Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Opel Corsa D - pytania techniczne

 

 


Doradca serwisu Opel

Masz pytanie techniczne nt. swojego Opla?

Przejrzyj pytania zadane naszemu serwisowi.

Na pytania odpowiedzieli Doradcy Serwisu Opel Dixi‑Car.

 

Pytania nt. innych modeli Opla

 

 

Witam mam opla corse D z 2010 r. z silnikiem A12XER. Przebieg 57 tys. km. W okolicach głowicy słychać piszczenie a po dobrym rozgrzaniu pojawia sie także stukot. Co to może być? Dodam iż wykluczone zostały już pompa wody, rozrząd, regulator zmiennych faz rozrządu, alternator, pasek micro.
Pisk ten to metaliczny odgłos tarcia jakiejś części mechanicznej występujący początkowo tylko pod obciążeniem a obecnie przy nagrzaniu silnika również na biegu jałowym.

Hałasy można badać na stanowisku warsztatowym lub w czasie jazdy próbnej, zgłoszenie niestandardowe, nie powtarzające się zatem możemy polecić Panu wizytę w najbliższym ASO celem rozpoznania zgłoszenia. Może to po prostu cecha pracy silnika A12XER, dźwięk z kolektora…

Formularz - umów się na serwis

 

 

Posiadam Opel Corsa D 2009 1,0 12V
Czy można zastosować inny silnik bez wymiany pozostałych części typu skrzynia biegów itd.

Na obecnym etapie zaawansowania pojazdów sama wymiana silnika nie wystarczy, do tego dochodzi skrzynia biegów(w zalezności od pojemności, okablowanie, częśc osprzętu, sterownik silnika, inne sterowniki, które mogą nie współgrać z nowym motorem np.. moduł UEC)-wymiana wydaje się być dosyć kosztowna.

 

 

Posiadam opla corsę z 2007 czy muszę wymienić poduszkę drążka stabilizatora wszędzie dostaję odpowiedz że nieistnieje jako część zamienna

Nie jestem w stanie stwierdzić po opisie o jaką część Panu chodzi, kto weryfikował luz wskazywanej części itd. Zapraszam na weryfikację zawieszenia, wówczas zakwalifikujemy odpowiednie części do ew. wymiany. Może zdjęcie nam pomoże w indentyfikacji?

Elementy układu zawieszenia w sklepie Dixi-Car

 

 

Szybka osłaniająca zegary od środka jest zabrudzona, widać odciski palców pewnie osoby montującej ten element. Jak można dostać się do tej części?

Nie napisał Pan o jakie auto chodzi, jeśli szybka jest ubrudzona oznacza to, że należy powtórzyć czynność wymontowania zestawu wskaźników, kolejna demontując elementy śrubowe i plastikowe, uważając przy tym, aby ich nie uszkodzić. Gotowych instrukcji nie podajemy, dostęp do nich kosztuje wiele. Mogę zaprosic do serwisu na sprawdzenie i ewentualne oczyszczenie ukladu - w najpopularniejszych modelach kosztuje to ok. 170 zl brutto. Cena z 13.12.2011.

 

 

Jak wizualnie odróżnić silnik 1,2 benzyna od silnika 1,4 benzyna w corsie d?

To trudne pytanie, z góry oglądając silnik są rzeczywiście podobne, szczególnie dla osób spoza branży, niemniej można odczytać oznaczenie silnika na bloku wg instrukcji, można też posłużyć się dowodem rejestracyjnym, gdzie po ilości jednostek KW dowiem się jaka to jednostka (tabele z mocą pokazałem także w załaczniku). Można także do nas zadzwonić i po nr. VIN odczytamy, jaki to jest silnik.
Proszę pamiętać, aby przed zakupem pojazdu warto dokonać spr. pojazdu przed kupnem - taka usługa opisana jest na naszej http://dixi-car.pl/serwis_test_zakup.htm

Silniki Corsa D, pojemność, moc

Instrukcje obsługi samochodów w sklepie Dixi-Car

 

 

Witam , czy samochód corsa D 1,2 , 2009 r. posiada fabrycznie instalację do głośników drzwi tylnych? Jeżeli tak to jakie powinny być to głośniki? I jeszcze jedno dlaczego radio nie ma w ustawieniach regulacji głośności przód - tył, podejrzewam że jest to związane z obecnością właśnie tych tylnych głośników. pozdrawiam Robert

Jesli nie posiada Pan głośników z tyłu (nie grają), to nie ma też tam ich fizycznie i nie ma również instalacji doprowadzającej, stąd także w radiu brak funcji sterowania rozdziałem mocy na przód/tył.

Takie głośniki można doposażyć w naszym serwisie, koszt za sztukę oryginalnego głośnika: ok. 150 zl brutto. Doprowadzenie instalacji elektrycznej i montaż: 300 zl brutto.

Głośniki i elementy instalacji audio w sklepie Dixi-Car

 

 

Witam, mam problem z wodą. Ostatnio zauważyłem ze podczas intensywnych opadow do srodka auta dostaje sie woda, mniej wiecej od strony ściany grodziowej, całe chodniczki jak i wykładzina dywanowa pod jest mokra. Czysciłem w podszybiu kanaliki odpływowe, ale to nic nie dalo... czy sa jakies inne i gdzie ?
z gory dziekuje za odp

Przecieki wody do kabiny często są ciężkie do zlokalizowania przyczyn może być dużo: niedrożne kanały odpływu klimatyzacji, niedrożne kanały progów, przecieki na wejściu wiązek i elementów przez ścianę grodziową. W celu ustalenia konieczna jest weryfikacja w serwisie i poświęcenie kilku godzin czasu takiemu problemowi.

 

 

mam opla corsę d 1.3 Ecoflex z 2008r . czy do montażu haka jest potrzebna wiązka elektryczna z modułem , czy bez ?

Wiązka haka do Corsy D jest potrzebna z modułem.
Koszt wiązki wynosi 430 zł. Cena aktualna 13.10.2011

 

Chcę wymienić świece zapłonowe w Oplu Corsa D 2007r, 1.4. Jak się zabrać do tego?

Sprawa wydaje się prosta, gdy ma Pan odpowiednia narzedzia, Świece zapłonowe znajdują się pod modułem cewki DIS, okolice pokrywy zaworowej. Zapraszamy jednak do specjalistów, gdzie niedrogo i sprawnie wykonamy dla Pana taką usługe, i przy okazji zrobimy bezplatna kontrole wzrokową najwazniejszych czesci auta.

Koszt usługi wynosi 200 zl brutto za 4 świece i robociznę, dla Pana/i cenę tę obniżymy o 10% przy zapisie internetowym.Cena końcowa wynosi: 181 zl brutto.
Cena aktualna 01.10.2011

Świece zapłonowe - sklep Dixi-Car

 

 

Witam, czy w corsie D jest możliwość regulacji drzwi bocznych góra/dół? ponieważ zauważyłem że jedne drzwi w mojej corsie siedzą niżej niż reszta

Regulacja jest na zamku, dokladnie czesci przykreconej do słupka środkowego, jeśli przyjrzy się Pan, sa tam zaznaczone 3-4 kreski. Regulacji dokonujemy poprzez odkrecenie tej metalowej czesci i ustawienie wysokości. Samych zawiasów nie wyregulujemy.

Drzwi i zawiasy w sklepie Dixi-Car

 

mam takie pytanie, posiadam Corsę D 2/3 drzwi 1.3 CDTi z13dth z 2007 roku ostatnio akumulator mi padl i zaowazylem ze nieda sie otworzyc bagaznika bez zasilania w aucie... jest jakis sposob by to zrobic...
bo chyba jak kazdy uzytkownik wozi rzeczy do naprawy auta w bagazniku..to bez aku go nie otworzy :/

(30.11.2011)

W Pańskim aucie jest możliwość mechanicznego otwarcia tylnej pokrywy.
Należy dostać się do przestrzeni bagażnika od wewnątrz i odszukać na klapie plastikowy dekiel.
Po demontażu przekręcić śrubokrętem pokrętło i bagażnik powinien się otworzyć.

 

 

Jak sprawdzić wyposażenie samochodu np. ABS i itp., numer VIN mojej Corsy zaczyna się od "WOLOSDL687"? (08.07.2011)

Jeśli podan mi Pan nr VIN pełny (17 znaków) - to będę w stanie napisać zakres wyposażenia fabrycznego danego auta. Niestety wyposażenie nie jest zakodowane w konkretnych znakach numeru VIN, czyli nie można powiedzieć, że jakaś literka oznacza, że samochód ma jakieś wyposażenie. Niemniej w bazach danych producenta samochód o danym numerze seryjnym (7 ostatnich cyfr numeru VIN) jest zapisany i tam jest zapisane z jakim konkretnie wyposażeniem wyjechał z fabryki ten konkretny egzemplarz. Dixi-Car ma dostę tej bazy danych.


Jakie są koszty montażu haka i czy trzeba wiercić jakieś dziury w samochodzie? Corsa D 1,3 Ecoflex z 2008r.

- montaż haka kosztuje: 500 zl brutto
- koszt czesci, tj. hak firmy Brink + wiązka elektryczna pod szynę CAN (na zamówienie) - 915 zł brutto (werjsa chowana na tzw. śrubę)

W tylnej belce po zdjeciu zderzaka wierci się otwory w miejscach oznaczonych przez producenta oraz lekko podcina sam zderzak celem montażu gniazda.

Haki do samochodów Opel

 

 

Ile jest gwarancji, na fabrycznie nową Corsę? Czy kupując samochód używany przechodzi gwarancja?

Fabryczna gwarancja jest na 24 miesiące (stan obecny - 2011 rok), przechodzi na kolejnego wlasicicela. Warunkiem jest regularny serwis co 1 rok/30.000km(w zalezności, który warunek jest jako 1`wszy spełniony).

 

 

Posiadam Corse D 1.3cdti z 2007 roku w wersji sport, posiadam szybki elektryczne i wlasnie chodzi mi o opcje komfortu.. np gdy mam otwarte szybki, a wysiadam z auta moge je zamknac z pilota przytrzymujac klawisz zakniecia drzwi..ale gdy chcialbym otworzyc auto i rowniez otworzyc szybki to sie juz nieda...czy ogolnie niema takiej opcji, czy cosik jest nie ustawione..?

Funcja, którą się posłużono, to domykanie szyb i tylko w jedna strone to działa, nie ma mozliwości przeróbki, aby funcję aktywować w obie strony.

 

Jestem posiadaczem opla corsy d 1,3 diesel podczas skręcania kierownicą dochodzą do mnie trzaski i skrzypienie z pod maski. Ciekawostką jest to iż w wilgotne dni nic nie słychać.

W Pańskim aucie prawdopodobnie do wymiany będą tuleje drążka stabilizatora lub łożysko/a oporowe amortyzatorów.
W celu dokładnej weryfikacji proszę o wcześniejsze umówienie się na wizytę.

 

 

Co jest przyczyną braku ciśnienia na cylindrach? Opel Corsa D 1.3 CDTI, jeśli ma przebieg 17 tys. km...

Odpowiedź jest trudna, bo nie widzimy auta i genezy powstania problemu. Przypuszczenie: auto było przegrzane, wyciekł płyn z układu chłodzenia na skutek rozszczelnienia układu.

 

 

Jadąc do pracy przy lewo skręcie usłyszałam jakieś tarcie i trzaski. Nic nie wisiało pod autem, ale hałas się nasilał. Assistance Opel usunął awarię - pan zdjął obudowę silnika stwierdzając, że odkręciła się śruba, a obudowa opadła i została uszkodzona podczas jazdy. Po obudowę pojechałam do serwisu, a tam dowiedziałam się, że ta część nie podlega gwarancji. Auto zostało sprawdzone i nie znaleziono żadnego innego uszkodzenia. Auto ma 4,5 miesiąca.

Przypadek Pani został zapewne zweryfikowany przez fachowców z Opla i podjęto decyzję po dokładnych oględzinach. Prawdopodobnie uznano, że odczepienie osłony nastąpiło wskutek uszkodzenia mechanicznego, zawadzenia o jakąś przeszkodę. Przypadek opisany jest trudny do roztrzygnięcia, nie możemy jednoznacznie ocenić sytuacji bez oględzin auta. Mam nadzieję, że dostala Pani od serwisu na usługę większy rabat niż zwykle!

 

Gdzie są produkowane silniki do Corsy D 1.2 80KM?

Silniki te były produkowane w fabryce w Aspern, (część Donaustadt, 22. dzielnicy Wiednia), Austria. Od II poł. 2009 r. produkowane są nowe silniki o mocy 85 KM.

 

 

Czym się różni corsa 1.3 CDTI od corsy 1.3 CDTI ecoFLEX ?

W wersji ecoFLEX będzie prawdopodobnie zamontowany filtr cząstek stałych DPF. Do roku 2009 jako ecoFLEX występował diesel 75KM, od 2010 r. przede wszystkim diesel 95KM. EcoFLEX to oznaczenie najbardziej ekologicznych wersji Corsy (ale też i innych modeli Opla - lista modeli ecoFLEX). Najbardziej ekologicznych, tzn. spalających najmniej paliwa i emitujących najmniej CO2, w porównaniu do innych wersji Corsy sprzedawanych w danym momencie. Kluczowe jest tu wyrażenie "w danym momencie". Wersje ecoFlex można rozpoznać po charakterystycznym emblemacie na tylnej klapie. Napis "ecoFLEX" na pierwszych Corsach pojawił się około roku 2006. Wtedy jako ecoFLEX występowała tylko Corsa 1.3 diesel 75KM. W chwili pisania tego tekstu (10.2010) jako ecoFlex wystepują również obie wersje benzynowe 1.2 (70 KM i 85 KM) a także mocniejszy diesel 1.3 CDTI o mocy 95KM (ale tylko w wersji z systemem Start&Stop). Ogólnie w przypadku diesli oznaczenie ecoFLEX wskazuje też na wyposażenie danej wersji w filtr DPF (filtr cząstek stałych). Dodatkowo to, czy model był oznaczony przez producenta "ecoFLEX" zależy od rynku, na którym był sprzedany. Sumując: ecoFLEX to przede wszystkim oznaczenie. Jeśli widzimy Opla z tym emblematem, czytajmy to tak: w chwili gdy ten samochód był sprzedawany w salonie była to najbardziej ekologiczna (lub jedna z najbardziej ekologicznych) wersji danego modelu.

 

 

Zakupiłem od Państwa w maju opla astrę, 2009 rok. Czy jest możliwość zamiany na nowego opla corsę, powodem jest że pracuję za granicą a autem jeździ żona i chce mniejszy samochód. Jeżeli jest taka możliwość to proszę napisać, jak to się odbywa i jaką sumę musiałbym dopłacić?

Jest taka możliwość. Wystarczy skontaktować się z salonem i poprosić o ofertę na Corsę zaznaczając, że w rozliczeniu będzie oddawana Astra (podać przebieg Astry). Salon przygotuje ofertę na Corsę wraz z kwotą zwrotu lub nadpłaty. Dokładną kwotę do zwrotu lub nadpłaty Dixi-Car będzie mogło określić po oględzinach używanej Astry. Na oględziny prosimy się umówić z działem samochodów używanych. Kontakt do działu używanych.

 

 

nowy opel corsa i rekiny Co absolutnie wyjątkowego ma w sobie nowy Opel Corsa?
Może zacznijmy od rekinów. Tak! Te drapieżniki są ukryte w nowej Corsie! Gdzie? Szukaj gdzieś w okolicacach schowka w desce rozdzielczej. Zapraszamy na poszukiwania do działu samochodó używanych, gdzie z reguły mamy na sprzedaż kilka Cors!

 

 

Kiedy będzie dostępna Corsa z silnikiem 1,6 litra (benzyna)?
Jest-był dostępna. Są to sportowe wersje GSi i OPC. W Corsie E też jest OPC i GSi.

 

Opel Corsa - ile kosztuje?
Zobacz nasz cennik nowej Corsy.

 

Kolory, zdjęcia, dane techniczne nowego Opla Corsa - gdzie je znaleźć?
Szukaj na naszej stronie z opisem nowego Opla Corsy.

 

Opel Corsa - z jakim silnikiem?
Dla ceniących umiar i jednocześnie niski koszt zakupu dobry będzie silnik benzynowy 1.2 80 KM, z którym nowy Opel Corsa przyspiesza już całkiem przyzwoicie. Jeśli planujesz jazdę z pełnym obciążeniem (w postaci pasażerów lub bagażu) wybierz silnik 1.4 90 KM. Nowa Corsa z jednym z trzech diesli to wybór dla lubiących mało płacić na stacji benzynowej i... jeździć na niskich obrotach. Bo Opel Corsa z silnikiem wysokoprężnym przyjemnie ciągnie już od 1500 obr./min. Natomiast silnik benzynowy 1.0 60 KM znajdzie swych amatorów wśród osób jeżdżących głównie po mieście, zwłaszcza samotnie.
Aha, wszystkie silniki benzynowe nowego Opla Corsa należą do serii Twinport ECOTEC. Co to znaczy? Że wolno opróżniają bak z paliwem.

 

Jaka jest gwarancja na nowego Opla Corsa?
Przeczytaj o gwarancji na Corsę.

 

 

 

Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.

 

 

 

Pytania wg modelu

 

 

 

 

 

 

 

Tylu zamówień polski importer się nie spodziewał - i inne opinie o Torresie

08.2023

Opinia liczba zamówień SsangYong Torres, tablica rejestracyjna WN

Aż trudno uwierzyć w pojemność bagażnika, która według katalogu wynosi 703 l. Po złożeniu foteli możemy dostać ponad 1600 l. To są możliwości, którymi Koreańczycy w tej kwestii dosłownie pozamiatali

– pisze na:Temat, 24.07.2023.

 

Wnętrze również zachwyca. Wygląda na czyste i nowoczesne. Po prawej stronie widoczny jest całkiem spory multimedialny ekran o przekątnej 12,3 cala. Poniżej – podobnie jak w Audi, 8-calowy wyświetlacz przeznaczony do sterowania klimatyzacją czy podgrzewaniem foteli.

– pisze WRC Premium. Motorsport & Beyond, 20.07.2023.

 

Torres zaskakuje komfortem jazdy (z przodu kolumny resorujące, z tyłu wielowahacz Multi-Link). Kabina pasażerska jest dobrze wyciszona zaś układ kierowniczy precyzyjnie reaguje na wykonywane manewry. Parkowanie ułatwiają przednie i tylne czujniki oraz kamera cofania, która wyróżnia się dobrą jakością obrazu.

– pisze Nowoczesna Flota, 27.07.2023.

 

Zobacz opinie

Promocja serwisu Opel, wiosenna
Promocja Serwisu. Odświeżenie wnętrza / Dezynfekcja klimatyzacji od 77 zł. Wymiana oleju syntetyk + filtr od 399 zł. Przegląd od 749 zł.

Lista promocji
Umów się na serwis mechaniczny/elektroniczny
Umów się na serwis mechaniczny

Wypełnij formularz
Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz
Ceny przeglądów okresowych
OT-15, OT-30, itd.

zobacz cenę przeglądu


 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

SsangYong Torres, rabat, suma korzyści 23 000 zł