Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Opel Corsa D - komputer pokładowy, wyświetlacz

 

 


Doradca serwisu Opel

Masz pytanie techniczne nt. swojego Opla?

Przejrzyj pytania zadane naszemu serwisowi.

Na pytania odpowiedzieli Doradcy Serwisu Opel Dixi‑Car.

 

Pytania nt. innych modeli Opla

 

 

Jestem posiadaczem OPEL CORSA D 1,4 bennz 2007. Pewnego dnia pojawiła mi się na wyświetlaczu literka F. Zapaliły mi się kontrolki od ABS i hamulca ręcznego. Przestała działać mi wskazówka do pomiaru poziomu paliwa. Wszystko w tym samym momencie. Literka F pojawia się na wyświetlaczu przy spalaniu, zasięgu oraz średnim spalaniu. Proszę o pomoc. Auto jeździ tak samo.

Usterka nie należy do powtarzających się, zapraszamy Pana na weryfikację testerem diagnostycznym Tech-2 celem odczytu kodów błędów, symptomów i parametrów pracy osprzętu. Wszystko wskazuje na zwarcie w instalacji elektrycznej którejś sekcji.

Diagnostyka Tech 2 / MDI w serwisie Dixi-Car

 

 

Witam posiadam OPLA CORSE D 2007r 1,7 125 KM. Mam na srodku duży wyswietlacz lecz nie pokazuje mi on zadnego spalania ani zasiegu na baku a jedynie jakies mierzenie czasu przejazdu czy jest mozliwsoc aktywowania tej funkcji aby pokazywal spalanie?

Zmiana wariantu programowego, aby aktywować komputer pokładowy: 300 zl brutto – oferta naszego serwisu w Raszynie/Radomiu. Zapraszamy!

 

 

Posiadam Opel Corsa 1.4 90KM z 2009r. Samochód posiada duży wyświetlacz nad środkową konsolą który obecnie wyświetla informacje typu radio, klimatyzacja, temperatura, godzina datę itp. nie posiada komputera o spalaniu itp. Czy jest możliwe aktywowanie takiej funkcji?

Jeśli jest to duzy wyświetlacz i wyprowadzone czujniki (co jest w zasadzie standardem), proponujemy aktywacje komputera pokładowego, poprzez zmianę konfiguracji programowej. Zapraszamy!

 

 

Podlaczylem komputer żeby skasować inspekcję. Wszystko było ok ale po odłączeniu komputera znikło zasilanie w aucie . Brak zasilania deski ale w zapalniczce jest. Co robić? Corsa 1,3 CDTI 2007.

Pytanie, co to za komputer był w użyciu. W 1`wszej kolejności proponuję odłączyć klemę akumulatora na 10 sekund i włączyć ponownie. Jeśli ten zabieg nie pomoże, zapraszam na weryfikację warsztatową, gdzie spróbujemy użyć naszego testera Tech-2. Trzymajmy kciuki, aby nie doszło do uszkodzenia jakiegos modułu.

Diagnostyka Tech 2 / MDI w serwisie Dixi-Car

 

 

Ile kosztuje montaż komputera do corsy d?

Montaż komputera pokładowego, gdy występuje u Pana wyświetlacz duży (monochromatyczny, bądź kolorowy) to koszt aktywacji komputera pokładowego: 399 zł brutto. Jeśli nie posiada Pan tego typu wyswietlacza, a jedynie 3-funcyjny, wówczas należy wymienić ramkę, część konsoli środkowej, sam wyświetlacz i dopiero całość zaprogramować. Koszt wówczas jest wyższy - ok.. 5-7 tys. zł (cena nowego wyświetlacza stanowi tutaj 85% ceny).

 

 

Witam. Posiadam Corsę D z 2007 roku, jest to wersja podstawowa.
Pytanie : Czy istnieje możliwość montażu dużego wyświetlacza ktróry będzie pokazywał średnie spalanie i inne informacje?
Czytałem ostatnio na forum że wszystko jest zamontowane. Wystarczy jedynie dokupić duży wiyświetlacz razem z radiem. Czy to porawda?

Montaż dużego wyświetlacza nie jest taki prosty, jak opisują ludzie na forach, często są to opinie nie poparte doświadczeniami, tylko gdzie...coś usłyszane od elektryka/kolegi/na giełdzie samochodowej. Zacznijmy od wyceny czesci nowych, gdzie widzimy dość znaczny koszt.
- podstawowe radio CD30 - 2400 zl brutto
- wyswietlacz kolorowy - 7000 zł brutto
- ramka - 50-100 zł
Rozsądnie byłoby w tej sytuacji zakupić sprzęt legalny, zdemontowany np. z auta powypadkowego - koszt 1000-1500 zł brutto - ważne aby kupić sprzet poprawnie wylogowany z poprzedniego auta Powstaje pytanie, czy jeśli ta Corsa-D jest w wersji podstawowej, to czy są wyprowadzone czujniki do obsługi komputera pokładowego, dalej czy obecny u Pana moduł BCM (nadwozia) obsłuży nowy sprzęt, czy nie potrzeba zmiany na moduł o innej identyfikacji.
Ceny aktualne 15.09.2011

 

Proszę o informację, jak można usunąć sygnał dźwiękowy w Corsie D, który włącza się po przekroczeniu prędkości wcześniej zaprogramowanej. System ten ustawiono w salonie. Czy w Corsie 1,2 80KM jest regulacja wysokości kierownicy i komputer pokazujący np. zużycie paliwa?

Opcję sygnalizującą przekroczenie prędkości myślę, że można wyprogramować, podlaczając tester diagnostyczny w serwisie - koszt. 120 zl brutto
Regulacja wysokości kierownicy występuje bądź nie - w zależności od wersji zakupionej w salonie.
Możliwość aktywacji komputera pokladowego - pod warunkiem występowania dużego wyswietlacza w konsoli srodkowej istnieje - kosztuje 300 zl z VAT. (Chodzi tu o wyświetlacz większy niż standardowy wyświetlacz data-czas-temperatura.)

Jeden z naszych czytelników nadesłał jednak uzupełnienie do tego pytania, oto ono:

Główny komputer w środkowej desce rozdzielczej nie ma nic wspólnego z pomiarem średniego spalania. Duży komputer środkowy, występuje w modelach z automatyczną klimatyzacją (oczywiście istnieje możliwość posiadania jeszcze komputera kolorowego z nawigacją). Pomiar średniego spalania i średniej prędkości dotyczy komputera zamontowanego przed kierowcą, może być większy i mniejszy. Sam posiadam Corsę z manualną klimatyzacją, czyli z małym komputerem środkowym i z dużym między zegarami, mierzącym średnie spalania itp.

Z kolei inny czytelnik zauważył, że można samemu wyłączyć sygnalizację przekroczenia prędkości:

Jest inny sposób, który każdy może zastosować i nic nie kosztuje. Zmieniamy funkcję programowalną P6 z wartość prędkości ostrzeżenia na OFF. Jak to zrobić, polecam lekturę instrukcji obsługi auta na str. 94. Pozdrawiam.

 

Co do komputera pokładowego to rozumiem że jeżeli mam wyświetlacz na którym są informacje takie jak data godzina temperatura i informacje z radia, to jest to uproszczony wyświetlacz i nie mam komputera pokładowego?

W przypadku występowania małego wyświetlacza opisanego przez użytkownika - nie ma komputera pokładowego i nie ma możliwości jego uruchomienia.

 

 

Mam Opla Corsę D 1.2. Komputer nie wyświetla mi temperatury zewnętrznej. Dlaczego? Gdzie jest ten czujnik i jak go sprawdzić ew. wymienić?

Prawdopodobną przyczyną jest przerwanie obwodu czujnika temperatury zewnętrznej. Może nie kontaktować wtyczka przy samym czujniku. Lokalizacja czujnika jest pokazana strzałką na rysunku - w dolnej części zderzaka, ale niestety od tyłu, czyli żeby dostać się do czujnika, trzeba zdjąć zderzak. Z kolei żeby zdjąć zderzak trzeba odkręcić łącznie 13 śrub. Osiem z nich pokazanych jest kreskami na rysunku. Pięć następnych jest widocznych po położeniu się pod samochód w okolicach chłodnicy. Do zdejmowania i zakładania zderzaka potrzebne są dwie osoby - chodzi o to, żeby nie uszkodzić lakieru.

Oczywiście zalecamy wizytę w naszym serwisie. Mechanik być może usunie tę usterkę bez zdejmowania zderzaka, pomoże mu w tym urządzenie diagnostyczne.

Sam czujnik temperatury zewnętrznej jest urządzeniem nadzwyczaj prostym w swojej budowie - jest to rezystor (opornik) oblany plastikiem, zmieniający oporność wraz ze zmianmami temperatury zewnętrznej. Czujnik można kupić w naszym sklepie internetowym: https://sklep.dixi-car.pl/czujnik-temperatury-zewnetrznej-p-452.html. Sam czujnik temperatury zewnętrznej też może być uszkodzony, ale w tak młodym samochodzie jest to mało prawdopodobne.

Czujnik temperatury zewnętrznej Opel Corsa D

 

 

Czy jest możliwość zmiany menu na polskie bez oryginalnego radia opla?

Proszę o podanie numeru nadwozia auta, czy auto posiada duży wyświetlacz z komputerem pokładowym (wystajacy ponad deske rozdzielcza na 3-4 cm), proszę może o zdjęcie elementu. Koszt usługi 120 zł, jeśli moduł sterujący przyjmie orpogramowanie.

 

 

 

Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.

 

Działamy zgodnie z zasadami higieny

 

 

Pytania wg modelu

 

 

 

 

 

 

 

Dixi‑Car pierwszym dealerem Opla w Warszawie!

Opel Insignia, Zachęta Warszawa tęcza

W 2021 Dixi‑Car urósł do roli czołowego dealera Opla w Warszawie. Wcześniej byliśmy kojarzeni z przedmieściami stolicy, kupowali samochody u nas właściciele podmiejskich willi i przedsiębiorcy. Sytuacja się zmienia - w marcu 2021 jesteśmy już pierwszym dealerem w Warszawie, pod względem sprzedaży nowych samochodów.

Nowa Insignia z Dixi-Car pod Narodową Galerią Sztuki Zachęta i pod Warszawską Nike ma nie tylko symbolizować związki Dixi‑Car z Warszawą. To przede wszystkim symbol otwarcia marki Opel zarówno na prących do przodu innowatorów, jak i czerpiących siłę z chlubnej przeszłości.

Opel ma propozycje dla obydwu grup - choćby nową Mokkę i Crosslanda. Zapraszamy!

 

Salon Warszawa / Raszyn

(22) 716 30 20 wew. 1

Salon Radom

(48) 360 98 26 wew. 2

 

Warszawska Nike pomnik, samochód demonstracyjny

Demonstracyjny Opel Insignia Sports Tourer z Dixi-Car pod Pomnikiem Bohaterów Warszawy. Nike - bogini zwycięstwa.

Sezonowa promocja serwisu
Promocja Serwisu. Bilans Auta przed Podróżą 129 zł. Dezynfekcja klimatyzacji od 77 zł. Wymiana oleju syntetyk + filtr od 349 zł.

Zobacz ceny
Umów się na serwis mechaniczny/elektroniczny
Umów się na serwis mechaniczny

Wypełnij formularz
Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz
Ceny przeglądów okresowych
OT-15, OT-30, itd.

zobacz cenę przeglądu


 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowe Movano skrzynia od ręki