Opel Corsa C - akumulator, ładowanie

 

 


Doradca serwisu Opel

Masz pytanie techniczne nt. swojego Opla?

Przejrzyj pytania zadane naszemu serwisowi.

Na pytania odpowiedzieli Doradcy Serwisu Opel Dixi‑Car.

 

Pytania nt. innych modeli Opla

 

 

Jaki powinien być akumulator w Corsie C 2004 rok 1.0 12V?

Auto wyjechało z akumulatorem: TM6 BATTERY - 36 Ah, obecnie najmniejszym dostępnym akumulatorem GM jest 43Ah.

 

 

Jaki akumulator do Corsa C, 2001r. 1.0 ?

Proponujemy akumulator orginalny: 50 Ah.

Wymiana akumulatora w serwisie Dixi-Car

Oryginalne akumulatory Opel w sklepie Dixi-Car

 

 

Witam. mam Corsę C z 2004 roku 1.2 z12xe. wersja essentia. Jaki akumulator pasuje do niej? mam od nowości z salonu 36 ah

Akumlator jaki powinien być to 50 Ah.

Wymiana akumulatora w serwisie Dixi-Car

Oryginalne akumulatory Opel w sklepie Dixi-Car

 

 

Jeśli producent zaleca akumulator 36Ah, czy można stosować o większej pojemności? O ile większej? Czy alternator samochodu z zalecanym akumulatorem 36Ah będzie w stanie naładować akumulator o większej pojemności?

Jeśli poda nam Pan nr. VIN określimy jaki akumulator będzie odpowiedni do pojazdu, którego dotyczy zapytanie. Nie jest dobrze stosować baterie o dużo większej pojemności, gdyż alternator nie naładuje go do końca i przez to może być mniej trwały i mniej żywotny.

Wymiana akumulatora w serwisie Dixi-Car

Oryginalne akumulatory Opel w sklepie Dixi-Car

 

 

Jakie parametry powinien mieć akumulator od Corsy C 1,7 DTI?

Akumulator dedykowany: 70aH

Oryginalne akumulatory Opel w sklepie Dixi-Car

 

 

Jak wyciągnąć akumulator z Opel Corsa 1,7 CDTI

1. Wymontować osłonę podszybia
2. Odłączyć akumulator.
• Odłączyć 2x przewód akumulatora
3. Wymontować akumulator
• Poluzować (1) płytę mocującą (2) akumulatora i odłożyć na bok
4. Wyjąć akumulator

Wmont., zamontowanie
5. Założyć akumulator
6. Zamontować płytę mocującą
• Dokręcić śrubę
7. Zamontować owiewkę przeciwwiatrową
8. Przyłączyć akumulator.
• Podłączyć 2x przewód akumulatora
9. Zaprogramować pamięci nietrwałe

Wymiana akumulatora w Uslugach Błyskawicznych

 

 

Jaki akumulator powinien być zamontowany w Oplu corsa c 1,4 2002 rok?

Zalecamy akumulator - 60 Ah

Wymiana akumulatora w Uslugach Błyskawicznych

 

 

Czy w Corsie C 1.2 Twinport 2005 r Mogę zamontować akumulator centra futura 60Ah? (W samochodzie jest klimatyzacja i wspomaganie kierownicy) Wymiary akumulatora pasują Słyszałem rozbieżne opinie aby nie montować akumulatorów o większych pojemnościach, choć to dla mnie bzdurne opinie. Alternator naładuje wszystko i ma wewnętrze zabezpieczenie nadprądowe - to nie prądnica z regulatorem.

W Pańskim aucie powinien być akumulator 60 Ah.

Wymiana akumulatora w Uslugach Błyskawicznych

 

 

JAKI AKUMULATOR DO OPLA CORSY C 1.7DTI 2003ROK CHODZI MI ILE AMPEROWY POWINIEN BYĆ ORYGINALNE.

Orgnilanie dedykowana jest bateria: 70 aH

Koszt usługi dla Pani z tytułu usług promocyjnych w ramach programu UB wynosi: 566 zl brutto. Ma Pani pewność, że akumulator jest orginalny GM. Przy okazji wizyty wykonamy spr. pojazdu przed zimą w ramach tzw. Kontroli Wzrokowej najważniejszych punktów. Cena aktualna 23.09.2011

Wymiana akumulatora w Uslugach Błyskawicznych

 

 

Mam auto z 2003 roku diesla, akumulator (70Ah) mam od nowości, akumulator trzyma nadal prąd prawidłowo ale czy takiemu akumulatorowi mógł spaść prąd rozruchowy jeśli tak jakie są tego objawy pozdrawiam

Akumulator jest do sprawdzenia testerem specjalistycznym. Po tylu latach jest mozliwość, że chemia w nim już nie działa jak od nowości, dalej prąd rozruchowy jest mniejszy.
Zapraszamy na test akumulatora do naszej stacji - koszt wymiany takiego akumulatora w ramach promocyjnej Uslugi Blyskawicznej - 566 zl brutto. Koszt zakupu w sklepie: https://sklep.dixi-car.pl/akumulator-c-36_104.html

Kilka uwag dotyczacych obsługi:

Konserwacja
W normalnych warunkach system elektryczny samochodu sam utrzymuje akumulator w stanie naładowanym. Jednak podczas krótkich przejazdów, przy dużym zużyciu prądu, może być konieczne dodatkowe doładowanie, zwłaszcza w zimnych porach roku.
Poziom elektrolitu uzupełniaj JEDYNIE wodą destylowaną lub wodą chemicznie oczyszczoną. Nie używaj kwasów ani żadnych substancji chemicznych. W wypadku, gdy stosunkowo nowy akumulator wymaga częstego uzupełniania poziomu oznacza to, iż jest przeładowany. W takim wypadku alternator musi zostać poddany kontroli, a ewentualna usterka musi być usunięta.

Ładowanie
Zanim rozpoczniemy ładowanie akumulatora należy go dobrze oczyścić, najlepiej ciepłą, czystą wodą. Następnie sprawdzamy poziom elektrolitu. Po naładowaniu elektrolit powinien przykrywać górne powierzchnie płyt, najlepiej 5 – 10 mm nad nimi. Prawidłowy poziom elektrolitu wyrównuje się kiedy akumulator jest całkowicie naładowany i posiada odpowiednią temperaturę. Należy pamiętać, iż podczas ładowania poziom elektrolitu rośnie. Z tego powodu nie należy nigdy napełniać rozładowanego akumulatora elektrolitem powyżej górnych krawędzi płyt.

Akumulator można również doładować nie wyjmując go z samochodu. W wypadku, gdy akumulator ma być ładowany przez noc bez kontroli, prąd ładowania powinien wynosić tylko połowę normalnej wielkości.
Akumulator jest całkowicie naładowany, jeżeli gęstość elektrolitu wynosi 1,270 – 1,280 kg/l przy 3 odczytach dokonanych w odstępach 1 godziny.

UWAGA!!!
W przypadku nowych samochodów, posiadających zaawansowany sprzęt elektroniczny należy stosować ładowarkę z elektronicznym sterowaniem przebiegu ładowania. W innym przypadku urządzenia elektroniczne w pojeździe mogą ulec uszkodzeniu

 

parametry akumulatora do opla corsy c 1.2 bo nie wiem jaki kupić

Akumulator który Pan powinien mieć to 50 Ah.
U nas cena takiego akumulatora to kwota 370 zł. Akumulatory w sklepie Dixi-Car: https://sklep.dixi-car.pl/akumulator-c-36_104.html

 

 

Jestem początkujący i zwracam się z prośbą o pomoc. Proszę o podanie najprostszego sposobu wymiany akumulatora w Corsie C z 2000 roku. Z góry dziękuję za porady.

Ma tu zastosowanie instrukcja wymiany akumulatora znajdująca się poniżej, a dotycząca Corsy 1.3 CDTI. Najtrudniejszą operacją może być wymontowanie plastiku podszybia. Jak się z tym uporamy, potem jest już jak w każdym innym samochodzie - czyli dość łatwo.

 

 

Jak wymienić akumulator w Corsie 1.3 CDTI z 2004 roku?

Trzeba zdjąć plastikowe podszybie. A potem już normalnie. A po kolei to tak by to wyglądało:

 1. Akumulator widać po podniesieniu maski
 2. Może być na początku konieczne zdjęcie gumowej uszczelki komory silnika (długa guma w poprzek samochodu, jej prawy koniec jest tuż przed akumulatorem.
 3. Zdjąć ramiona obu wycieraczek szyby przedniej (tak żeby z podszybia wystawały tylko karbowane bolce).
 4. Odkręcić dwa wkręty trzymające podszybie do karoserii - wkręty te są zlokalizowane na końcach podszybia
 5. Można jeszcze odłączyć przewód spryskiwacza od podszybia, jeśli chcemy sobie bezpiecznie odłożyć podszybie na bok
 6. Dla osób nie odłączających przewodu spryskiwacza: podszybie jest dostępne w Dixi-Car jako część zamienna
 7. Teraz możemy odłączyć akumulator, czyli obie klemy
 8. i odkręcić płytkę mocującą akumulator do karoserii
 9. Uwaga na nogi i kręgosłup - wyciągamy akumulator
 10. Nowy akumulator 50 Ah - polecamy oryginały: https://sklep.dixi-car.pl/akumulator-c-36_104.html
 11. Dla osób dokręcających ramiona wycieraczek za słabo lub za mocno: bolce ramion dostępne w Dixi-Car jako części zamienne
 12. Po zmontowaniu wszystkiego programujemy pamięci nietrwałe (przede wszystkim radioodbiornik i elektryczne szyby)

 

Kiedy wymienia się akumulator w samochodzie Opel Corsa. Pojemność akumulatora to 40Ah. Mam go już 3lata. Rafał

Nie ma tu jakiegoś obligatoryjnego terminu wyznaczonego przez producenta. Akumulatory wytrzymują zwykle od 3 do 8 lat, nawet do 10 - to już rzadziej. Wiele zależy od tego czy użytkownik dbał o swój akumulator. Dla przykładu szczególnie szkodliwe dla akumulatora jest trzymanie go na mrozie w stanie rozładowanym, albo gdy w samochodzie jest uszkodzony układ ładowania i akumulator jest przeładowywany. Problemy z akumulatorem ujawniają się najczęściej zimą, jeśli akumulator dawał sobie radę zimą, to raczej przez miesiące letnie nie będzie z nim problemów, a następny test czeka go kolejnej zimy.

Jakiej pojemności akumulator kupić do Opla Corsy C 1.2, rok 2002, benzyna? Aktualnie posiadam od nowego orginalne ako o pojemności 36AP (Nie jest czsem za małe?)

Może być i 36 Ah. My byśmy zalecali akumulator 50Ah. Większy akumulator sprawdzi się lepiej w sytuacjach trudnych (duży mróz, jakieś niesprawności w układzie zapłonowym, bardzo zużyty silnik). Poza tym większy akumulator może starczyć na dłużej - w miarę starzenia się akumulatora jego pojemność maleje i ten 50 Ah za kilka lat może mieć owe 36 Ah, z kolei kilkuletni akumulator 36 Ah może mieć faktycznie tylko 20 Ah, co już może być czasem za mało.

W ramach Usług Błyskawicznych można wymienić akumulator w serwisie Dixi-Car na poczekaniu i w cenie samej baterii: http://dixi-car.pl/serwis_usl_blysk.htm. Zapraszamy!

 

 

 

Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.

 

Kierowca poprawia lusterko

Serwis wg modelu: Astra, Corsa, Grandland X, Insignia, Mokka

Działamy zgodnie z zasadami higieny

 

 

Pytania wg modelu

 

 

 

 

 

 

 

Zmiany podatkowe od 2022 - Wykup w Leasingu - Polski Ład / Nowy Ład

1 stycznia 2022 zmienią się zasady wykupu leasingowanego auta do majątku prywatnego. Przedsiębiorca chcący wykupić samochód, a następnie przenieść go do majątku prywatnego, zobowiązany będzie do zapłaty zarówno podatku dochodowego jak i podatku VAT (do tej pory przedsiębiorca mógł wykupić pojazd na siebie jako osobę prywatną i nie płacił podatku, jeśli przetrzymał auto co najmniej 6 miesięcy).

Ponadto:

 1. Nowe przepisy wydłużają dotychczas obowiązujący okres, w którym sprzedaż auta jest obciążona podatkami – z 6 miesięcy do aż 5 lat - licząc od roku, po którym została opłacona ostatnia rata leasingowa.
 2. Nowe zasady leasingu będą miały zastosowanie do rzeczy nabytych dopiero od 1 stycznia 2022 r. Przedsiębiorca, który zdąży z wykupem samochodu z leasingu do majątku prywatnego do 31.12.2021, a następnie sprzeda go po sześciu miesiącach – uniknie konieczności zapłaty podatku. Należy pamiętać, że wykup jest możliwy dopiero, gdy zostanie przekroczony minimalny okres trwania umowy leasingu – 24 miesiące. Klienci dzwonią teraz (jesień 2021) w sprawie wcześniejszego zakończenia umowy leasingu. Leasingodawcy uruchamiają nawet w tym celu nowy produkt „zamień leasing na pożyczkę” – klient wykupuje samochód, a leasingodawca dalej go refinansuje w ramach umowy pożyczki.
 3. Nowy Ład zakłada, że VAT będzie płacony od wartości pojazdu a nie od ostatniej raty wykupu, czyli w większości przypadków od symbolicznego 1%. Część klientów już podwyższa sobie wykup.
 4. Zapewne większym zainteresowaniem będzie cieszył się teraz wynajem długoterminowy. Polski Ład zniechęca przedsiębiorców do włączania samochodu firmowego do majątku prywatnego.

Informacje nie są doradztwem podatkowym. Opracowano na podstawie informacji z PKO Leasing.

Sezonowa promocja serwisu
Bilans Auta 119 zł.  Dezynfekcja klimatyzacji chemią 89 zł. Akcesoria 15‑20% taniej.

Zobacz ceny
Umów się na serwis mechaniczny/elektroniczny
Umów się na serwis mechaniczny

Wypełnij formularz
Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz
Ceny przeglądów okresowych
OT-15, OT-30, itd.

zobacz cenę przeglądu


 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Opel Crossland wybór od ręki