Opel Meriva - sprzęgło

 

 


Doradca serwisu Opel

Masz pytanie techniczne nt. swojego Opla?

Przejrzyj pytania zadane naszemu serwisowi.

Na pytania odpowiedzieli Doradcy Serwisu Opel Dixi‑Car.

 

Pytania nt. innych modeli Opla

 

witam mam opla merivę z 2005 r.1,7 cdti prosiłbym o informację jak wyregulować sprzęgło bo za wysoko bierze, czy jest to możliwe zrobić we własnym zakresie? dziękuję.

W układzie Merivy brak jest możliwości regulacji skoku pedału sprzęgła, całość pracuje w układzie hydraulicznym. Mogę polecić próbę odpowietrzenia układu. Koszt: 105 zl brutto, przy okazji wykonamy bezplatna kontrole wzrokową przed zimą. Cena aktulna 03.11.2012

Elementy sprzęła w sklepie Dixi-Car

 

 

Opel Meriwa 13.cdti. 2007r.na postoju,bieg jalowy,wystarczy dotknąć sprzęgła,a zmienia się odgłos pracy silnika jakby twardsza, jakby przenosiło się to na karoserię ,co może być przyczyną???

Z opisu wynika, że w czasie wciskania/odpuszczania pedału sprzęgła(zatem załaczaniu/rozłaczaniu skrzynii biegów) słychać niepokojące dzwięki, świadczyć to może o zużyciu układu sprzęgła. Awarie tego typu jesteśmy w stanie potwierdzić po weryfikacji warsztatowej, na którą zaparaszam do naszego ASO. Możliwe, ż koło zamachowe powoduje takie odgłosy.

Elementy sprzęła w sklepie Dixi-Car

 

 

Witam! Zakupiłam OPEL MERIVA 1,7CDTI COSMO 2004. Przejechałam około 500 km i spaliło się sprzęgło, (jak go kupowałam już dziwnie pachniało) w warsztacie zostało wymienione, przejechałam na nowym sprzęgle znów 500 km i znów spalone! Znów wymiana i teraz po 300 km samochód (jak poprzednio) "traci jakby moc", znów zaczyna śmierdzieć spalonym sprzęgłem. Dodam, że jestem kierowcą od 19 lat i jeżdżę codziennie różnymi samochodami i nigdy nie spaliłam sprzęgła, choć sugerowano mi jazdę na tzw półsprzęgle. Co może być powodem takich uszkodzeń? Nie chciałabym znów wymieniać sprzęgła, bo to dość duży koszt a musi być jakiś poód takich uszkodzeń. (18.07.2011)

Opisany przez Panią przykład jest naprawdę wyjątkowy i bez weryfikacji przez mechanika nie jestem w stanie stwierdzić przyczyny Pani usterki. Zapraszamy na ew. umówienie się na weryfikację.

Formularz - umów się na serwis

Elementy sprzęgła w sklepie Dixi-Car

 

 

Witam. Mam opla Merivę 1.7 CDTI 100 KM z 2004 r. i po wymianie w serwisie koła dwumasowego oraz kompletu sprzęgła samochód nie odpala. Co może być przyczyną? (10.07.2011)

Powodów braku mozliwosci uruchomienia może być wiele, jeśli przed wymianą auto odpalało, oznacza to, że czegośc mechanik nie podłaczył lub naruszył w czasie swoich prac. Należy zbadać auto testerem diagnostycznym (150 zl brutto), sprawdzić parametry, rozrusznik, czujnik położenia wału, przekazniki, przewody połaczeniowe, masowe. Możemy Pana zaprosić do naszego ASO i pomóc uruchomić auto.

Najblizszy termin: 13.07.2011 godz. 15.00 (auto możemy holować, cena do ustalenia w zaleznosci od miejsca postoju).

Diagnostyka komputera samochodu w serwisie Dixi

 

 

Witam. Mam Merivę z 2004 r. 1.7 CDTI. Pytanie dotyczy sprzęgła. Na biegu jałowym oraz lekko wciskając sprzęgło słychać jaby rzężenie. Po dociśnięciu pedału sprzęgła ten dźwięk znika. Pytanie co dokładnie mogło sie zespuć i czy w moim samochodzie należy też wymienić w tym przypadku dwumasowe koło? Pozdrawiam.

Są dwie możliwości.
Pierwszą z nich jest koło dwumasowe które może być uszkodzone (duży luz osiowy i promieniowy), drugą łożysko Hydrauliczne (oporowe).
W celu dokładnej weryfikacji należy zdemontować skrzynię biegów.

Sklep Dixi-Car: sprzęgła Opel

 

Mam problem z Merivą 2006 r. 1.3 CDTI. Rozpędzam autko tak 2., 3., 4. bieg i kiedy puszczam gaz coś słychać, jakiś niepokojący dźwięk, jakby takie ocieranie się jakiś elementów. Wciskam sprzęgło i dźwięk znika. Z czasem zauważam, że dźwięk się już pojawia gdy rozpędzam samochód. Ale również zanika, gdy wciskam sprzegło. Co to może być?

Z objawów, które Pan opisuje stawiamy na koniecznosc sprawdzenia ukladu sprzęgłowego w aucie. Gdy wciska Pan pedał sprzęgła, wtedy rozłącza się skrzynia i niepokojące hałasy znikają.
Zapraszam na umówienie terminu w celu weryfikacji usterki w serwisie.

 

 

 

Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.

 

Kierowca poprawia lusterko

Serwis wg modelu: Astra, Corsa, Grandland X, Insignia, Mokka

Działamy zgodnie z zasadami higieny

 

 

Pytania wg modelu

 

 

 

 

 

 

 

Pełny ocynk we wszystkich modelach Opla!

Opel Corsa F w zimowych warunkach, śnieg

Demonstracyjna, ocynkowana Corsa przed salonem Dixi‑Car w Radomiu. Zapraszamy na jazdę próbną.

Przypominamy, że wszystkie oferowane na stronie Dixi‑Car nowe samochody Opel (osobowe i dostawcze) mają pełny ocynk blach nadwozia. Osobowe Ople objęte są 12‑letnią gwarancją na perforację blach.

Polska leży w klimacie przejściowym. Ścierają się u nas masy powietrza o różnych cechach, w efekcie zimą temperatura często przechodzi przez 0 st. C, i drogi – częściej niż w innych krajach – posypywane są solą. Samochód marki Opel jest mądrym wyborem na polskie zimy.

Samochody Opel są cynkowane całe i obustronnie – nadwozia zatapiane są w wannach z cynkiem. Nazywa się to cynkowanie ogniowe, jego zaletą jest fakt, iż cynk wlewa się w każdy otwór i warstwa cynku jest gruba zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz karoserii.

Więcej o ocynku w Oplach

Wybierz ocynkowany samochód od ręki

Sezonowa promocja serwisu
Promocja sezonowa serwisu. Odgrzybienie klimy od 79 zł. Pióra wycieraczek z wymianą od 115 zł.

Zobacz ceny
Umów się na serwis mechaniczny/elektroniczny
Umów się na serwis mechaniczny

Wypełnij formularz
Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz
Ceny przeglądów okresowych
OT-15, OT-30, itd.

zobacz cenę przeglądu


 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowy Opel Mokka premiera