Przejrzyj pytania zadane naszemu serwisowi.
Na pytania odpowiedzieli Doradcy Serwisu Opel Dixi‑Car.
Proszę pokazać położenie czujnika ERG silnik 1.3 dtj opel corsa D Przy prędkości ponad sto km/h silnik traci moc, zapala się lampka awarii po ponownym odpaleniu auta wszystko wraca do normy, czy to wina tego czujnika?
Poniżej rysunek poglądowy lokalizacji zaworu EGR - dostęp jest trudny w tym silniku, zaparaszam na weryfikacje i wymianę zaworu do naszego serwisu.
Uszczelki zaworów EGR w sklepie Dixi-Car
Zauważyłem, że od pewnego czasu jadąc ok, 70-80 km/h na 4 biegu czuje lekkie szarpanie silnika.Przy innych prędkościach zjawisko to nie występuje.Dodam,że nie dawno naprawiany był mechanizm sterowania turbiną i cała turbina była przejrzana ,czyszczony był też kolektor dolotowy i zawór egr.Czytałem,że istnieje możliwość zaślepienie zaworu egr w przypadku gdy już jest nie sprawny,bo cena nowego jest stosunkowo wysoka.
Opel Corsa D 1.7 cdti 2007 r.
Odpowiedź na Pana pytanie (precyzyjna) jest możliwa, po zaproszeniu Pana do serwisu i wykonania 1`wszego etapu spr., czyli: podłaczenia testera diagnostycznego Tech-2, w celu odczytania kodów błędów, jeśli takowe są i spr. pracy osprzetu.
Nie ma mozliwości wyprogramowania, zaślepienia zaworu EGR w tym silniku (Z17DTR). Takie prace dopuszczał producent np. w silniku benzynowym 1,6 typ: Z16SE
Diagnostyka Tech 2 / MDI w serwisie Dixi-Car
Uszczelki zaworów EGR w sklepie Dixi-Car
Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.
Serwis wg modelu: Astra, Corsa, Grandland X, Insignia, Mokka, Dostawcze Opel, Elektryki, Berlingo/Doblo/Partner
Pytania wg modelu
Astra III
Vectra B
Vectra C
Astra V
Astra IV
Astra II
Astra I
Insignia
Corsa D
Corsa C
Corsa B
KARL
Meriva A
Meriva B
Mokka
Agila
Zafira C
Zafira B
Zafira A
Omega
Frontera
Wszystkie modele
Nowy KGM Actyon - już umawiamy jazdy testowe. Zapraszamy!
02.2025
Jest samochód demonstracyjny! Zarejestrowaliśmy Actyona Turbo 163KM z 6‑biegową skrzynią automatyczną Aisin. Gotowy do jazdy testowej.
Pierwszy model pod nowym brandem KGM. Sprawdzony, mocny, czterocylindrowy silnik 1.5 T‑GDi z łańcuchem rozrządu. Chwalona stylistyka SUVa Coupé. Atrakcyjna cena od 149,5k za duży samochód made in Korea. W promocji Actyon ma Leasing z sumą opłat 100%. Jednak jest również tańszy Torres - porównujemy je w materiale Actyon czy Torres.
Tel. 22 716 30 20. Autoryzowany dealer KGM SsangYong Warszawa. Zapraszamy!