieć auto wyróżniające się na ulicy. Wybierają często mocniejsze silniki.

 

Dziecięca zabawka, samochodzik, w bagażniku minivana

Bagażnik minivana Zafira w konfiguracji 5-miejscowej. Przy wykorzystywanych 7 miejscach (trzeci rząd siedzeń wysuwa się z podłogi bagażnika), kufer robi się niewielki. Są wersje Zafiry C typowo 5-miejscowe (bez foteli chowanych w podłodze - tańsze).

Oczywiście, jest moda na SUVy. Z kolei minivany (u Opla Meriva B lub A, Zafira C lub B) są szczególnie popularne na rynku używanych. Niemniej jeśli rodzina 2+2 chce mieć tylko jeden samochód, to za Astrą Kombi przemawia pojemność jak w minivanie przy aerodynamice jak w samochodzie osobowym (niskim zużyciu paliwa), kosztach części jak przy samochodzie osobowym (np. dla SUV-ów części, ubezpieczenie będzie już droższe).

Proponujemy więc odłożyć na bok "ambicje", być pragmatycznym i wybrać to, co naprawdę dobre, choć niekoniecznie efektowne.

Szef salonu Dixi-Car w Radomiu: Astra Kombi to wariant uniwersalny, gdy jest jedno auto w domu, samochód do pracy, do podwożenia dzieci do przedszkola i na wakacje (duży bagażnik).

Szef salonu Raszyn/Warszawa: Ostatnio u nas popularny jest także minivan Zafira Enjoy 1.4 benzyna Turbo 140KM 5-miejscowa. Samochód wyższy, bardziej pakowny niż Astra V. Idealny dla rodziny 2 plus 2. Kolory stonowane… szary króluje.

 

Zapytaliśmy głowę rodziny 2+2:

Plac zabaw, ojciec z córką na trawie

Głowa rodziny 2+2. Syn chwilowo z mamą.

 • Duży bagażnik, więc kombi, relingi na dachu do dodatkowych rzeczy typu bagażnik na rower, ewentualnie dobry hak do powieszenia bagażnika rowerowego.
 • Dużo schowków na różne dziecięce rzeczy mniejsze i większe.
 • Łatwo powinien się sprzątać, dzieci nanoszą piach, kruszą okruszkami, rozlewają wodę, soki pite podczas jazdy, łażą butami po fotelach, więc raczej ciemna tapicerka.
 • Ekonomiczny i niepsujący się, bo z dziećmi nie masz czasu na wizytę w warsztacie; silnik mocny, bo często jeździ załadowany i poza miasto, ale żeby nie żarł paliwa, bo mało która rodzina z dziećmi ma za dużo pieniędzy
 • Koło zapasowe (nie zestaw naprawczy), bo zestaw naprawczy z dzieckiem, który wyje albo biega na poboczu ruchliwej trasy ci się nie przyda, więc musisz tę operację przeprowadzić szybko
 • Bezpieczny, bo jak zostajesz rodzicem to się zaczynasz zastanawiać, czy aby na pewno oszczędzić 1000 czy 2000 zł kosztem ryzyka kalectwa dziecka, i wydajesz więcej
 • Ekologiczny, więc emisja spalin też się liczy - coraz więcej rodziców, zwłaszcza młodych, kojarzy związek między emisją spalin a chorobami oddechowymi swych dzieci, coraz częstszymi alergiami, etc.
 • Małgorzata dodaje klimatyzację, bo niektóre dzieci nie wytrzymują gorąca (nie nasze, ale ponoć każda matka to powie)
 • Żeby elementy w samochodzie były trudno urywalne dla dzieci, bo one je urywają
 • Łatwość podłączenia odtwarzacza muzyki
 • Żeby pasy się łatwo zapinały (bo foteliki)
 • Szyby automatycznie otwierane
 • Kolor nie ma dla niej znaczenia
 • Szyby przyciemniane automatycznie na żądanie, o ile takie rzeczy istnieją - bardzo by się przydały
 • Otwieranie bezdotykowe, zwłaszcza modne ostatnio nogą wsuniętą pod bagażnik, bo w 9 na 10 przypadków idziesz objuczony dzieckiem na jednym ręku i torbą na drugim

 

 

Alternatywa nr 1 dla Astry: SUV Grandland

Rodzinny Opel Grandland X połoniny, góry

Bezpieczny, pojemny, atrakcyjnie wyglądający duży crossover Opel Grandland X. Jeśli masz rodzinę i w miarę elastyczny budżet, zdecydowanie polecamy na pierwszy samochód w rodzinie 2+2 - jako numer 1.

Pięć gwiazdek EuroNCAP, bardzo dobra ocena bezpieczeństwa kierowcy i dzieci przewożonych w fotelikach.

Przy tym parametry terenowe; modny wygląd.

Więcej o Grandlandzie

Ceny

 

 

 

Alternatywa nr 2 dla Astry: Nowe Combo Life

Samochód rodzinny Opel Combo E, zabawki

Taka ilość zabawek naprawdę wejdzie do Combo, poczytaj o bagażniku i zobacz schowki w Combo.

Combo E, jest rewelacją dla rodzin 2+2, oto dlaczego:

Więcej o nowym Combo

Ceny

 

Drugi samochód w rodzinie

Jako drugi samochód w rodzinie 2+2 u nas najczęściej kupowana jest

Mokka.

W salonie w Radomiu rodzinom 2+2 sprzedajemy najwięcej Mokk z poziomem wyposażenia Enjoy lub Elite, silnik raczej 1.6 benzyna 115KM, kolor biały perłowy lub soczysta pomarańcza. Zobacz kolory Mokki.

W salonie Raszyn/Warszawa wśród rodzin 2+2 szczególnie popularna jest MOKKA X Elite z silnikiem benzynowym 1.4 Turbo 140KM. Zarówno ze skrzynią manualną 6-biegową, jak i 6-biegowy automat. I z kamerą parkowania.

 

Drugi samochód w rodzinie dwa plus dwa, Opel MOKKA X

Opel Mokka - najczęściej wybierany w salonach Dixi-Car drugi samochód w rodzinie. Rodziny 2+2 częściej wybierają średni - Enjoy - poziom wyposażenia, lub wyższy - Elite. I silniki benzynowe.

lub

CORSA 5-drzwiowa.

Wersja Enjoy, silniki benzynowe: 1.2 75KM, 100KM lub 130KM. Kolor grafitowy metalik lub przecudny błękitny Voltaic. Zobacz kolory Corsy.

 

Opel Corsa dla kapłanki domowego ogniska. Tata cieszy się Insignią.

Kapłanki domowego ogniska wybierają często Opla Corsę (jako drugi samochód w rodzinie).

 

Samochód dla głowy rodziny

Nowa Insignia. Kropka.

 

Modele czekające na odkrycie

Gdy piszemy ten artykuł (październik 2017), jesteśmy tuż po premierze dwóch crossoverów - Crossland (mniejszy), Grandland (w Europie to już prawie full-size suv). Obydwa doskonale sprawdzą się w roli pojazdów dla rodzin 2+2, zarówno jedynego, jak i przy dwóch samochodach w rodzinie. Niemniej na dziś sprzedaliśmy dopiero po kilkanaście-kilkadziesiąt egzemplarzy, trudno nam już teraz mówić o preferencjach wśród rodzin 2+2 - popularnych silnikach, poziomach wyposażenia czy kolorach.

 

Preferencje Niemców

Fabryczne fotografie Opla, robione przez Niemców dla Niemców, są kopalnią wiedzy o ich preferencjach. Nas zawsze dziwiło, jak mocno adresują oni do rodzin modele w Polsce uważane za użytkowe, jak Combo na fot. poniżej. W rodzinnej odsłonie występuje też na fabrycznych zdjęciach większe Vivaro w otapicerowanych, przeszklonych (i przyciemnionych), zapełnionych wyposażeniem odmianach Tour i Life.

 

Rodzina 2+2 na łonie natury. Opel Combo

Rodzina 2+2 na łonie natury. Opel Combo Tour, czyli wersja 5-miejscowa, otapicerowana, z wygodami.

 

Zobacz też: Isofix w SsangYongach

 

 

Insignia dla Rodziny / off-road

Opel Insignia kombi dla rodziny off-road, wieża widokowa, Mazowiecki Park Krajobrazowy

Insignia może pełnić rolę samochodu rodzinnego i do off-road'u. Samochód nie tylko do firmy. Sprawdziliśmy to w Mazowieckim Parku Krajobrazowym.

Nowa Insignia z Dixi-Car w weekend pojechała przez Górę Kalwarię za Wisłę, w mniej znane rejony Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Jeden z wilgotniejszych okołowarszawskich parków rzucił Insigni wyzwanie w dżdżyste przedwiośnie 2021 roku. Off-roadowy test Insignia zaliczyła, i podtrzymujemy zdanie, że stosunek właściwości jezdnych, pojemności nadwozia do kosztu zakupu i utrzymania jest tu jeden z najlepszych w gamie Opla.

Zobacz oferty Insigni w wirtualnym salonie. Zapraszamy!

 

Salon Warszawa / Raszyn

(22) 716 30 20 wew. 4

Salon Radom

(48) 360 98 26 wew. 2

 

 

Atrakcje wokół Dixi-Car

 

 

Zobacz także

 

 

Urodziłeś się 1989 - 2001? Czyżby Opel...

Młodzi, elektryczny Opel

Pierwsi polscy klienci zamówili już elektryczne Ople.

Salony Opel najpopularniejszymi wśród polskich milenialsów - ludzi w wieku 18‑30 lat, ustaliła firma technologiczna Proxi.cloud. Badanie na próbie ponad 100 tys. osób wykazało, że młodzi konsumenci, korzystający ze smartfonów, najczęściej są obecni w okolicach dealerów Opla.

‒ Na ruch w salonach wpływa wiele składowych, m.in. rozwój sieci dealerskiej, oferta cenowa, dostępne portfolio modelowe, pozycjonowanie koncernu i siła komunikacji. I właśnie Opel, czyli lider rankingu, należy do marek najczęściej pojawiających się w mediach. Dosyć często ogłasza też wysokie rabaty ‒ mówi Piotr Francuz, Business Manager z domu mediowego MediaCom.

Na drugim miejscu w rankingu Proxi.cloud znalazły się Renault i Peugeot, które to marki również mają doskonale zlokalizowane, z punktu widzenia pokolenia Y, salony.

Źródło: money.pl. Firma technologiczna Proxi.cloud zbadała ruch w 910 salonach w całej Polsce. Analizą objęła 102 923 konsumentów w wieku 18-30 lat, którzy bezpośrednio odwiedzili lub w bardzo bliskiej odległości przechodzili obok jednego z wybranych punktów. Łącznie odnotowano 272 499 takich wizyt. Badanie było realizowane od 08 lutego do 31 marca 2019 roku. Anonimowe dane zebrano za pośrednictwem tzw. geofencingów, czyli wirtualnych punktów na mapie. Dzięki nim rejestrowano liczbę użytkowników smartfonów wchodzących na dany teren.

Elektryczne modele Opla

 

 

48% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka SUV‑a. Mamy to!

02.2023

SUVy i crossovery SsangYong. Made in Korea. 5 lat gwarancji

48% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka SUV‑a. Mamy to! SsangYong to najstarszy producent SUV‑ów i crossoverów z Korei. Na wyprzedaży rocznika 2022 korzyść do 10 500 zł.

I mamy te samochody - są w salonie Dixi-Car od ręki. SsangYong odnotował w Polsce w 2022 roku 400-procentowy wzrost sprzedaży. Co ciekawe, premiera 2023 - nowy Torres - został pokazany w Polsce jako pierwszym kraju w Europie.

Trzecia duża marka koreańska w Polsce. Na dodatek specjalizująca się w SUV-ach i crossoverach. Zgodnie z preferencjami kupujących nakreślonymi przez Otomoto na podstawie wyszukiwań w tym portalu.

SsangYong to najstarszy producent SUV-ów i crossoverów z Korei, a samochody nowe mają korzystne ceny i 5 lat gwarancji (na Torresa - 10 Lat Gwarancji). Dodatkowo opcje 4WD, Automatyczna skrzynia, LPG (instalacja dedykowana do samochodu przez importera).

Źródło: Szukamy tanich, używanych samochodów i marzymy o nowych SUVach - OTOMOTO prezentuje motoryzacyjne trendy z 2022 roku. Otomoto.pl 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Jesienna promocja serwisu Opel 2023