Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Opel Corsa D - pytania dot. układu rozrządu (pasek, łańcuch)

 

 


Doradca serwisu Opel

Masz pytanie techniczne nt. swojego Opla?

Przejrzyj pytania zadane naszemu serwisowi.

Na pytania odpowiedzieli Doradcy Serwisu Opel Dixi‑Car.

 

Pytania nt. innych modeli Opla

 

 

Witam, Corsa D 2007 r. 1.7 CDTI 92kW, co ile kilometrów należy wymienić rozrząd (najbliższe ASO powiedziało, że co 60 tyś.km.-jak dla mnie to trochę za krótki przebieg)?

Rozrząd wymieniamy max co 150.000km / 6 lat w zależności, który warunek nastąpi jako pierwszy.

 

 

Ile kosztuje wymiana rozrządu w corsie D 1.3 i co trzeba wymienic???

W tym silniku jest łańcuszek rozrządu – bezobsługowy. Brak wskazania interwału czasowego/kilometrażowego przez producenta na wymianę. Usługa konieczna w przypadku awarii/głośniejszej pracy…

Koła i łańcuchy rozrządu w naszym sklepie

 

 

Gdy silnik jest zimny spod maski slychać takie jakby klekotanie, gdy się rozgrzeje dźwięk znika, czy może to być usterka łańcuszka rozrządu? Jeśli tak to jaki jest koszt wymiany/naprawy tej usterki?

Odgłos jest do weryfikacji na warsztacie, ciężko wskazać bezpośrednią przyczynę usterki bez oględzin. Zaparaszamy na takie sprawdzenie, kto wie, może hałasować wyciągnięty łańcuch rozrządu. W 1`wszym etapie, zapraszamy na osłuchanie układu, ew. wstępna weryfikację.

Wymiana rozrządu w serwisie Dixi-Car

 

 

Moje pytanie dotyczy wymiany rozrządu w Oplu Corsie D 1.7 cdti z 2007 roku. Jakie elementy są wymieniane w związku z tym i jaki jest całkowity koszt części plus robocizna?

Koszt usługi wynosi:

  • zestaw części oryginalnych Opel: 727 zł (pasek, rolka prowadzaca i zwrotna, napinacz, śrubunek)
  • wymiana przez wykwalifikowanego i znającego ten model mechanika: 502 zł

Przy zapisie via internet - 10% upustu. Ceny z dnia 09.11.2011

Wymiana rozrządu w serwisie Dixi-Car

 

 

Czy w oplu corsie 1.0 68 kW z 2007r jest pasek czy łańcuch rozrządu?

W silniku benzynowym 1.0 z 2007 układ rozrządu napędzany jest łańcuchem.

Wymiana rozrządu w serwisie Dixi-Car

 

 

Mam Opla Corse D 1.0 60 KM 2007r. podejrzewam że mam uszkodzoną uszczelkę pod głowicą lub pęknięcie głowicy - co jakiś czas ubywa mi płynu chłodzącego. Moje pytanie dotyczy rozrządu wiem, że że jest bezobsługowy ale w poprzednim modelu w tym silniku słyszałem że rozrząd trzeba było wymieniać i chciałem się dowiedzieć przy jakim przebiegu zdarzały się już wymiany rozrządu w Corsie D ponieważ przy okazji prac przy głowicy jest już dostęp do rozrządu. Dodam że przebieg mojej Corsy to 105 tys. km.

Zalecam spr. auto w sprawie, ubytki płynu chłodzącego nie zawsze wiążą się z tak poważną usterką. Czy zauważył Pan brudną ciecz/maź w zbiorniczku wyrównawczym?
Rozrząd w tej Corsie jest na łańcuszku, producent nie wskazał terminu wymiany, traktowany jako bezobsługowy. Nie przypominam sobie napraw tego układu, a serwisujemy pojazdy, które mają przebieg i 150-200.000km, jednak w gdyby doszło do naprawy głowicy, o której Pan wspomina, proponuję spr. napiecie łańcuszka i pracy napinacza.
Może warto umówić się na weryfikacje w naszym ASO, przed podjęciem tak poważnej decyzje o naprawie motoru ?
Koszt weryfilkacji jest trudny do oszacowania, 1`wszy etap spr. pod względem mechaniki tego typu usterki: 150 zl brutto
- przy okazji wykonamy spr. w przed zimą Corsy - w ramach Kontroli Wzrokowej

Wymiana rozrządu w serwisie Dixi-Car


 

Mam Opla Corsę D 1.7 cdti z 2007r.Ostatnio odwiedziłem serwis opla i powiedziano mi,że auto ma większy przebieg niż ten na wyświetlaczu zegarów.Odczytano przebieg ze sterownika silnika 123000 tys. natomiast na wyświetlaczu pokazuje 71000 tys.Moje pytanie dotyczy wymiany rozrządu,czy już powinno się wymienić i jakie części wchodzą w wymianę?

Rozrząd w Pańskim aucie trzeba wykonać przy 150 tys. Ale w momencie kieedy kupu8jemy samochod urztywany i nie mamy pewności co do autentycznego przebiegu tak jak w Pana przypadku zalecałbym taką wymianę szybciej a nawet od razu po kupnie.

Wymiana rozrządu w serwisie Dixi-Car

Pasek rozrządu, łańcuch rozrządu, napinacze - sklep Dixi-Car

 

 

Opel Corsa D 2008r 1.2 80 KM benzyna, norma spalin Euro 4. Czy silnik posiada dwa wałki rozrządu? Czy posiada zmienne fazy? Z góry dziękuję za odpowiedź. (24.07.2011)

Oznaczenie tego silnika prawdopodobnie będzie Z12XEP.
Silnik posiada 2 wałki rozrządu i nie ma zmiennych faz rozrządu.

 

Co jaki przebieg należy wymieniać rozrząd w Corsa 1.2 benzyna rok prod 2007?

W pana silniku nie ma określonego terminu wymiany rozrządu ponieważ silnik jest wyposażony w łańcuch który jest bezobsługowy. Bardzo ważną rzeczą jest wykonywanie regularnych serwisów olejowych i stosowanie dobrej jakości oleju.


Czy Corsa 1.3 CDTI 90KM posiada łańcuch, czy pasek rozrżadu i co ile należy go wymieniać?

Corsa-D 1,3 posiada łańcuch rozrządu, producent nie wskazuje interwału czasowego/przebiegowego, zatem póki układ chodzi bezawaryjnie, nie ingerujemy w jego mechanizmy.

 

Posiadam Corsę D 1,3 CDTI, 2007 r., przebieg 39 tys. km i od maski zaczął dobiegać dziwny dźwięk, takie jakby skrzypienie (słychać na postoju na biegu jałowym), coś jakby pasek piszczał, ale tu przecież jest łańcuch?

Ma Pan rację - rozrząd zaworowy jest na łańcuszku. Stawiam, że słyszy Pan inny pasek tzw. wielorowkowy napędzający alternator... Dźwięk należy skontrolować, czy jest to wina tracącego elastyczność, szczególnie w wilgotne dni paska, czy np. koła pasowego alteratora.

Oryginalny pasek wielorowkowy do Corsy 1.3 CDTI w sklepie internetowym Dixi-Car - https://sklep.dixi-car.pl/pasek-wielorowkowy-napedu-alternatora-2136x1318-p-370.html

 

 

Spotkałem się z opinią o dużej awaryjności silnika 1.3 cdti, a mianowicie możliwością rozerwania łańcuszka rozrządu w czasie pracy silnika co powoduje wysokie koszty naprawy. Poradzono mi wymianę łańcuszka po 200000 km. Jak rozpoznam objawy zużycia się łańcuszka rozrządu?

Nie zgodziłbym się z tą opinią. Taka mnoga liczba aut, która wyszła z salonów, nie wraca na częste naprawy do serwsiu. Ten silnik - zdobył nagrodę w roku 2005 (przeczytaj o nagrodzie) jako jednostka roku. Jednostka jest bezobsługowa - jednak nie zawsze tak jest - obajwy zużycia to: głośniejsza praca silnika, dłuższe niż normalnie odpalanie. W naszej praktyce nigdy nie spotkałem rozerwanego łańcucha rozrządu, jedynie rozciągnięty, co powoduje w aucie wyżej opisane objawy. Wymiana zesatwu rozrządowego z nowym olejem silnikowym to koszt rzędu: 2500 zł.

 

 

Które z silników stosowanych w samochodach Opla są jeszcze silnikami trzysuwowymi?

Inspirujące i podchwytliwe pytanie. Obecnie żadne. A w przeszłości... nie wiemy. Tzn. prawdopodobnie też żadne. Chociaż... Skonstruowanie takiego silnika jest możliwe. Nie wykluczamy, że ktoś wstawił do swojego Opla silnik trzysuwowy... A może to dopiero przyszłość?

 

 

Jaki jest rozrząd (łańcuch czy pasek) w silniku benzynowym 1,2 80KM 59kW i co ile jest jego wymiana?

Układ rozrządu w silniku benzynowym 1.2 80KM napędzany jest łańcuchem. Nie ma stałego terminu wymiany łańcucha rozrządu. Sygnałem do wymiany jest nadmierny hałas dochodzący z układu rozrządu przy pracy silnika.

 

 

Jak często należy wymieniać rozrząd w Corsie 1,3 diesel z 2007 roku?
Rozrządu nie zmieniamy w tym silniku bez wystąpienia usterki (np. hałas z układu) - producent nie wyznaczył terminu wymiany - łańcuch ma pracować długi czas bezawaryjnie.

 

 

 

Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.

 

 

 

Pytania wg modelu

 

 

 

 

 

 

 

78% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka Automatu. Mamy to!

02.2023

Lewarek zmiany biegów automatu, podgrzewane fotele, usb, start stop, ładowarka indukcyjna

78% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka auta z automatyczną skrzynią biegów. Mamy to! SsangYong to producent SUV‑ów i crossoverów z Korei. Każdy z modeli jest dostępny z automatem. Na wyprzedaży rocznika 2023 rabat do 25 000 zł.

I mamy te samochody - są w salonie Dixi-Car od ręki. SsangYong odnotował w Polsce w 2022 roku 400-procentowy wzrost sprzedaży. Co ciekawe, premiera 2023 - nowy Torres - został pokazany w Polsce jako pierwszym kraju w Europie.

Duża marka koreańska w Polsce. Na dodatek specjalizująca się w samochodach z automatycznymi skrzyniami biegów. Zgodnie z preferencjami kupujących nakreślonymi przez Otomoto na podstawie wyszukiwań w tym portalu.

SsangYong to najstarszy producent SUV-ów i crossoverów z Korei, a samochody nowe mają korzystne ceny i 5 lat gwarancji (na Torresa - 10 Lat Gwarancji). Dodatkowo opcje 4WD, Automatyczna skrzynia, LPG (instalacja dedykowana do samochodu przez importera).

Źródło: Szukamy tanich, używanych samochodów i marzymy o nowych SUVach - OTOMOTO prezentuje motoryzacyjne trendy z 2022 roku. Otomoto.pl

Promocja serwisu Opel, letnia
Promocja Serwisu. Odświeżenie wnętrza / Dezynfekcja klimatyzacji od 77 zł. Wymiana oleju syntetyk + filtr od 399 zł. Przegląd od 749 zł.

Lista promocji
Umów się na serwis mechaniczny/elektroniczny
Umów się na serwis mechaniczny

Wypełnij formularz
Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz
Ceny przeglądów okresowych
OT-15, OT-30, itd.

zobacz cenę przeglądu


 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Promocja serwisu Opel lato 2024