Sterowanie silnika, obroty Opel Astra IV

 

 


Doradca serwisu Opel

Masz pytanie techniczne nt. swojego Opla?

Przejrzyj pytania zadane naszemu serwisowi.

Na pytania odpowiedzieli Doradcy Serwisu Opel Dixi‑Car.

 

Pytania nt. innych modeli Opla

 

 

Witam, samochód Opel Astra J OPC. Po wizycie w salonie Opla po wgraniu nowego oprogramowania komputera znikło odcięcie obrotów przy maxymalnych obrotach. (Przerywania i strzały z wydechu). Aktualnie jest zatrzymanie obrotów i rownomierne zablokowanie obrotów. Czy jest mozliwe, ze zostało to komputerowo zablokowane? Dodam iż dzieje sie to tez w trybie sportowym czy OPC. Lub jaki moze byc tego inny powód? Bardzo proszę o fachową odpowiedź.

Nie spotkaliśmy się z takim zjawiskiem, jednak silnik w liczbach: niszowy i wiele doświadczeń z tą jednostką w naszym ASO nie mieliśmy. Najczęściej jednak kalibracja nowym Softem nie zmienia charakterystyki tak znacznie – tj. wł/wył obrotów przy danych wysokich obrotach.

Diagnostyka Tech 2 / MDI w serwisie Dixi-Car

Silnikówka Astry IV w sklepie Dixi

 

Witam opel astra j 4 kombi rok 2011 cdti 125 KM falujące obroty w zakresie 800-900 na zimnym jak i na ciepłym silniku za odpowiedż z góry dziękuje.Pozdrawiam

Zalecamy wizytę w najbliższym Panu Aso Opla i zlecenie badania komputerowego z odczytem parametrów pracy, aby ocenić czy coś jest poza zakresem. „Mały” ruch wskazówki jest często zjawiskiem normalnym we współczesnych rozwiązaniach, sygnał idzie przez sterownik, który stale koryguje nastawy, aby optymalizować pracę osprzętu.

Diagnostyka Tech 2 / MDI w serwisie Dixi-Car

 

Witam czy jest możliwość zmiany silnika w samochodzie marki opel astra j? Czy jest możliwość przerobienie silnika z 1.6 na 1.6 turbo?

Nie mamy doświadczeń w przeróbkach tunningowych lub tzw. SWAPach – nie jest to technologiczne. Zapewne możliwe, lecz koszty byłyby tak wysokie, że lepiej sprzedać wóz obecny i kupić z jednostką Turbo z danego rocznika… Z części należałoby zmienić – silnik, skrzynię biegów, Turbo, sterowniki, wiązki nadwoziowe i wiele innych – na używanych częściach to ponad 20.000 zł.

Odpowiedź drugiego doradcy:

Jest możliwa zmiana silnika, jednak koszt takiej operacji wiąże się ze zmianą instalacji elektrycznej wraz z modułami. Koszt takiej operacji prawdopodobnie może przekroczyć 3/4 ceny nowego auta. Silnik 1.6 teoretycznie  można uturbić, lecz musi się Pan liczyć z ryzekiem uszkodzenia motoru, który nie jest przygotowany ani zaprojektowany pod obciązenia generowane przy układzie turbodoładowanym. Rozwiązaniem jest w tym przypadku możliwość sprzedaży przez Pana auta i zakup Astry z silnikiem 1.6 turbo. Zapraszam do naszego salonu, lub salonu aut używanych, koledzy postarają się przedstawić możliwie najciekawszą ofertę.

Akcesoria do Astry J w sklepie Dixi

 

Ostatni przegląd pojazdu robiłem przy 59518km a przy 74950 wymieniałem olej. Od paru dni zaczęła mi się świecić kontrolka "pomarańczowy samochodzik" na desce rozdzielczej. czy jest możliwość skasowania tej informacji bez wizyty w serwisie. Mój samochód to Opel Astra IV rocznik 2011?

Należy kod błędu odczytać w stacji serwisowej ASO Opla, gdzie określi się przyczynę, parametry pracy osprzętu i zaproponuje rozwiązanie. Kasowanie błędu proponujemy dopiero po naprawie usterki. Jeżeli będąc w Warszawie lub Radomiu wybierze Pan Dixi-Car cieszymy się podwójnie.

Umów się

 

 

Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.

 

Kierowca poprawia lusterko

Serwis wg modelu: Astra, Corsa, Grandland X, Insignia, Mokka

Działamy zgodnie z zasadami higieny

 

 

Pytania wg modelu

 

 

 

 

 

 

Czy braki półprzewodników spowodują wzrost cen samochodów?

02.2021

Linia produkcyjna Opel Insignia po liftingu

"Citroën, Opel, Peugeot oraz Renault zatrzymują produkcję nowych samochodów. Powodem brak komponentów" – piszą portale motoryzacyjne. Po chwili dodają "na kilka dni". A my pytamy: czy braki na rynku półprzewodników wywrą presję na ceny samochodów?

Oto cytaty z tekstu Tomasza Nowickiego z 6 lutego 2021, na francuskie.pl:

  • Wszystko z powodu niedoboru półprzewodników na całym świecie. Są one niezbędne m.in. w układach sterowania silnikiem i systemach wspomagania kierownicy.
  • Pandemia COVID-19 spowodowała gwałtowny wzrost popytu na podzespoły elektroniczne używane w laptopach, telefonach komórkowych oraz w samochodach.
  • sytuację utrudniają również amerykański sankcje, nałożone na Chiny
  • Brak półprzewodników dotyka cały przemysł samochodowy.
  • Przestój będzie trwał co najmniej kilka dni.

Niedługo.

Ale - jak niedobory półprzewodników wpłyną na ceny samochodów?

Przypominamy: w Dixi-Car są jeszcze samochody od ręki w "starych cenach".

Zobacz

Sezonowa promocja serwisu
Promocja Serwisu. Bilans Auta 119 zł. Rabat do 20% na części+usługi. Odgrzybienie klimatyzacji od 79 zł.

Zobacz ceny
Umów się na serwis mechaniczny/elektroniczny
Umów się na serwis mechaniczny

Wypełnij formularz
Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz
Ceny przeglądów okresowych
OT-15, OT-30, itd.

zobacz cenę przeglądu


 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowy Opel Astra już w salonie