Sportowe nowe Ople: OPC, GTC, S

 

Najprawdziwsze sportowe Ople z silnikami z najwyższej półki to modele OPC. Warto, ale kosztują. Jakie patenty na nowy samochód ma Opel dla kogoś, kto chce mieć sportowy wózek, ale w przystępnej cenie?

Od najtańszego, do najdroższego przedstawiamy sposoby, jak mieć nowego sportowego Opla.

 

 

Pakiet OPC Zafira Tourer

Pakiet OPC na Zafirze Tourer. W skład wchodzą: dolne nakładki zderzaków, nakładki progów, spojler tylny, antena typu "płetwa rekina". Sportowe felgi kupujemy oddzielnie.

Pakiet OPC

Wybierz zwykły model Opla, mocniejszy silnik, dodaj do niego pakiet stylizacyjny OPC (Opel Performance Center) i ciesz się sportowym samochodem w bardzo przystępnej cenie. Do wyboru:

  • Pakiet zewnętrzny OPC, np. sportowe zderzaki, progi, spojlery, sportowa końcówka rury wydechowej,
  • Wnętrze OPC, np. ciemna podsufitka, sportowe pedały aluminiowe, kierownica OPC pokryta perforowaną skórą.

Skład różny w zależności od modelu. Pakiety OPC dostępne są w chwili, gdy pisany jest artykuł, do Astry V (foto pakietu), Insigni, Zafiry. Pakiet OPC był też w Vectrze. Ale Opel dodaje tę opcję do nowych modeli, więc warto wejść do danego cennika PDF i funkcją "Szukaj" (CTRL+F) wyszukać wyraz "opc", żeby sprawdzić, czy do danego modelu jest sportowy pakiet. Znalazłeś?

W ogóle warto sobie przeskanować cenniki PDF, pod kątem słów "sport", "recaro", itp. Np. w Corsie sportowy pakiet stylizacyjny nadwozia kryje się pod nazwami "Black Line", "White Line" i te nazwy mogą się zmieniać z czasem.

Koszt sportowych pakietów stylizacyjnych nadwozia od kilkuset złotych za wnętrze sportowe. Zewnętrzny pakiet - kilka tysięcy.

 

Sportowe, aluminiowe nakładki. Zderzak, reflektor przeciwmgielny Astra V

Aluminiowe nakładki na zderzaki do Astry V. Dostępne jako akcesoria. Okolice reflektorów przeciwmgielnych.

Zapomnieliśmy o sportowym pakiecie i mamy już Opla kupionego...

Wtedy warto zajrzeć do sklepu, np. aluminiowe, sportowe nakładki na pedały i akcesoria w ogólności (progi, końcówki wydechu, spojlery) - oryginalne Opla, dobrze dopasowane.

 

Sportowy poziom wyposażenia

W Astrze V - "Dynamic", w Astrze IV - "Sport". Nazewnictwo się zmienia z kolejnymi modelami, ale te wersje miewają skumulowane sportowe zawieszenie, lepsze fotele, alufelgi, czarne słupki dachowe, czy czarną podsufitkę. W sumie wygląd samochodu sportowego.

Ponadto są dostępne z mocniejszymi silnikami; najsłabszy silnik zazwyczaj jest niedostępny ze sportowym poziomem wyposażenia.

Cena? Zazwyczaj dopłata kilka tysięcy złotych do popularnej wersji Enjoy. Czyli niewiele, patrząc co dodstajemy.

Znów zaglądamy do cenników PDF i odnajdujemy sportowo brzmiący poziom wyposażenia.

Astra V Enjoy biała

Astra V, poziom wyposażenia Enjoy.

Astra V Dynamic czerwona

Sportowy poziom wyposażenia Dynamic: ciekawsze aluflegi 17-calowe z oponami o niższym profilu, reflektory przeciwmgielne, fotele i zawieszenie sportowe, dodatkowe ramki wokół szyb. Plus bateria innego wyposażenia, już niekoniecznie związanego ze sportem, np. klimatronik, ale w sumie tworząca tzw. "wypas". Dodaj do tego mocny silnik i w trasę!

 

Opel GTC, drapacze chmur

Opel GTC dostępny z benzyną 1.6 Turbo 200 KM, do setki w 7,9 sek. Tylko jeden, bardzo bogaty, poziom wyposażenia "Sport".

Sportowy model

Kolejną, już droższą receptą na sportowego nowego Opla będzie zakup typowo sportowego modelu. Np. Opel GTC. Jakie zalety? Oprócz ekstra bogatego wyposażenia (te samochody nie mają "gołych" wersji), dostajemy "wyłączność", tzn. będziemy na ulicy się wyróżniać spośród cywilnych pojazdów. No, może raz na pół roku spotkamy kogoś w naszym modelu.

Co to może być? Wspominany Opel GTC, coupe-kabrio Cascada. W ADAMie mamy wersję S, która niby należy do sportowych poziomów wyposażenia, ale biorąc pod uwagę rzadkość ADAMa na polskich drogach i turbodoładowany silnik 150KM (niedostępny w cywilnym ADAMie), jest to inna, sportowa jakość...

W Insigni mamy Country Tourera, który jest na poły terenówką, na poły wozem sportowym.

Do niedawna dostępne jako nowe: Opel GT (2007-2009), Opel Speedster (2000-2005).

 

 

OPC

Ostatnią opcją sportową Opla będzie gama OPC (Opel Performance Center). Klient na te samochody jest rzadkością, co wyjaśnia rzut oka na ceny. Trochę ich jednak po Polsce jeździ, np. ta Insignia OPC.

Nie dajmy się zmylić logo OPC, które zobaczymy na ulicy na drzwiach tego, czy innego Opla. W większości są to cywilne wersje z dokupionymi pakietami OPC (patrz wyżej). OPC ma niemal wszystko trochę inne niż wersja cywilna - szczególnie silnik. Środek, tapicerka są inne.

 

Czarna Insignia OPC na śniegu

Insignia OPC na ośnieżonym torze. Tu - czarna - ale firmowym lakierem OPC jest niebieski Arden.

Zegary Insigni OPC

Zegary Insigni OPC. Podziałka do 300 km/h.

 

 

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę na nowy samochód z dobrą ceną! Lub zadzwoń!

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Mam już Opla (lub ma ktoś z rodziny, lub ma moja firma)
Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, taksówkarz, niepełnosprawny - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

 

 

Dixi-Car - dealerem Opla numer dwa w Polsce!

Dixi-Car stoi na pudle! Blisko 2000 nowych samochodów Opel, osobowychdostawczych, wyjechało z naszych salonów w 2017 r. - drugi najlepszy wynik wśród ok. 60 polskich salonów Opla. W regionie mazowieckim, w sprzedaży detalicznej, jesteśmy pierwsi!

02.2018

Flagi Opel

Czy rok 2018 przyniesie salonom Dixi-Car pierwsze miejsce w Polsce? W 2016 r. byliśmy trzecim dealerem Opla w Polsce. W 2017 - drugim.

Odnotujmy też pozycję Dixi w podziale detal, b2b, flotę. Sprzedaż nowych Opli klientom detalicznym - Dixi na pierwszym miejscu w dystrykcie (Mazowsze i fragmenty województw ościennych). B2b (mały i średni biznes) - Dixi-Car na drugim miejscu w dystrykcie. Duże floty - Dixi-Car na drugim miejscu w dystrykcie, ale i w całej Polsce!

Więcej - jak sprzedają się Ople

 

 

  

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Wyprzedaż 2018 Opel. Wyprzedzasz