Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Jaki samochód dla rodziny 2+3 ?

Jaki samochód dla rodziny 2+3? Przyjrzyjmy się modelom Opla dla wielodzietnej familii. Jedno, czy dwa auta w rodzinie? Jakie modele wybrały w salonach Dixi-Car rodziny z trójką dzieci? Jakie Opel ma rabaty dla posiadaczy KDR?

Dziewczynka za kierownicą samochodu

Dziewczynka za kierownicą Opla Zafiry. Zafira na rynku używanych jest hitem wśród rodzin 2+3. Ostatnio salony Dixi-Car sprzedają coraz więcej fabrycznie nowych Korando.

 

Jeden samochód w rodzinie 2+3

Jeśli dzieci mają do 8-10 lat, powinny jeździć w fotelikach. Pierwszy model Opla (spośród aut nowych), który nasuwa się nam na myśl dla pięcioosobowej rodziny to

Grandland

Rodzinny Opel Grandland X połoniny, góry

Bezpieczny, pojemny, atrakcyjnie wyglądający duży crossover Opel Grandland X. Jeśli masz rodzinę i w miarę elastyczny budżet, zdecydowanie polecamy na pierwszy samochód w rodzinie 2+3.

Pięć gwiazdek EuroNCAP, bardzo dobra ocena bezpieczeństwa kierowcy i dzieci przewożonych w fotelikach.

Przy tym parametry terenowe; modny wygląd. Samochód ultra-praktyczny.

Więcej o Grandlandzie

Ceny

Rabat na KDR

 

 

 

Używane: Zafiry A i B dla rodziny 2+3

Wcześniej w gamie Opla nie było samochodu takiego jak Grandland X. Dlatego używany Opel dla rodziny 2+3 to będzie Zafira. Zafiry są prawie zawsze 7-osobowe. Zafirę B (prod. 2005-2014) możemy polecić rodzinom 2+3 jako tańszą alternatywę dla generacji C. Poszukaj jej wśród naszych używanych.

Jeśli wahasz się między którąś z Zafir, polecamy porównanie Zafira B a C, porównanie Zafira B przed i po liftingu oraz prównanie Zafira C przed i po liftingu.

Zafiry A nie polecamy już tak bardzo rodzinom 2+3. Produkcja zakończyła się w 2005 r., większość egzemplarzy na rynku jest wyeksploatowana. Dodatkowo Zafira A tkwi korzeniami w latach 90., erze "przed Vectrą C" (premiera w roku 2002), która była w Oplach skokiem jakościowym. Modele po Vectrze C to już inny Opel. Przy Zafirze A musielibyśmy uwzględnić w budżecie rodzinnym troskliwy serwis (czy tata ma garaż?).

 

Samochód dla rodziny 2+3

Zafira to naszym zdaniem optymalny samochód dla rodziny 2+3. Większość polskich rodzin z pewnością wybrałoby tę srebrną, lub nawet ciemniejszy metalik - szary lub grafit (jak wybrać kolor). Masz trójkę dzieci? Porozmawiaj z naszym sprzedawcą.

 

 

Dziecięca zabawka, samochodzik, w bagażniku minivana

Bagażnik minivana Zafira w konfiguracji 5-miejscowej. Fotele trzeciego rzędu wysuwają się niezależnie z podłogi bagażnika. Ale nawet przy wykorzystywanych siedmiu fotelach wciąż mamy jakiś bagażnik, p. kolejne zdjęcie.

7 foteli w Zafirze C

Rodziny 2+3 najczęściej pojadą w konfiguracji 6-fotelowej - jeden z foteli trzeciego rzędu schowany w podłodze bagażnika.

 

Zapytaliśmy człowieka wychowanego w rodzinie 2+3, obecnie głowę rodziny 2+2:

Plac zabaw, ojciec z córką na trawie

Głowa rodziny 2+2. Syn chwilowo z mamą.

Jedno, co wiem z dużą pewnością, to fakt, że jak masz 2+3, to de facto zmienia ci dużo logistyki, w tym samochód. Bo w praktyce dzieci w wieku do minimum 8-10 lat muszą mieć specjalny fotelik lub siedzenie. Trzy siedzenia nie mieszczą się razem na tylnej kanapie. Teoretycznie można posadzić jedno dziecko z przodu i wrzucić na tył dorosłego między dwa foteliki. Jechaliśmy tak raz czy dwa, ale dorosły siedzi ściśnięty.

Znajomi właśnie nabyli Renault Espace. Ma 6 foteli możliwych do ustawienia w różnych konfiguracjach.

Gdybym ja miał wybierać, szedłbym w Zafirę ze względu na dość unikalne umiejscowienie dodatkowego rzędu foteli - wozisz je cały czas ze sobą i łatwo się chowają. W innych samochodach (w tym Espace) jeżeli nie potrzebujesz foteli, musisz je wyjąć i gdzieś wstawić. W polskich warunkach to albo będzie taszczenie po schodach i stawianie w dużym pokoju/balkonie, albo piwnica. Masakra.

Proponowany układ: Mama na tylnej kanapie (drugi rząd siedzeń Zafiry) z najmłodszym. Z przodu siedziałoby średnie dziecko (3-5 letnie), a najstarsze samodzielnie na jednym z tylnich siedzeń (w Zafirze trzeci rząd).

 

Samochód dla rodziny z trójką dzieci

Dlaczego Opel fotografuje dorosłych w Zafirze C, nie mamy pojęcia. Naszym zdaniem 7-miejscowa wersja Zafiry to idealne rozwiązanie dla rodzin z trójką dzieci. Fotele trzeciego rzędu chowają się w podłodze niezależnie - przy konfiguracji 6-osobowej mamy ponad połowę bagażnika.

 

Nowe Combo Life

Samochód rodzinny Opel Combo E, zabawki

Taka ilość zabawek naprawdę wejdzie do Combo, poczytaj o bagażniku i zobacz schowki w Combo.

Combo E, może być rewelacją wśród rodzin 2+3, oto dlaczego:

Więcej o nowym Combo

Ceny

Rabat na KDR

Trzy foteliki dziecięce Isofix, tylna kanapa nowe Combo

Tylna kanapa Combo Life ma mocowania Isofix pod aż trzy foteliki dziecięce. Dodatkowo każdy z Isofix-ów ma mocowanie "górne", które redukuje luz fotelika przy zdarzeniu drogowym.

 

Samochód trójka dzieci trojaczki

Dla rodzin z trojaczkami Combo wydaje się propozycją idealną.

 

Dwa samochody w rodzinie

Przy dwóch pojazdach w rodzinie 2+3 wszystkie modele wymienione w poradniku dla rodzin 2+2 są godne rozważenia.

Dla głowy rodziny przede wszystkim przepastna Insignia, z jej szeroką tylną kanapą, z ogromną ilością miejsca na nogi, a najlepiej Insignia kombi. Albo duży crossover Grandland.

Dla małżonki: Mokka, Crossland, Astra czy nawet Corsa.

 

Zobacz też: Mocowania fotelików Isofix w SsangYongu

 

 

Insignia dla Rodziny / off-road

Opel Insignia kombi dla rodziny off-road, wieża widokowa, Mazowiecki Park Krajobrazowy

Insignia może pełnić rolę samochodu rodzinnego i do off-road'u. Samochód nie tylko do firmy. Sprawdziliśmy to w Mazowieckim Parku Krajobrazowym.

Nowa Insignia z Dixi-Car w weekend pojechała przez Górę Kalwarię za Wisłę, w mniej znane rejony Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Jeden z wilgotniejszych okołowarszawskich parków rzucił Insigni wyzwanie w dżdżyste przedwiośnie 2021 roku. Off-roadowy test Insignia zaliczyła, i podtrzymujemy zdanie, że stosunek właściwości jezdnych, pojemności nadwozia do kosztu zakupu i utrzymania jest tu jeden z najlepszych w gamie Opla.

Zobacz oferty Insigni w wirtualnym salonie. Zapraszamy!

 

Salon Warszawa / Raszyn

(22) 716 30 20 wew. 4

 

 

Atrakcje wokół Dixi-Car

 

 

Zobacz także

 

 

Urodziłeś się 1989 - 2001? Czyżby Opel...

Młodzi, elektryczny Opel

Pierwsi polscy klienci zamówili już elektryczne Ople.

Salony Opel najpopularniejszymi wśród polskich milenialsów - ludzi w wieku 18‑30 lat, ustaliła firma technologiczna Proxi.cloud. Badanie na próbie ponad 100 tys. osób wykazało, że młodzi konsumenci, korzystający ze smartfonów, najczęściej są obecni w okolicach dealerów Opla.

‒ Na ruch w salonach wpływa wiele składowych, m.in. rozwój sieci dealerskiej, oferta cenowa, dostępne portfolio modelowe, pozycjonowanie koncernu i siła komunikacji. I właśnie Opel, czyli lider rankingu, należy do marek najczęściej pojawiających się w mediach. Dosyć często ogłasza też wysokie rabaty ‒ mówi Piotr Francuz, Business Manager z domu mediowego MediaCom.

Na drugim miejscu w rankingu Proxi.cloud znalazły się Renault i Peugeot, które to marki również mają doskonale zlokalizowane, z punktu widzenia pokolenia Y, salony.

Źródło: money.pl. Firma technologiczna Proxi.cloud zbadała ruch w 910 salonach w całej Polsce. Analizą objęła 102 923 konsumentów w wieku 18-30 lat, którzy bezpośrednio odwiedzili lub w bardzo bliskiej odległości przechodzili obok jednego z wybranych punktów. Łącznie odnotowano 272 499 takich wizyt. Badanie było realizowane od 08 lutego do 31 marca 2019 roku. Anonimowe dane zebrano za pośrednictwem tzw. geofencingów, czyli wirtualnych punktów na mapie. Dzięki nim rejestrowano liczbę użytkowników smartfonów wchodzących na dany teren.

Elektryczne modele Opla

 

 

BAIC 5 już w salonie Warszawa/Raszyn. Sprawdź sam tę jakość!

01.2024

BAIC Beijing 5, włączone reflektory LED

Awangardowy design Baików widać i na fotografiach. Jednak zdjęcia to za mało, by wyrobić sobie zdanie na temat jakości wykonania samochodu. Mamy już Baika 5 w salonie w Warszawie/Raszynie. Zapraszamy na oględziny samochodu, bez umawiania się.

Na miejscu warto porozmawiać z handlowcem o warunkach ew. zakupu samochodu, czasie oczekiwania na odbiór.

My jesteśmy zbudowani jakością samochodów BAIC. I ergonomią – wypada przymierzyć się do crossovera poprzez zajęcie miejsca za kierownicą, położyć łokieć na podłokietniku, objąć lewarek automatu.

Zdjęcia BAIC 5 w salonie

Godziny pracy salonu BAIC Dixi‑Car 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

SsangYong Professional Pick-up dla przedsiębiorcy