Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Opel Corsa C - chłodzenie i ogrzewanie

 

 


Doradca serwisu Opel

Masz pytanie techniczne nt. swojego Opla?

Przejrzyj pytania zadane naszemu serwisowi.

Na pytania odpowiedzieli Doradcy Serwisu Opel Dixi‑Car.

 

Pytania nt. innych modeli Opla

 

 

Witam mam opla corse 1.4 2002. Przestal mi dzialac nawiew sprawdzilem bezpieczniki i rezystor i nadal nic nie dziala. Co moze byc jeszcze przyczyna tej usterki??

W takim przypadku podejrzewać należy instalację dochodzącą lub sam wentylator - zapraszamy na diagnostykę na stanowisku warsztatowym do elektromechanika do najbliższego ASO Opla w Pana okolicy celem rozpoznania problemu.

Elementy sterowania wentylacją w sklepie

 

 

Jak wymienić termostat w corsie 1.7 DTI?

Nie podał Pan nr. VIN, ciężko odpowiedzieć na to pytanie, bo silnik 1,7 występował w serii B, C i D. Gotowych instrukcji wymian nie podajemy, za dostęp do nich uiszczamy jako ASO opłaty i są dokumentami wewnętrznymi. Mogę Panu zaproponować wymianę w naszym serwisie takiego termostatu, przyjąlem cennik dla Corsy-C z silnikiem 1,7 (typ: Y17DT).

  • termostat: 101 zl brutto
  • wymiana: 293 zl brutto

Przy zapisie internetowym może Pan liczyć na 10% upustu. Ceny z dnia 28.11.2011

Wymiana termostatu w Dixi-Car (usługa + części)

Termostaty w sklepie Dixi-Car

 

 

mam pytanie nie dziala mi ogrzewanie na poczatku leci cieple powietrze a po chwili chlodne w aucie wymienilem juz termostat, węże wychodzące z nagrzewnicy są gorące, co moze byc przyczyna prosze o podpowiedz filter nowy pylkowy

Jeżeli przewody (doprowadzający i odporowadzający) cieczy nagrzewnicy są gorące to prawdopodobnie problem będzie z samym sterowaniem powietrza ciepło-zimno.

Węże cieczy chłodzącej w sklepie Dixi-Car

Termostaty w sklepie Dixi-Car

 

 

Bardzo proszę o odpowiedż , czy prawidłowe jest działanie wentylatora chłodnicy. Po zapaleniu samochodu /zimny silnik/włącza się wentylator chłodnicy i pracuje przez około 15 sekund , potem się wyłącza. Dalsza jego praca jest prawidłowa. Sprawa dotyczy opel corsa c rok produkcji 2004.

Wentylator nie powinien chodzić na zimnym silniku, dziwne, że sięzałacza, gdy silnik nie przekracza temp. Roboczej, ok. 87 stopniu. Może ma Pani klimatyzacje w aucie i jest załaczona w czasie startu. Całość wymaga podłączenia komputera Tech-2 i diagnostyki.

Czujniki do Opli w sklepie Dixi-Car

 

 

Witam. Posiadam od marca Opla Corsę C z 2004 silnik 1,2. Sprzedający stwierdził że oleju nie bierze więc pod maskę nie zaglądałam aż przed 1 maja (długą trasą) zajrzałam a tam o zgrozo płyn chłodniczy na minimum. Dolałam tak 300 ml i po trasie 1000 km troszkę mi ubyło. Potem zaczęło mi w lipcu stukać coś okazało się że to pompa wodna - wymieniona. W sierpniu byłam nad morzem ponad 1000 km i płynu nie ubyło, i byłam ucieszona że to była wina pompy wodnej. Niestety teraz (mamy wrzesień) pewnie tak zrobiłam kolejny 1000 km zajrzałam i stwierdziłam że ubyło mi tego płynu - tak połowę z tego naczynka wyrównawczego. Czy to jest wina jednak uszczelki pod głowicą, czy raczej nagrzewnicy bo we wrześniu kilka razy włączyłam ogrzewanie.

Z opisanych objawów przez Panią wynika że ubytki płynu chłodzącego występują w dalszym ciągu. Płyn chłodzący jest jednym z najważniejszych materiałów eksploatacyjnych potrzebnych do prawidłowej pracy silnika. W celu ustalenia ew. wycieków płynu należałoby umówić się do serwisu w celu dokładnej weryfikacji. Nie można wykluczyć również większej usterki takiej ja uszczelka pod głowicą, na pewno jednak trzeba się sprawą zająć jak najszybciej aby uniknąć ewentualnego pogłębiania się awarii.
Zapraszamy na wstępną weryfikację do naszego serwisu. Dopiero po wykonaniu weryfikacji można będzie ustalić koszt naprawy. W przypadku wykonania naprawy w naszym serwisie koszt weryfikacji wliczamy w koszt naprawy.

Płyn chłodniczy Opel w sklepie Dixi-Car

 

 

Witam mam opla corse c 2002 rok i nie wiem jak dostać się do rezystora dmuchawy by go wymienić bo dmuchawa chodzi tylko na 4 biegu 1,2,3 nie działają:(z góry dziękuje (28.07.2011)

Rezystor dmuchawy znajduje się za konsolą srodkową, aby go wymienić należy zdemontować schowek podręczny - szczegółowa instrukcja w załaczniku.
Jeśli wolałby Pan spożytkować przyjemniej czas, my zrobimy to za Pana w kwocie: 105 zl brutto.

Rezystory sterowania dmuchawą w sklepie Dixi-Car

 

Mam Opla Corsę B, rok 1997 1,2 8V City. Gdzie znajduje się czujnik temperatury cieczy chlodzącej?

Czujnik znajduje się z boku chłodnicy - są różne wersje chłodnicy, wszystkie je przedstawiamy na poniższym rysunku.

Czujnik temperatury w chłodnicy, Opel Corsa B

 

 

Jaka jest prawidłowa rezystancja czujnika temperatury zewnętrznej, np. przy 20 stopniach?

Szukałem w danych technicznych, nie udalo mi się znaleźć odpowiedzi - jeśli czujnik pokazuje Panu zaniżoną/zawyżoną temperaturę otoczenia o więcej niż 5 st. w góre lub dół - jest do wymiany.

Część tę można zamówić w naszym sklepie internetowym: https://sklep.dixi-car.pl/czujnik-temperatury-zewnetrznej-p-452.html

 

Jak wymienić termostat w Corsie C 1,3 CDTI?

Samodzielną wymianę termostatu w tym modelu polecamy tylko osobom, które mają i doświadczenie, i narzędzia. Po kolei, co trzeba zrobić:

  • spuścić ciecz chłodzącą (korek w dolnej części chłodnicy)
  • wymontować obudowę filtra paliwa
  • odłączyć zbiornik wyrównawczy cieczy chłodzącej
  • wymontować rurę powietrza doładowującego
  • teraz dopiero mamy dostęp do korpusu termostatu - odłączamy od niego złączkę elektryczną, luzujemy cztery obejmy rur cieczy chłodzącej, odkręcamy dwie śruby
  • Pod korpusem jest termostat.

Usługa wymiany termostatu silnika u nas

 

 

Mam Opla Corsę C 1,7 z 2002 r. Po włączeniu dmuchawy i nastawieniu na max na ciepło pomimo rozgrzanego silnika (temp. wody okolice 90 stopn.) przez pewien czas leci ciepłe powietrze, ale po jakimś czasie bez zmiany ustawień zaczyna lecieć zimne powietrze już bez powrotu ciepłego. Co może być przyczyną i jak można samemu naprawić usterkę?

Usterka taka jest do weryfikacji w warunkach warsztatowych, trzeba sprawdzić mały i duży obieg układu chłodzenia, sprawdzić pracę termostatu, parametrów w testerze elektronicznym Tech-2. Koszt takiego sprawdzenia powinien wynosić 120-150 zl brutto. Proszę także sprawdzić stan filtra przeciwpyłkowego.

 

Gdzie jest i jak zabrac się do wymiany czujnika temperatury cieczy chłodzącej w corsie C 1,3 cdti?

Czujnik temperatury jest wkręcony w termostat. Należałoby spuścić częściowo ciecz chłodzącą, wykręcić czujnik, wkręcić nowy, uzupełnić ciecz.

czujnik temperatury, termostat Corsa C 1.3 diesel - rysunek serwisowy

 

 

 

Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.

 

 

 

Pytania wg modelu

 

 

 

 

 

 

 

Jazdy próbne elektrycznym SsangYongiem Torresem eVX w salonie Warszawa/Raszyn. Umów się!

06.2024

Torres eVX tył, jazda próbna

SsangYong Torres eVX przód, jazda próbna

Nowe EV od SsangYonga można już kupić. Mega zasięg. Duży, pojemny SUV. Atrakcyjna cena. Zapraszamy na jazdę testową.

Duża bateria 73,4 kWh, zasięg do 635 kilometrów.

SsangYong Torres eVX kwalifikuje się do programu Mój elektryk.

Umów jazdę

Cena Torresa EVX

Promocja serwisu Opel, letnia
Promocja Serwisu. Odświeżenie wnętrza / Dezynfekcja klimatyzacji od 77 zł. Wymiana oleju syntetyk + filtr od 399 zł. Przegląd od 749 zł.

Lista promocji
Umów się na serwis mechaniczny/elektroniczny
Umów się na serwis mechaniczny

Wypełnij formularz
Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz
Ceny przeglądów okresowych
OT-15, OT-30, itd.

zobacz cenę przeglądu


 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Lepsze rabaty od maja. SsangYong od 85 890 zł. Korando - 20 szt. do wyboru. Cena nie jest przeszacowana. Torres 14 szt. cena od 125 900 zł. Fabryczne LPG 0 zł