Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Opel Astra II - wymiana oleju, przegląd okresowy

 

 


Doradca serwisu Opel

Masz pytanie techniczne nt. swojego Opla?

Przejrzyj pytania zadane naszemu serwisowi.

Na pytania odpowiedzieli Doradcy Serwisu Opel Dixi‑Car.

 

Pytania nt. innych modeli Opla

 

Witam. Posiadam Opla Astrę 1.7 CDTI 101km. Czy przy wymianie oleju trzeba zawsze wymieniać uszczelkę korka spustowego?, jaka jest ta uszczelka. do filtra oleju dołączane są trzy uszczelki jedna duża i dwie małe do czego są te małe uszczelki?

Nie podał Pan nr. VIN, więc zalożyłem, że chodzi o Astrę-G Z17DTL.

  • uszczelki z pudełka w kpl. wykorzystujemy do podmiany na świeże, na obudowę, ustalacz itd.
  • uszczelkę korka spustowego również zalecamy zmienić - zakładam numer: 652690

 

Uszczelki korka w sklepie Dixi-Car

Wymiana oleju w serwisie Dixi-Car

 

 

Witam kupiłem opla astra clasic II śilnik Twinport Z 14 XNP 30.12.2008.Jesli jest to możliwe proszę o przesłanie mi schematu śilnika objaśnienia różnych częsci albo zdjęcia lub cokolwiek na ten temat.Wymiana płynów,rozrządu itd.Przy zakupie samochodu w ksiązce serwisowej wogóle nie jest obiasniony ten model śilnika.Diler mówił ze jest to nowy model silnika a książka serwisowa była drukowana dawno. A po dwóch latach jazdy chciałbym się zapoznać bliżej z silnikiem bo gwarancja minęła.BARDZO PROSZĘ O POMOC

Wiedza, o którą Pan prosi jest zbyt rozległa, prosimy o sprecyzowanie czego Pan oczekuje, z czym ma Pan problem w swojej Astrze-G. Nie mamy gotowych schematów całych silników, taką wiedzą nie chwalimy się także na zewnatrz. Poniżej plan czynnosci serwisowcyh po 2`ch latach, czyli co powinien mieć sprawdzone pojazd w tym okresie. Zachęcam do zakupu instrukcji obsługi, gdzie podstawowe dane ma Pan zamieszczone lub ksiażkę z serii Sam naprawiam.

Instrukcje obsługi samochodów w sklepie Dixi-Car

Przegląd po 2 latach, Astra G Z14XEP

 

 

Szanowni Państwo.
Obecnie posiadam w samochodzie olej GM 5w30 (Opel Astra 1.6 8v 2003r.) i musze dolać 1l (raczej nie dam rady dotrwać do wymiany oleju/przeglądu). Poprzedni właściciel dolewał Castrol Edge 5w30 (tak radzli mu w ASO Auto-Pol). Czy nie lepszy będzie Edge 0w30 ?
Jako, że za 2 miesiące zbliża mi się termin wymiany oleju mam pytanie o wymiane oleju na inny niż GM.
Na stronie Castrol jest podane że dla mojego silnika bardziej odpowiednim olejem jest Castrol Edge 0w30 zamiast Edge 5w30. W związku z powyższym mam pytanie który byłby odpowiedniejszy. Jednocześnie chciałbym za 2 miesiące przy wymienie oleju zmienić GM na Mobil ESP będący w Państwa ofercie. Czy w przypadku gdybym teraz dolał 1 l Castrola a następnie wymienił u Państwa na Mobil ESP czy nie będzie problemów z "kompatybilnością olejów''. P.S. Ile kosztuje u Państwa usługa wymiany oleju z olejem Mobil ESP i czy potem będę musial dolewać tylko Mobil czy będzie można uzupełnić GM albo Castrolem?

Olej, o który Pan pyta można uzupełnić dowolnyn olejem syntetycznym o parametrach 5W30 a nawet 0W30, 0W40. Zasada jest jednak taka, że stosując olej powinno się kontynuować w dalszym ciągu. Stosowanie jednego oleju daje korzyści w długotrwałym stosowaniu danego produktu. Nie zalecałbym zmiany producenta oleju i klasy oleju przy każdej wymianie. Dodając dodatkowo, olej GM nie jest złym olejem, z którego należy zrezygnować. Wiadomo że każdy z producentów będzie zachwalał i proponował swój olej.
Koszt wymiany oleju GM 199zł brutto (cena z programu Usługi Błyskawiczne)
Oleju Mobil 395zł brutto. Aktualne Ceny wymiana oleju w serwisie Dixi-Car

Oleje w sklepie internetowymi Dixi-Car

 

 

Jaki jest koszt przeglądu okresowego, Astra II kombi z silnikiem benzynowym Z16XEP, przebieg 31 tys. km?

Ceny przeglądów okresowych w ASO OPEL Dixi-Car

 

 

Witam, posiadam opel astra G, silnik Z14XEP-19GZ2733 - (1.4 TWINPORT), czy mogę dostać harmonogram przeglądów tego samochodu, czym on się różni od silnika Z14XE?

Przeglądy w Oplu robimy co 30.000 km lub co 1 rok w zależnosci, co nastapi jako pierwsze.
Poniżej harmonogramy przeglądowe dla srednio-intenstwnego i intensywnego użytkowania

  • silnik Z14XE - prosta 16 zaworówka na pasku zębatym, który wymiena się co 90.000 km lub 6 lat
  • silnik Z14XEP - 16 V na łańcuchu rozrządu w technologii TwinPort

Zapraszam Pana na taki podstawowy przegląd na oleju synetycznym producenta Opel 5 w30 - 605 zl brutto - najblizszy termin już od 13.09.2011. Ceny przeglądów okresowych

Plan czynności obsługowych Astra II Z14XEP po 1, 3, 5 latach

Plan serwisu Astry II z silnikiem Z14XEP po 1, 3, 5 latach

Plan czynności obsługowych Astra II Z14XEP po 2, 6, 10 latach

Plan serwisu Astry II z silnikiem Z14XEP po 2, 6, 10 latach

Plan serwisu Astra G Z14XEP po 60, 120, 180 tys. km

Plan serwisu Astry II z silnikiem Z14XEP po 60, 120, 180 tys. km

 

 

Opel Astra II, 2009 r., silnik benzynowy Z14XEP. Jak wymienia się filtr oleju? Świetnie przedstawiliście to dla Corsy D 1.0. Łączę pozdrowienia i podziękowanie.

Wymianę zestawu olej silnikowy + filtr zaczynamy od wykręcenia obudowy filtra oleju (rysunki poniżej). Wyjmujemy wkład filtra. Następnie odkręcamy od spodu pojazdu korek spustowy oleju w misce olejowej. Spuszczamy olej, najlepiej, gdy olej jest ciepły. W czasie gdy skapują resztki oleju można już założyć nowy wkład filtra (nr 3 na poniższym rysunku) wraz z nowym pierścieniem uszczelniającym (nr 2). Jeśli mamy klucz dynamometryczny, to dokręcamy obudowę filtra momentem 25 Nm. Następnie wkręcamy korek miski olejowej (momentem 10 Nm) używając nowego pierścienia uszczelniającego. Po wykonaniu tej czynności możemy zalać silnik nowym olejem.

Zapraszamy na zakupy oleju, filtra i uszczelek do sklepu internetowego Dixi.

Wymiana wkładu filtra oleju Opel Astra II 1.4 Obudowa, wkład i uszczelka obudowy filtra oleju, Opel Astra 1.4

 

 

Witam, proszę o podanie ceny wymiany oleju w Opel Astra II.

Koszt wymiany oleju syntetycznego - 399 zl, w ramach Usługi Błyskawicznej na oleju OPEL 5W30 (do 4 litrów w układzie). Koszt wymiany oleju syntetycznego Mobil 5W30 - ok. 480 zł brutto, w zależnosci od typu silnika w Pańskim aucie. Aktualne koszty wymiany oleju można sprawdzić tu:

 

 

 

Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.

 

 

 

Pytania wg modelu

 

 

 

 

 

 

 

Tylu zamówień polski importer się nie spodziewał - i inne opinie o Torresie

08.2023

Opinia liczba zamówień SsangYong Torres, tablica rejestracyjna WN

Aż trudno uwierzyć w pojemność bagażnika, która według katalogu wynosi 703 l. Po złożeniu foteli możemy dostać ponad 1600 l. To są możliwości, którymi Koreańczycy w tej kwestii dosłownie pozamiatali

– pisze na:Temat, 24.07.2023.

 

Wnętrze również zachwyca. Wygląda na czyste i nowoczesne. Po prawej stronie widoczny jest całkiem spory multimedialny ekran o przekątnej 12,3 cala. Poniżej – podobnie jak w Audi, 8-calowy wyświetlacz przeznaczony do sterowania klimatyzacją czy podgrzewaniem foteli.

– pisze WRC Premium. Motorsport & Beyond, 20.07.2023.

 

Torres zaskakuje komfortem jazdy (z przodu kolumny resorujące, z tyłu wielowahacz Multi-Link). Kabina pasażerska jest dobrze wyciszona zaś układ kierowniczy precyzyjnie reaguje na wykonywane manewry. Parkowanie ułatwiają przednie i tylne czujniki oraz kamera cofania, która wyróżnia się dobrą jakością obrazu.

– pisze Nowoczesna Flota, 27.07.2023.

 

Zobacz opinie

Promocja serwisu Opel, wiosenna
Promocja Serwisu. Odświeżenie wnętrza / Dezynfekcja klimatyzacji od 77 zł. Wymiana oleju syntetyk + filtr od 399 zł. Przegląd od 749 zł.

Lista promocji
Umów się na serwis mechaniczny/elektroniczny
Umów się na serwis mechaniczny

Wypełnij formularz
Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz
Ceny przeglądów okresowych
OT-15, OT-30, itd.

zobacz cenę przeglądu


 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowa marka BAIC. Jak wymawiać? Ruszyła sprzedaż w Salonie Warszawa