Opel Astra IV - pytania nt. świateł, reflektorów

 

 


Doradca serwisu Opel

Masz pytanie techniczne nt. swojego Opla?

Przejrzyj pytania zadane naszemu serwisowi.

Na pytania odpowiedzieli Doradcy Serwisu Opel Dixi‑Car.

 

Pytania nt. innych modeli Opla

 

 

Witam jak włączyć system automatycznego sterowania świateł długich w reflektorach bixenonowych astra j ,jest kamerka nad lusterkiem wstecznym

Manetką świateł długich, którą należy przytrzymać prawdopodobnie do siebie kilka sek. – pojawi się zielona ikona na desce z literką „A”.

 

witam mam pytanie mój samochod opel astra j jest wyposażony w system afl
lecz niekiedy mam wrazenie ze nie działa tak jak powinien ze nie zmienia trybow oświetlenia,  czy jest jakas techniczna możliwość sprawdzenia tego systemu pod względem sprawności przelaczania trybow swiatla np. po przez diagnostykę komputerowa, lub inaczej. i w razie potrzeby korekty ustawien i jakie sa koszta rzeczy wyżej wymienionych, dodam iż komputer nie pokazuje zadnych bledow i przy otwieraniu i starcie widać ze lampy się poziomuja w pionie i poziomie.

Zalecamy wizytę w najbliższym Panu Aso Opla i spr. parametrów pracy sekcji AFL, można wykonać odczyt, test sprawnościowy układu, może wgrać nowszy SOFT/konfigurację. Jeżeli będąc w Warszawie lub Radomiu wybierze Pan Dixi-Car cieszymy się podwójnie;

Elementy oświetlenia Astry IV w sklepie Dixi

 

brak światła stop na klapie bagażnika w Astra J Hatchback.Proszę o podpowiedz związane z demontażem tego świata.

Proponujemy wizytę w najbliższym Panu Aso sieci Opel i zlecenie usługi. Nie podajemy gotowych instrukcji, bowiem jest to płatna dokumentacja na potrzeby napraw na miejscu przez technika. Ze względu na delikatne plastiki, które należy zdjąć od wew. zalecamy oddanie auta w ręce fachowców.

Elementy oświetlenia Astry IV w sklepie Dixi

 

W instrukcji do mojej Astry IV jest napisane, że przy jeździe na światłach dziennych powinna się świecić na desce rozdzielczej kontrolka świateł dziennych. A u mnie nie ma takiej kontrolki...

Oto, co odpowiedział nam w tej sprawie importer, czyli firma General Motors Poland:

Od rocznika 2011 kontrolka świateł do jazdy dziennej zostala wycofana z deski rozdzielczej (nie jest tam umieszczana przez fabrykę), ale zmiana opisu nastąpi dopiero w książkach obsługi samochodu od rocznika 2012. Przepraszamy klientów za nieścisłość w naszych książkach obsługi.

 

Zmuszony jestem wyjąć żarówkę świateł  drogowych i świateł mijania .
w instrukcji jest napisane:
1/ obrócic osłonę w lewo  i zdjąć
2 obrócić oprawkę żarówki w lewo aby ją odblokować i  wyciągnąć oprawkę  z refektora.
Osłonę zarówki odłączyłem  i teraz  powinienem obrócić tą oprawkę tak jak w punkcie  2.
Próbowałe  delikatnie uchwycić tą czarną oprawkę, żeby ją obrócić, ale zlękłem się ,żeby ta oprawka mi nie pękła.
 W  internecie znalazłem  instrukcję /wydanie rosyjskie / Opel Astra  J 2009-2010  Naprawa bez problemu , i tam pokazano ,że owszem ,osłonę obrócić w lewo i zdjąć   natomiast jeśli idzie o oprawkę żarówki to nie jest napisane i pokazane ,żeby oprawkę żarówki obrócic w lewo aby  ją odblokować i wyciągnąć , lecz odłączć  oprawkę od cokoła  żarówki  poprzez jej sciągnięcie  a następnie kluczem Torx  T20 odkrecić dwie  śróby i zdjąć taką  metalową oprawkę i dopiero wyjąć zarówkę.
Proszę mi powiedzieć   czy w mojej Astrze ,rzeczywiscie  muszę odkręcać  te śróby ?
Po zdjęciu tej pierwszej osłony  tam są takie jakieś sróby.

Śrub torx się nie odkręca przy wymianie żarówek w reflektorach Astry IV.

Elementy oświetlenia Astry IV w sklepie Dixi

 

Szanowni Państwo,
Proszę o informację czy przygasanie świateł przy skręcaniu kierownicą na wolnych obrotach w Oplu Astra J GTC 1,4 Turbo z roku 2014 jest normalnym zjawiskiem, czy należy udać się do serwisu. W żadnym z pośród 7 innych samochodów nie zaobserwowałem tego zjawiska? Czy możliwe jest usunięcie tego typu zjawiska, jeżeli Państwa zdaniem jest to usterką w Państwa serwisie?

W tym roczniku jest układ wspomagania elektryczny, w czasie manewrowania kierownicą, obciążenie sekcji jest duże, przygasanie świateł jest zjawiskiem spotykanym, rozpatrywanym w kategorii cechy. Jeśli nie zapala się kontrolka akumulatora, kontrolka serwisowa, parametry są w normie.

Elementy oświetlenia Astry IV w sklepie Dixi

 

Czy możliwy jest montaż reflektorów xenon w opel astra IV jeśli tak to z jakimi kosztami to się wiąże.

Takich doposażeń poza fabryką nie wykonujemy, układy są dosyć mocno hermetyczne. Doradztwo techniczne niemieckie odradza modyfikacje, nieznany jest także finalny koszt i powodzenie zmiany. Poza samymi reflektorami na typ xenon, wiązką nadwozia, możliwe, że będą do zmiany droższe cenowo moduły nadwozia, które jako obecne nie obsłużą nowej funkcji. Koszt na nowych częściach zapewne zaczynałby się od ok. 10 tys. zł w górę…

Akcesoria do Astry IV w sklepie Dixi-Car

 

 

Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.

 

Kierowca poprawia lusterko

Serwis wg modelu: Astra, Corsa, Grandland X, Insignia, Mokka

Działamy zgodnie z zasadami higieny

 

 

Pytania wg modelu

 

 

 

 

 

 

 

OPEL Tychy i Gliwice: miękka hybryda i produkcja dostawczych 2021-2022

11.2020

Polskie fabryki Opla w Tychach i Gliwicach odpowiadają za trzon oferty Opla - produkują najpopularnieszy model w gamie - Opla Astrę V. Od września 2020 r. Tychy pracują na trzecią zmianę, ale naprawdę ciekawie dla polskiego klienta zapowiadają się lata 2021-2022.

Fabryka Opla w Gliwicach

Fabryka Opla w Gliwicach.

Fabryka w Tychach przygotowuje produkcję miękkiej hybrydy. W popularnych modelach osobowych Opla będzie dostępne wspomaganie jazdy prądem. Układ składa się z maszyny elektrycznej 48V (zastępującej alternator) i dodatkowego akumulatora 48V. Zaletą jest atrakcyjna cena takiego "elektryka". Miękka hybryda będzie opcją dostępną do popularnych silników benzynowych. Obecnie napęd elektryczny miękkiej hybrydy wspomaga przyspieszanie oraz pozwala "żeglować" na silniku elektrycznym (gdy zdejmujemy nogę z gazu). Docelowo miękkimi hybrydami będzie można jeździć w trybie zeroemisyjnym na określonym dystansie. Miękka hybryda nie wymaga ładowania - jest to więc rozwiązanie dla właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

Fabryka w Gliwicach - trwają przygotowania do produkcji dużych samochodów dostawczych OPEL w Polsce. Prace budowlane są na zaawansowanym, końcowym, etapie. Rozpoczął się montaż technologii, maszyn i urządzeń. Dzięki temu od połowy 2022 r. poprawi się dostępność Opli Movano w polskich salonach. Skróci się czas oczekiwania, gdy zamawiasz Movano do produkcji.

Jak zmienia się rynek i Opel?

Sezonowa promocja serwisu
Promocja sezonowa serwisu. Odgrzybienie klimy od 79 zł. Pióra wycieraczek z wymianą od 115 zł.

Zobacz ceny
Umów się na serwis mechaniczny/elektroniczny
Umów się na serwis mechaniczny

Wypełnij formularz
Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz
Ceny przeglądów okresowych
OT-15, OT-30, itd.

zobacz cenę przeglądu


 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Wyprzedaż Opel Astra V niemiecki silnik 4-cyl.