Jaki samochód dla rodziny 2+3 ?

Jaki samochód dla rodziny 2+3? Przyjrzyjmy się modelom Opla dla wielodzietnej familii. Jedno, czy dwa auta w rodzinie? Jakie modele wybrały w salonach Dixi-Car rodziny z trójką dzieci?

Dziewczynka za kierownicą samochodu

Dziewczynka za kierownicą Opla Zafiry. Zafira na rynku używanych jest hitem wśród rodzin 2+3. Ostatnio salony Dixi-Car sprzedają coraz więcej fabrycznie nowych Zafir.

 

Jeden samochód w rodzinie 2+3

Jeśli dzieci mają do 8-10 lat, powinny jeździć w fotelikach. Pierwszy model Opla (spośród aut nowych), który nasuwa się nam na myśl dla pięcioosobowej rodziny to

7-miejscowa Zafira

Zafira trzeciej generacji (Zafira C) występuje z kabiną 5- jak i 7-osobową. Rodzinie 2+3 polecamy tę drugą, bo:

Niemniej są też dostępne 5-miejscowe nowe Zafiry C i te będą miały ogromny bagażnik. Przestrzeń ładunkowa będzie podobnie obszerna w 7-miejscowej wersji, po schowaniu trzeciego rzędu siedzęń w podłodze bagażnika. W Zafirach trzeci rząd siedzeń - obojętnie czy rozłożony, czy złożony - jest zawsze w samochodzie. Nie ma potrzeby noszenia siedzeń trzeciego rzędu do piwnicy, przechowywania ich poza samochodem w garażu. Jest to unikalna cecha Zafiry na tle 6- czy 7-miejscowych pojazdów konkurencji.

 

Używane Zafiry A i B dla rodziny 2+3

Poprzednie generacje Zafiry są prawie zawsze 7-osobowe. Zafirę B (prod. 2005-2014) możemy polecić rodzinom 2+3 jako tańszą alternatywę dla generacji C. Poszukaj jej wśród naszych używanych.

Jeśli wahasz się między którąś z Zafir, polecamy porównanie Zafira B a C, porównanie Zafira B przed i po liftingu oraz prównanie Zafira C przed i po liftingu.

Zafiry A nie polecamy już tak bardzo rodzinom 2+3. Produkcja zakończyła się w 2005 r., większość egzemplarzy na rynku jest wyeksploatowana. Dodatkowo Zafira A tkwi korzeniami w latach 90., erze "przed Vectrą C" (premiera w roku 2002), która była w Oplach skokiem jakościowym. Modele po Vectrze C to już inny Opel. W Zafirze A musielibyśmy brać pod uwagę nieprzewidziane postoje z naszą familią 2+3 w tzw. szczerym polu, albo troskliwie serwisować naszą "generację A" (czy tata ma garaż?).

 

Samochód dla rodziny 2+3

Zafira to naszym zdaniem optymalny samochód dla rodziny 2+3. Większość polskich rodzin z pewnością wybrałoby tę srebrną, lub nawet ciemniejszy metalik - szary lub grafit (jak wybrać kolor). Masz trójkę dzieci? Porozmawiaj z naszym sprzedawcą.

 

 

Dziecięca zabawka, samochodzik, w bagażniku minivana

Bagażnik minivana Zafira w konfiguracji 5-miejscowej. Fotele trzeciego rzędu wysuwają się niezależnie z podłogi bagażnika. Ale nawet przy wykorzystywanych siedmiu fotelach wciąż mamy jakiś bagażnik, p. kolejne zdjęcie.

7 foteli w Zafirze C

Rodziny 2+3 najczęściej pojadą w konfiguracji 6-fotelowej - jeden z foteli trzeciego rzędu schowany w podłodze bagażnika.

 

Zapytaliśmy człowieka wychowanego w rodzinie 2+3, obecnie głowę rodziny 2+2:

Plac zabaw, ojciec z córką na trawie

Głowa rodziny 2+2. Syn chwilowo z mamą.

Jedno, co wiem z dużą pewnością, to fakt, że jak masz 2+3, to de facto zmienia ci dużo logistyki, w tym samochód. Bo w praktyce dzieci w wieku do minimum 8-10 lat muszą mieć specjalny fotelik lub siedzenie. Trzy siedzenia nie mieszczą się razem na tylnej kanapie. Teoretycznie można posadzić jedno dziecko z przodu i wrzucić na tył dorosłego między dwa foteliki. Jechaliśmy tak raz czy dwa, ale dorosły siedzi ściśnięty.

Znajomi właśnie nabyli Renault Espace. Ma 6 foteli możliwych do ustawienia w różnych konfiguracjach.

Gdybym ja miał wybierać, szedłbym w Zafirę ze względu na dość unikalne umiejscowienie dodatkowego rzędu foteli - wozisz je cały czas ze sobą i łatwo się chowają. W innych samochodach (w tym Espace) jeżeli nie potrzebujesz foteli, musisz je wyjąć i gdzieś wstawić. W polskich warunkach to albo będzie taszczenie po schodach i stawianie w dużym pokoju/balkonie, albo piwnica. Masakra.

Proponowany układ: Mama na tylnej kanapie (drugi rząd siedzeń Zafiry) z najmłodszym. Z przodu siedziałoby średnie dziecko (3-5 letnie), a najstarsze samodzielnie na jednym z tylnich siedzeń (w Zafirze trzeci rząd).

 

Samochód dla rodziny z trójką dzieci

Dlaczego Opel fotografuje dorosłych w Zafirze C, nie mamy pojęcia. Naszym zdaniem 7-miejscowa wersja Zafiry to idealne rozwiązanie dla rodzin z trójką dzieci. Fotele trzeciego rzędu chowają się w podłodze niezależnie - przy konfiguracji 6-osobowej mamy ponad połowę bagażnika.

 

Nowe Combo Life

Samochód rodzinny Opel Combo E, zabawki

Taka ilość zabawek naprawdę wejdzie do Combo, poczytaj o bagażniku i zobacz schowki w Combo.

Combo E, premiera w 2018, może być rewelacją wśród rodzin 2+3, oto dlaczego:

Więcej o nowym Combo

Trzy foteliki dziecięce Isofix, tylna kanapa nowe Combo

Tylna kanapa Combo E ma mocowania Isofix pod aż trzy foteliki dziecięce. Dodatkowo każdy z Isofix-ów ma mocowanie "górne", które redukuje luz fotelika przy zdarzeniu drogowym.

 

Samochód trójka dzieci trojaczki

Dla rodzin z trojaczkami Combo wydaje się propozycją idealną.

 

Dwa samochody w rodzinie

Przy dwóch pojazdach w rodzinie 2+3 wszystkie modele wymienione w poradniku dla rodzin 2+2 są godne rozważenia.

Dla głowy rodziny przede wszystkim przepastna Insignia, z jej szeroką tylną kanapą, z ogromną ilością miejsca na nogi, a najlepiej Insignia kombi. Albo duży crossover Grandland X.

Dla małżonki: Mokka X, Crossland X, Astra czy nawet Corsa.

 

 

Zobacz także

 

  

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Wyprzedaż 2018 Opel. WyprzedZaż